Четвер, 23 січня 2025

^ Реклама ^
Події

16 листопада відбулися перші громадські слухання за часів нової влади

План 72-квартирного будинку з прибудованим приміщенням по вул. Павлова (між будинками №8, №16, №18) у СвітловодськуПлан 72-квартирного будинку з прибудованим приміщенням по вул. Павлова (між будинками №8, №16, №18) у СвітловодськуУ депутатській кімнаті міської ради не було де яблуку впасти. Представники громадськості зайняли всі місця, їм запропонували додаткові стільці, але багатьом бажаючим взяти участь у слуханнях довелося стояти в дверях, заглядати до зали з коридору. Напевне, такі заходи слід проводити в залі сесійній, але вона потребує ремонту.
Головував на засіданні — Вадим Туманов, керуючий справами виконкому. До президії обрали Сергія Гайдука — начальника оргвідділу виконкому, Сергія Щербину — директора ТОВ "Фітерікс" та Володимира Павлова — представника громадськості. З часом до них приєднався і міський голова Юрій Котенко.
^ Реклама ^

На порядок денний громадських слухань було винесено 4 питання:
— створення погоджувальної комісії;
— регламент;
— розгляд містобудівного обґрунтування обєкту "Будівництво 72-квартирного будинку з прибудованим приміщенням по вул. Павлова (між будинками №8, №16, №18) ІП "АЙ ЕР ЕС" у формі ТОВ;
— розгляд містобудівного обґрунтування обєкту "Будівництво універсального офісно-готельного, торгово-розважального комплексу на розі вулиць Леніна — Ювілейна".

Вадим Туманов ознайомив присутніх із вимогами до погоджувальної комісії згідно зі статтею 30 Порядку врахування громадських і приватних інтересів при плануванні та забудові територій, запропонував ввести до складу комісії Костянтина Рибачука, Олександра Наумчика, Сергія Батяшова, Ірину Кріпак, Надію Клокар, Вадима Туманова — посадовців, які за своїми обовязками будуть розглядати технічну документацію, присутні висунули до комісії представників громади міста: Василя Власенка, Володимира Помазана, Володимира Решетняка,Сергія Тишка, Івана Попова, Миколу Литвиненка та Тамару Реву. Комісію одностайно затвердили. Далі затвердили і регламент слухань: на доповідь — 10 хвилин, виступаючим під час обговорення — до 3-х.

З доповіддю про розгляд містобудівного обґрунтування будівництва 72-х квартирного будинку по вулиці Павлова виступив архітектор Микола Хохлов. Він окреслив окремі технічні характеристики новобудови. Представників громади Анатолія Войтенка та Валентину Юрченко технічні характеристики будинку не зацікавили. Вони зажадали від архітектора відповіді на запитання: а скільки ж квартир отримає міськвиконком у цьому будинку? Оскільки, відповідь на це запитання лежить поза межами компетенції розробника проекту, йому на допомогу прийшли інші. Головний архітектор міста Сергій Батяшов, пояснив, що за законами України місту відраховується 4% кошторисної вартості будівництва, про які гроші йдеться стане відомо, коли буде розроблено проект. Сергій Батяшов також повідомив громаді, що містобудівне обґрунтування зроблено згідно з генпланом міста. (Саме ця ділянка землі відводилася під забудову житлового будинку заводу "Спецзалізобетон" за часів директорства Миколи Кисельова, а тепер на місці котловану розташована автостоянка. Авт.) Доповідач з часом таки назвав попередню кошторисну вартість будівництва — 16 млн. грн., та визначену вартість житлової площі у Світловодську — 4 тис. грн. за 1 квадратний метр.

Безліч пропозицій і критичних зауважень висловив на адресу розробників архітектор Геннадій Сидоров. Зокрема, він запропонував розробити паркування для автомобілів під будинком; переглянути проект магазину, який виглядав на кресленнях, як недолугий додаток до висотки; композиційно доопрацювати фасад будинку тощо.

Тамара Мамон поцікавилася впливом будівництва на жителів Хмельницького мікрорайону міста. Доповідач запевнив, що завдяки фундаменту на сваях, які, до речі, будуть "забурюватися", а не забиватися, земельна ділянка зміцниться. Тож шкоди — ніякої, одна користь.

Михайло Бурянський підкреслив, що це буде перший будинок за 20 років, побудований з "нуля", бо раніше у нашому місті тільки добудовували "довгобуди" та здійснювали реконструкцію гуртожитків. Крім цього позитивного аспекту, слід розуміти, що з початком будівництва у місті зявиться близько 200 робочих місць для кваліфікованих будівельників, які зараз поневіряються за кордоном, або у столиці України в пошуках заробітку. Довгоочікувані замовлення на залізобетон, металеві конструкції, цеглу отримають місцеві підприємства. Щодо зависокої ціни на квадратний метр житла для рядових громадян, Михайло Миколайович пояснив: здешевити її можна лише за допомогою державних програм, до яких можна потрапити лише за умови 70% завершеного будівництва. Отже потрібно підтримати інвестора, який нарешті, прийшов до нашого міста.

Василь Біленький пояснив, що підземне паркування підвищить вартість житлового будинку, тому не варто цього робити і повідомив, що будівництво планується розпочати не пізніше вересня 2011 року, триватиме воно близько півтора року.

Містобудівне обґрунтування будинку погодили 93-ма голосами, 3 людини утрималися.

План універсального офісно-готельного, торгово-розважального комплексу на розі вулиць Леніна — Ювілейна у СвітловодськуПлан універсального офісно-готельного, торгово-розважального комплексу на розі вулиць Леніна — Ювілейна у СвітловодськуБудівництво універсального офісно-готельного, торгово-розважального комплексу між "Укртелекомом" та пансіонатом "Славутич" обговорювалося бурхливо. Знову послухали архітектора Миколу Хохлова, який розповів про технічні характеристики новобудови: блок А — продовольчий маркет; блок Б — розважальний двоповерховий центр (кафе, боулінг, спортивні універсальні зали); блок В — магазин непродовольчих товарів та чотири двомісні готельні номери.

Василь Біленький сказав, що додаткові соціальні обєкти, також можна розмістити, потрібно лише міській владі з цим питанням визначитися і повідомити замовнику. Будівництво цього обєкту планується розпочати також у вересні наступного року, триватиме воно близько 3-х років, поетапно.

З запальною промовою на слуханнях виступив представник інвестиційної ізраїльської групи Фіма Козирєв. Він окреслив усі ті блага, які будуть мати жителі Світловодська: і роботу під час будівництва, і робочі місця після введення обєкту в експлуатацію, і вкрай потрібні місту обєкти соціальної сфери, зокрема, квадратів 20 інвестор може виділити під магазин для малозабезпечених громадян. Біля комплексу передбачається автостоянка на 144 автомашини. Будматеріали, згідно з попередніми домовленостями з владою, будуть закуповуватися на місцевих підприємствах. На запитання активного учасника слухань Геннадія Сидорова щодо знищення дерев, інвестор повідомив про вирубку 18 дерев, а замість кожного з них буде посаджено 3 нових. Щодо готелю, який згідно генплану повинен був саме на цій ділянці розташовуватися, Фіма Козирєв нагадав про порожній "Славутич". Костянтин Рибачук висловив сумнів щодо кількості дерев, які будуть знищені. На його думку їх буде значно більше. Народ екологічного інспектора не підтримав, тим більше, що дерева на краю лісопаркової зони які, можливо, доведеться знищити додатково, вже висихають.

Одним словом, Фіма Козирєв переконав зібрання: 95 голосів "за", "проти" — 0, утримався — 1. Рішення прийнято: містобудівне обґрунтування двох обєктів погоджено громадою. Виконкому міської ради рекомендовано його затвердити.

Тетяна ДРОЗДОВА
  • Нравится
  • 5

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top