Четвер, 18 квітня 2024
Добрі справи

Механіки зі Знам’янки потребують запчастин для мотоциклів «Оркодав», які чекають на фронті Новина з фото

Механіки зі Знам’янки потребують запчастин для мотоциклів «Оркодав», які чекають на фронті
Механіки Олександр Міхрін і Ростислав Смиченко з міста Знам’янки Кропивницького району відремонтували і передали воїнам-мотоциклістам на фронт одинадцять мотоциклів. У роботі ще десять одиниць техніки. Власний заділ запчастин вичерпаний, тож умільці просять допомоги: війна триває, воїни чекають на маневрену і надійну техніку.


Перший мотоцикл для фронту, який з гумором назвав "Оркодав", механік Олександр Міхрін почав ремонтувати у липні минулого року (про це ми розповідали у випуску №16 від 13 серпня 2022 року). Тоді багато читачів відгукнулися на публікацію і безплатно передали волонтеру непотрібну в господарстві мототехніку 60-90-х років минулого століття.

Із вересня минулого року до Олександра приєднався його товариш, теж механік і мотолюбитель, Ростислав Смиченко. На сьогодні завдяки знам’янчанам та їхнім однодумцям, з якими вони співпрацюють по всій Україні, на фронт вдалося відправити одинадцять мотоциклів. І попри те, що усю техніку на передовій вважають розхідним матеріалом, дякувати Богу, усі одинадцять продовжують служити своїм власникам-мотоциклістам.

Олександр Міхрін розповів виданню, що на сьогодні у них з Ростиславом в роботі ще десять мотоциклів. Та, на жаль, власний ресурс запчастин та запчастин, прийнятих від небайдужих, майже вичерпаний. Уже доводилося оголошувати збори грошей на придбання направляючих та пружин клапанів, самих клапанів, вкладишів колінчастого валу, гуми на колеса тощо. Успішно використовують нові автомобільні комплектуючі, на придбання яких також треба гроші.

"Чому наші "Оркодави" цінують на передовій? — пояснює Олександр Міхрін. — Бо, по-перше, вони прості в обслуговуванні: механізм завдяки знанню механічних секретів перероблений так, що працює від одного поруху і в ньому немає чому ламатися, тільки від зовнішніх пошкоджень; по-друге, вони потужні і маневрені: перевозять двох людей на сидінні та кулемет з боєкомплектом в колясці і швидко зникають в лісовій гущавині; по-третє, техніка і запчастини нам надходять безплатно, свою роботу ми виконуємо як волонтери безоплатно і шукаємо шляхи, аби передати мотоцикли на передову з попутними волонтерами, аби здешевити вартість дороги. Завдяки таким моментам собівартість "Оркодава" виходить низькою, а цінність — високою".


Механіки працюють за списком, замовлення від воїнів виконують в порядку черги, а коли з’являється надтермінове замовлення — відкладають усе і роблять.

"Але ми не завод, на жаль, не встигаємо виконувати усі замовлення, — говорить Олександр Міхрін. — Війна поки не закінчується. Треба працювати. Шукаємо робочі руки та комлектуючі до наших "Оркодавів", на які чекають в гарячих точках".


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Партнери:


Top