Понеділок, 25 травня 2020
Влада

Поміркована сесія

Поміркована сесіяЧерез хворобу мера Юрія Котенка, на XXVII сесії міськради її спікер Зінаїда Климчук головувала одноосібно.
Чергова сесія міськради, яка відбулася 24 квітня, пройшла напрочуд швидко і спокійно. Так "в цілому" було уточнено міський бюджет на поточний рік, затверджено чимало земельних питань — далася ознаки попередня узгоджувальна робота депутатських комісій. Чи не єдиною на цій сесії точкою спотикання, що викликала дебати у міськдепівському середовищі, став звіт начальниці управління економіки Вікторії Оніщенко про виконання програми економічного та соціального розвитку міста за 2011 рік.


Поміркована сесія
Оніщенко слухає незгоду Макарова

Порушником спокою тут виступив Віктор Макаров (Народна партія).
Як почитаєш звіт, заперечив він, — одні здобутки…
У якості прикладу він навів німецький багатофункціональний пасажирський автобус "Неоплан", який згадується у звіті як вагомий позитив у вирішенні питання пасажирських автоперевезень. Але ж їздить-то цей "Неоплан" лиш на папері, констатував міськдеп. І він прекрасно розуміє голову правління АТП №13507 Юрія Богдана, який повідомив йому причину "консервації" цього автобусу — його попросту боязко випускати на наші дороги, на яких німецький красень може не витримати й одного сезону експлуатації.

Поміркована сесія
Макаров дещо не згоден із звітом Оніщенко
"Читаю звіт далі: в місті постійно проводяться роботи з ремонту та утримання автомобільних доріг… Кому ми таке пишемо?, — продовжував дивуватися міськдеп. — Тому моя пропозиція полягає у тому, що писати треба у таких звітах правду, а не "фільчину грамоту" тиражувати".

Дотично Макарова підтримала Любов Чекаленко (Партія регіонів) — вона запропонувала записати протокольно: перевірити якість минулорічних ремонтів доріг на вулицях Миру і Єгорова із залученням виконавців цих робіт, на які було витрачено майже по 400 тисяч гривень. І нехай вони виправляють свій брак власним коштом, наголосила вона. Теж саме, за її словами, не завадить зробити і таким собі знам’янським приватникам, що абияк "полатали" Бульвар Карла Маркса, хапонувши за це аж 860 тисяч гривень.

Поміркована сесія
Чекаленко пропонує залучити дорожніх бракоробів до виправлення власним коштом

В унісон колезі, вибухнув і Микола Сопільняк (ВО "Батьківщина") — треба, гучноголосо запропонував він, не лише залучити бракоробів до виправлення своєї халтури, а й суворо покарати їх за неї…

Поміркована сесія
Сопільняк жадає дорожніх халтурників притягти до відповідальності

Акценти у цьому питанні розставив новообраний перший заступник міського голови Сергій Яременко. Начальник "Облавтодору", сказав він, за допущені прорахунки у роботі, розпорядженням голови ОДА Сергія Ларіна, вже позбувся свого крісла, тепер у ньому — інша людина, яка, запевнив віце-мер, не допустить прорахунків свого попередника. А щоби новий начальник навіть у помислах не допускав "чогось такого", Яременко запропонував і Сопільняку увійти до складу депутатської комісії, яка контролюватиме якість ремонту міських транспортних сполучень. На що останній, аніскілечки не вагаючись, пристав. От тепер-то контроль за дорожниками буде і жорстким, і прискіпливим, висловив сподівання перший заступник мера.

Поміркована сесія
Яременко запевняє у посилені контролю за дорожніми ремонтниками

…Серед депутатських запитів, винесених на кінець засідання, найбільш цікавим був запит "батьківщинця" Віктора Курочки — на наступну сесію він зажадав заслухати звіт адміністративної комісії при міськвиконкомі. Справа в тім, уточнив він, що в інших містах такі комісії працюють на повну, фіксуючи адміністративні правопорушення — несанкціоновані сміттєзвалища, торгівля у невстановлених місцях тощо — і наповнюючи за рахунок штрафів з порушників міські бюджети. А коли він поцікавився, чи функціонує аналогічна комісія у Світловодську, його запевнили — функціонує. От Курочці і захотілося заслухати як саме вона функціонує…

Поміркована сесія
Курочка прагне пересвідчитись, що адміністративна комісія у нас насправді працює

У "різному", сказала Климчук, планувалося заслухати ізраїльського інвестора Єфіма Козирєва — бо ж депутатів починає турбувати застій за дерев’яним парканом на розі Лєніна-Ювілейної, де не без помпи обіцялося возвести сучасний офісно-торговельно-розважальний комплекс. На жаль, сказала спікер, Козирєв не зміг з’явитись на сесію — про це він їй повідомив особисто по телефону. А також — про те, що від обіцяного забудовники відступати не збираються. Пауза у будівництві на місці кількох сотень спиляних сосен, продовжила "ретрансляцію" козирєвського дзвінка Климчук, викликана передовсім тим, що під будівельним майданчиком пролягають кабелі "Укртелекому" та "Обленерго". І на узгодження питання куди їх прибирати пішло чимало часу, який вже з травня буде надолужено. Тим не менш, сказала секретарка, вона все одно запросила Козирєва на наступну сесію аби обранці мали можливість отримати інформацію, як-то кажуть, із перших вуст.

Поміркована сесія
Цього разу Климчук головувала одноосібно

Віталій Асауленко
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top