Середа, 17 липня 2024

^ Реклама ^
Корисна інформація

Актуальні питання в умовах воєнного стану Новина з фото

Актуальні питання в умовах воєнного стану
У спільному проєкті громадської приймальні народного депутата Олеся Довгого та адвоката Наталії Чирочки ми продовжуємо з юридичної точки зору розповідати, як діяти в різних ситуаціях в умовах воєнного стану. Сьогодні ми підіймемо одну з найболючіших тем сьогодення: пошук військовослужбовців, які не виходять на зв’язок з рідними та місце перебування яких невідомо.
^ Реклама ^

Соцмережі та мессенджери переповнені повідомленнями про розшук військових, зв’язок з якими перервався в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську, інших місцях бойових дій. Фейсбук давно став одним з найбільших засобів масової інформації, але для рідних військовослужбовця є ряд дій, які слід вчинити до того, як публікувати його фото, частину в якій він служить та останнє місце дислокації.

Перш за все для отримання інформації про місцезнаходження військовослужбовця необхідно звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) — колишній військовий комісаріат за місцем призову на службу. Якщо в ТЦК та СП відсутні відомості про місце перебування військовослужбовця, керівник зобов’язаний направити запит безпосередньо до військової частини або до відповідного кадрового органу, у якому ведеться облік особового складу.

На цьому етапі зазвичай виникають перші складнощі, оскільки військові частини не завжди надають інформацію про зникнення або взяття в полон військовослужбовця через відсутність у них чіткого алгоритму визнання військовослужбовців зниклими чи полоненими.

За відсутності конкретної інформації від ТЦК та СП далі рідним захисника необхідно звернутись до територіальної відділу Національної поліції та подати заяву про безвісті зниклого військовослужбовця. Після подання заяви у рідних можуть бути відібрані зразки ДНК.

Окрім офіційної заяви потрібно залишати інформацію про зниклого:
  • до Національного бюро з пошуку людей (за номером 1648);
  • на гарачу лінію Нацполіції за номерами 0894201867 та 0800212151;
  • на гарячу лінію Міністерства внутрішніх справ за номером 0894201867.

І на останок, не розміщуйте особисту інформацію (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, посаду, місце служби), не публікуйте фото про зниклих або полонених військовослужбовців публічно до моменту, коли буде офіційно підтверджено, що захисник перебуває у полоні, оскільки такі дані можуть нанести шкоду полоненому військовослужбовцю.
  • Нравится
  • 1


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top