Неділя, 19 травня 2024

^ Реклама ^
ТОП-новини Влада

Головна проблема Світловодська — дороги — вирішується за допомогою області Новина з фото

Головна проблема Світловодська — дороги — вирішується за допомогою області
Мешканці Світловодська, гості міста, а також водії, які транзитом перетинають нашу територію, радіють з того, що частину вулиці Єгорова відремонтували — тепер вона встелена аеродромними плитами. Чи продовжиться ремонт дороги і коли завершиться? На цю тему ми говоримо з першим заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергієм Коваленком.
^ Реклама ^

— Сергію Петровичу, Світловодськ потерпає від неякісних доріг, особливо проблемною поки що залишається вулиця Єгорова. Сьогодні ІІІ черга будівництва (2,16 км) відремонтована, їхати по ній — одне задоволення, але ще дві черги (1,250 та 0,713 км) потребують капітального ремонту. Розкажіть, будь-ласка, коли відновляться роботи і як вдалося знайти кошти на такий масштабний проект?

— Капітальний ремонт вулиці Єгорова належить до тих важливих для Кіровоградської області проектів, якими опікується особисто голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Оскільки ця дорога є воротами в Кіровоградську область (через неї здійснюється виїзд з області), а її стан не дозволяє комфортно подорожувати, було прийнято рішення про підтримку проекту капітального ремонту, розробленого містом Світловодськом. ОДА знайшла кошти у Державному фонді регіонального розвитку (ДФРР) та отримала цей проект для реалізації через обласне управління капітального будівництва.

Головна проблема Світловодська — дороги — вирішується за допомогою області
Сергій Коваленко


— Чому виникла така необхідність?

— Ми мали гіркий досвід використання державних коштів світловодською міською владою: у 2015 році 1,9 млн грн на водозниження Хмельницького мікрорайону не змогли освоїти і повернули їх державі; у 2016 році 2,9 млн грн не використали на реконструкцію інфекційного відділення центральної районної лікарні, гроші теж повернулися до держбюджету. Щоб ще раз не допустити такої ситуації, було вирішено, що реалізовувати цей важливий проект буде обласна державна адміністрація. У травні 2017 року Світловодська міська рада передала проект на загальну суму, затверджену Укрдержбудекспертизою, 30 млн 239 тис. 882 грн. 19 травня 2017 року управління капітального будівництва ОДА було визначено розпорядником-замовником капітального ремонту дороги по вулиці Єгорова. Управлінням було проведено процедуру закупівлі і визначено генерального підрядника ТОВ "Укрмодуль" (сума договору 28 млн 048 тис. 675 грн), який після отримання відповідного дозволу став до роботи. На 2017 рік було виділено 19 млн 770 тис. 200 грн, у тому числі з ДФРР — 8 млн 882 тис. грн, з обласного бюджету — 10 млн 888 тис.200 грн.

Щоб не переобтяжувати бюджет міста Світловодська, 10%, які повинен вкладати місцевий бюджет в реалізацію проектів, що фінансуються ДФРР, теж внесла область.

Я був особисто в місті, коли розглядалося це питання і зазначив, що обласна влада бере на себе співфінансування і пропонує місту з власних надходжень направити 3 млн грн на реконструкцію інфекційного відділення.

— Здається, про цю домовленість міська влада забула. Інфекційним відділенням ніхто не займається. Стоять розвалини…

— Сподіваюсь, що роботи з реконструкції будуть виконані.

Головна проблема Світловодська — дороги — вирішується за допомогою області

— Скільки коштів освоєно минулого року і скільки заплановано на капремонт вулиці Єгорова у 2018 році?

— Під час реалізації проекту було виявлено ряд недоліків у проектно-кошторисній документації, тож виникла необхідність у проведенні додаткових робіт, зокрема: заміна залізобетонних монолітних ділянок на покриття із дорожніх залізобетонних плит; облаштування узбіччя дороги, монтаж металевої огорожі на поворотах; облаштування з’їздів з основної дороги до прилеглих територій тощо. Внаслідок чого генеральний проектувальник ПВІ "Агропроект" вніс зміни до проектно-кошторисної документації, тож вартість проекту сьогодні становить 40 млн 911 тис. 042 грн.

Минулого року виконано робіт на суму 17 млн 376 тис 860 грн. Станом на 20 квітня 2018 року для завершення будівництва потрібно 23 млн 534 тис.180 грн. Днями відбулося засідання Міжвідомчої урядової комісії, на якому ухвалено рішення про фінансування 9 проектів, у тому числі і капремонт вулиці Єгорова. Чекаємо на Постанову Уряду. Співфінансувати додаткові роботи за проектом теж буде область, не залучаючи жодної копійки з бюджету міста.

— Тож яку роль у цьому масштабному проекті виконує міська влада?

— Міська влада замовила проект і контролює хід його реалізації.

Головна проблема Світловодська — дороги — вирішується за допомогою області

— Мешканці міста відзначають особистий внесок у справу генерального директора ТДВ "Об’єднання Дніпроенергобудпром" Івана Едуардовича Марона, який вміє контактувати з людьми…

— Зазначений проект місто і розробляло під місцевого виробника. Ініціатори зробили надважливу справу — всі кошти, виділені на цей інфраструктурний проект, залишаються на території міста. Під час цієї роботи ТДВ "Об’єднання Дніпроенергобудпром" запропонувало свої послуги у будівництві сільських лікарських амбулаторій в області. Це будуть швидко-монтовані споруди. Знову всі кошти залишаться в області, а це заробітна плата, нові робочі місця.
Хочу підкреслити також, що і поточний ремонт (у 2017 році) дорожнього покриття греблі Кременчуцької ГЕС виконано за рахунок субвенції з обласного бюджету міському бюджету на суму 5 млн 200 тис. грн.

— Підбиваючи підсумок нашої розмови, можна сказати, що дорога на вулиці Єгорова буде відремонтована у цьому році?

— Однозначно. Позиція голови ОДА Сергія Кузьменка така — усі проекти, що фінансуються з ДФРР, мають бути завершеними у 2018 році.


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
^ Реклама ^
^ Реклама ^
^ Соціальна реклама ^

Партнери:


Top