Вулиця Гагаріна. Влітку тут взагалі каштанова красота. Та невже її "під сокиру"!?Мало того, що алергіки щовесни ополчаються на красені-тополі уздовж центральної вулиці Світловодська — від пуху вони чманіють та задихаються. Так ще й енергетики туди ж — їм вже липи з каштанами стоять на заваді. Та й і це ще не все... Цього разу міська влада на чолі з мером під час останнього засідання виконкому була одностайною — питання відправити на доопрацювання, а у разі непохитності монополіста ВАТ "Кіровоградобленерго" — звертатися до провідних українських телеканалів.
^ Реклама ^
То що ж такого пропонували подавачі струму, яких на виконкомі озвучив головний інженер Світловодського РЕМ (район електричних мереж) Володимир Гера?
Наразі енергетики, сказав він, на вулицях Єгорова, Гагаріна та Підгірній взялися за кардинальну заміну ліній електропередач, які експлуатуються тут ще 1959 року. Але на заваді в цій історичній місцині Світловодська стоять близько сотні каштанів та лип — майже ровесниць цих ЛЕП. Тому тут, аби підняти на якісно новий рівень електрифікацію, дані дерева треба попиляти... Реакція градоначальників на це вже відома. А от, що з цього приводу думає Костянтин Рибачук, головний спеціаліст Держуправління охорони навколишнього природнього середовища у Кіровоградській області?
На його переконання, енергетики обрали найменш затратний шлях вирішення цієї проблеми. А бажано, каже він, щоб вони думали не лише про те, як найдешевше виконати поставлену задачу, а задавалися б ще питанням, як не зашкодити довкіллю. Адже дерева — не лише окраса території, вони, як відомо ще із шкільного курсу, збагачують повітря киснем, нейтралізуючи вуглекислий газ. До того ж, за словами еколога, липи та каштани, які заважають енергетикам, ще "підліткового" віку — їхня "експлуатаційна" межа дорівнює двом століттям. Відтак, пан Рибачук сподівається: якщо слідом за виконкомом й громада висловить небайдужість до долі цих дерев, "Кіровоградобленерго" таки вимушений буде знайти більш ощадливі для природи шляхи своїх реконструкцій. Наприклад, прокласти підземні кабелі...
Не могли ми заодно не поцікавитися у головного еколога справами і на іншому об’єкті — на перехресті Леніна-Ювілейної, де на пустирі позаду турбази "Славутич" одна немісцева фірма забажала спорудити офісно-готельно-торгівельно-розважальний комплекс.
Нагадаємо, що під час громадського обговорення стосовно цього будівництва, яке відбулося у листопаді минулого року, Костянтин Рибачук, виявився "білою вороною" на тлі повального "одобрямс" входження у місто поважного інвестора...
Він тоді заявив, що "фірмачі" вводять громаду в оману, розповідаючи, що заради будівництва даного комплексу доведеться пожертвувати не більше двадцятьма соснами Парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка. Насправді, сказав він, якщо уважно перевірити проектну документацію, то майбутня забудова має протягнутися на 123 метри углиб світловодського "Сеntral парку". Відтак, тут пилянням 20-ти дерев не обмежитись — щонайменше півтисячі сосен треба знищити, тобто, "облисіти" половину правої (якщо стати обличчям до "Спецстрою") частини парку...
На даний період, повідомив головний еколог, спостерігається затишшя. Чи надовго — він достеменно не знає. Але, зауважив: скоро потеплішає, а з теплом почне палати хвоїна підстилка. І саме — "у тій" частині парку. Подібну "випадковість", ні на кого не натякаючи, він уже фіксує три роки поспіль...
Як і у випадку із каштанами та липами, так із соснами міського парку, який, без перебільшень, є зеленими "легенями" Світловодська, Костянтин Рибачук розраховує на небайдужість городян.
Віталій АСАУЛЕНКО
15
Коментарі користувачів Facebook:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.