Четвер, 13 червня 2024

^ Реклама ^
Люди

Ми кажемо «Добрада», маємо на увазі — Олена Шаньгіна Новина з фото

Ми кажемо «Добрада», маємо на увазі — Олена Шаньгіна

12 червня свій день народження святкує Олена Шаньгіна — керівник центру активної соціально-психологічної реабілітації "Добрада", який вона створила та який діє у Світловодську вже майже 20 років.
^ Реклама ^

Народилася Олена у Світловодську. 1990 року на "відмінно" закінчила школу №4, знаходячись на індивідуальному навчанні. З 1988 року вже розпочала трудову діяльність спочатку на заводі "Пластик", обробляючи вироби з пластмас (теж вдома), потім більше п’яти років вдома займалася плетінням сіток з вуглецевого волокна для плавильників на заводі Чистих металів. 10 років, до 2004, теж вдома, робила заміри параметрів напівпровідникових матеріалів для МП "Мася".

Через те, що була не надто вільна у своєму пересуванні, мала багато часу для спостереження за оточуючими, тому й вирішила стати психологом, закінчивши екстерном психолого-педагогічний факультет Полтавського університету ім.В.Г.Короленка. Свої знання та уміння спілкуватися з людьми стала активно реалізувати як координаторка Кіровоградської обласної служби спілкування між людьми з інвлідністю. З 1996 по 1998 роки очолювала у Світловодську клуб спілкування молодих людей, що мають особливості у здоров’ї. А з 1998 була однією з ініціаторок створення у місті центру активної соціально-психологічної реабілітації "Добрада", незмінним керівником якого є й на цей час. Проводячи таку активну роботу в рамках організації, активну жінку не могли не помітити на теренах країни, тому сім років Олена була координаторкою молодіжних програм Всеукраїнського об’єднання "Національна асамблея інвалідів України" в Кіровоградській області, а на сьогодні є заступницею голови обласної організації інвалідів.

Ми кажемо «Добрада», маємо на увазі — Олена Шаньгіна
Олена Шаньгіна


Звісно, найбільша справа усього життя Олени — це "Добрада". Організація розпочиналася з 52-х учасників, а сьогодні налічує 140 людей різного віку, яким сам лише прихід в "Добраду" (чи приїзд на інвалідному візкові) дарував надію. Чоловіки та жінки, хлопці та дівчата, спілкуючись одне з одним, відчувають найголовніше — що вони потрібні, що їм завжди є в кого попросити підтримки. Звісно, найголовніша підтримка — завжди від Олени. Наприклад, учасник гри від "Вісника Кіровоградщини" "100% життя" світловодець Сергій Михаленко, розповідаючи нам свою історію участі в конкурсі, між іншим розповів, що за допомогою у підготовці листа-заявки на конкурс він звертався до голови громадської організації "Добрада", членом якої теж є. Олена допомогла йому лаконічно та влучно підготувати самопрезентацію.

Ми кажемо «Добрада», маємо на увазі — Олена Шаньгіна
Сергій Михаленко


Протягом усього солідного часу своєї діяльності "Добрада" провела сотні різноманітних спортивних заходів та майстер-класів, відвідала десятки екскурсій, написала та реалізувала чимало грантових проектів, а індивідуальних бесід на різні теми — найулюбленішого виду спілкування — не злічити. У жовтні добрадівці святкуватимуть 20-річчя "Добради", над організацією якого міркують вже зараз.

Коли Олена не займається суспільною роботою, то створює творчі авторські роботи, адже вона і в’яже, і займається розписом по дереву, і плете з бісеру, і розписує писанки. Її вироби неодноразово демонструвалися на виставках у Світловодську, Кропивницькому, Києві, а також на 42-ій Капітолійській виставці-ярмарку у Спрінгфілді, штат Іллінойс, США. Жінка чудово співає — неодноразово посідала призові місця на фестивалях у Кропивницькому, Полтаві, Чернігові, Києві, де виступала у Національному палаці мистецтв "Україна". За свою багатогранну діяльність та невгамовну акивну позицію Олена Шаньгіна має численні нагороди, серед яких Почесна грамота Кабінету Міністрів України, Подяка Міністерства соціальної політики України, диплом переможниці міського рейтингового конкурсу "Золотий герб", багато грамот і дипломів Кіровоградського та Тернопільського відділень фонду соціального захисту інвалідів і, звісно, грамоти Світловодської міської ради та управління молоді і спорту. І усе життя поряд з донькою невідступно її мати — Антоніна Федотівна.

Ми кажемо «Добрада», маємо на увазі — Олена Шаньгіна
Антоніна Федотівна Шаньгіна


Свої привітання з нагоди дня народження Олені Шаньгіній шле Оленна Макковій — колишня начальниця управління молоді та спорту Світловодської міської ради: "Взагалі, кінець 90-х — це час, коли у місті був сплеск створення молодіжних громадських організацій. Заснування "Добради", її перші кроки та розквіт припали на роки моєї роботи у міськвиконкомі, і я рада, що значною мірою причетна до появи "Добради". Перші засідання громадської організації проводилися у підлітковому клубі "Чайка". Сильним тоді було дитяче крило організації: ми проводили багато свят, зокрема дитячих новорічних ранків, благодійну акцію "Зернятко"” до дня Святого Миколая, і це було ще й неоціненною підтримкою для батьків дітей з інвалідністю. Цей період свого життя і співпраці з "Добрадою" та Оленою як її керівником я згадую з особливою теплотою і з почуттям глибокої поваги до людей, які об’єдналися не лише заради себе, а й задля служіння іншим. Сама ж Олена вразила мене своєю силою волі і цілеспрямованістю, подаючи у цьому приклад багатьом фізично здоровим людям. Багато проектів громадська організація реалізувала завдяки такому стрижневі — Олені Шаньгіній. І сьогодні "Добрада" — це сильна організація, з якою рахуються в місті. Як поважають і її керівника-життєлюба".


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top