Понеділок, 25 січня 2021
Віталій Асауленко Влада

Клокар хоче збити «Леніна», сміття по-старому і «війна» медицин Новина з фото

Клокар хоче збити «Леніна», сміття по-старому і «війна» медицин
Засідання міськвиконкому 11 вересня тривало майже три години. Серед питань — розв’язаних і нерозв’язаних — найбільш резонансні…


Так, від цього засідання та його частина, пов’язана зі Службою у справах дітей (начальник Олена Потаніна), проходитиме у закритому режимі — аби ЗМІ не розповсюджували інформацію конфіденційного змісту. Бо ж розглядаються тут питання усиновлення, чи навпаки — позбавлення батьківських прав, майново-спадкові суперечки абощо. А там же фігурують прізвища громадян! І після того, як пані Олена "відстрілялася", запустили ці самі ЗМІ…

Після блоків фінансових і житлових питань, до урядників звернулася начальник управління культури Надія Клокар з питанням, пов’язаним із міським Палацом культури. Він, як відомо, а особливо, його нижня частина, продовжує обвалюватися і обсипатися. Але клопотала пані Надія не про нижню, а, можна сказати, про найвищу його частину, на якій ось уже 26 років, як Україна здобула незалежність і другий рік діє Закон "Про декомунізацію", все ще бовваніє напис — "Палац культури ім. В.І.Леніна". Річ у тім, пояснила головна культурологиня, що "вибиваючи" гроші із обласного бюджету на ремонт нашого Палацу, у відповідальних чиновників з Кропивницького може виникнути цілком резонне запитання: на ремонт якого об’єкту треба гроші? На той, що й досі носить ім’я ворога України — Лєніна? А дзуськи! Тож, щоби все було "чікі-пукі", місту треба демонтувати оте зловороже — "ім. В.І.Леніна". Хоча опісля збивання цих букв порушиться синхронізація напису — її можна буде врешті вирівняти вже під час капітального ремонту цієї культурологічної окраси Світловодська. На справу ж декомунізації цієї окраси потрібно 11 тисяч гривень… Трішки порадившись, виконкомівці погодилися з Клокар.

Начальник управління освіти Геннадій Френкель свій блок розпочав з чергового вагомого досягнення своїх підопічних. Цього разу — дев’ятикласниці з сьомої школи Надії Осадчої, яка перемогла на Всеукраїнській шкільній олімпіаді з української мови й літератури. А це означає, що, згідно Постанови Кабміну і Наказу Міносвіти, подібні вундеркінди мають забезпечуватися щомісячного стипендією у дві тисячі гривень протягом навчального року. Тобто, до кінця року (і бюджетного, у тому числі) потрібно виділити вісім тисяч гривень, які головний освітянин запропонував віднайти за рахунок внутрішнього перерозподілу "освітніх" грошей. Звісно, урядники залюбки погодили цю пропозицію. А хтось додав жартома: якщо й далі так піде з розумними дітьми — і грошей не вистачить їм на стипендії…

Далі пан Геннадій доповів про завершення в його управлінні процедури тарифікації з затвердженням міської шкільної мережі, яка на сьогодні сукупно налічує 176 класів у яких навчається 4183 учня. Також УО склали списки дітей дошкільного віку по мікрорайонах міста. Таким чином, у Світловодську діточок, віком до 2 років налічується 681, від 2 до 3 років — 503, від 3 до 5 — 1096, від 5 до 6 — 635. Всього — 2915. І нарешті виконком прийняв рішення про введення до штатного розкладу управління освіти по одній посаді медичної сестри (додатково) у кожну школу. Раніше друга медсестра у школі працювала від КЗ ЦПМСД, нещодавно комунальний заклад повідомив про неможливість утримувати медсестер за свій рахунок.

Після блоку питань управління соцзахисту населення, виконкомівці "поринули у сміття", бо начальник УЖКГ Віктор Самоляк запропонував визнати переможцем конкурсу на вивезення твердих побутових відходів КП "Комбінат комунальних послуг". Помилуйте, заявили Юрій Сапянов та Микола Сопільняк, який же він переможець, якщо претендент був лиш один? А яка провина ККП, що, у жагучому бажанні вивозити наше сміття, не вишикувалася черга з інших претендентів, заперечив Самоляк. Йому у підтримку, урядник Михайло Рудич запитав у наближеного до спорту свого колеги Олександра Агапова: якщо одна спортивна команда прибула на матч, а інша не з’явилася, чи вважатиметься, що перша команда перемогла? Так, відповів пан Олександр… Вірогідно, це і стало переконливим аргументом на корись визнання ККП переможцем.

Зате в іншому "сміттєвому" питанні, яке вже озвучував заступник начальника управління економіки Олексій Лисенко, ККП не поталанило… Як відомо, на не такому вже й давньому засіданні виконкому тариф на вивезення і утилізацію побутового сміття стрибнув з семи з чимось гривень з людини на місяць до дев’яти з чимось гривень. Та на сесії міськради, яка відбулася невдовзі, обранці скасували оті дев’ять з чимось гривень, мотивуючи тим, що у тому виконкомівському рішенні фігурує підпис заступника міського голови з гуманітарних питань Ірини Щербини. А цю посаду міськдепи скасували ще на травневій своїй, 38-й, сесії. Що автоматично перетворює цей документ на нелегітимний, адже ж у разі скасування посади і її "носій" також автоматично позбавляється виконкомівського членства… І хоча, згідно логіки, всі документи виконкому, у яких після тої сесії фігурує підпис Щербини, можна сміливо вважати незаконними, деякі міськдепи — противники "бєспрєдєла" комунальників, прекрасно розуміючи, що скасування усіх без винятку рішень тутешнього уряду з підписом пані Ірини, внесе хаос у життєдіяльність міста, вчепилися саме в це "сміттєве" рішення… Натомість, як не переконував уже другий виконком поспіль начальник ККП Олександр Плахотний, що оці сім гривень не відповідають затратам підприємства, через що місто може "потонути" у власних відходах, і на цьому засіданні урядники своєю більшістю його не підтримали — залишили оті сім з чимось гривень.

Не підтримали вони й ще одного питання, вкрай важливого для Комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги" (КЗ ЦПМСД), який, в ході медичної реформи, кілька років тому, за рішенням сесії попередньої каденції, "відбрунькувався" від Світловодської ЦРЛ і орендує частину приміщень поліклініки на Павлова,16 та гаражі поряд. Річ у тім, пояснив на засіданні юрист ЦПМДС Максим Патенко, що договір оренди сплив 1 вересня цього року. Тобто, від початку осені, даний КЗ юридично перебуває на Павлова без законних на то підстав. А там, окрім іншого, зберігаються наркотики (вірогідно, юрист мав на увазі медикаменти суворої звітності через наявність у їхньому складі наркотичних речовин). Головлікар же ЦПМДС Людмила Шумейко додала, що обласний Департамент охорони здоров’я, розібравшись з тонкощами цього питання, на адресу тутешньої міськради направив листа з рекомендацією задовольнити клопотання "первинних" медиків. А ще, повідомила пані Людмила, головлікар ЦРЛ Юрія Котенка (наразі він хворіє) запропонував продовжити договір оренди до 31 грудня 2017 року — з метою узгодження юридичних питань між двома цими суб’єктами. До заклику Сапянова, поставити обидві медичні установи в однакові умові, більшість урядників не дослухалася, вважаючи, що вони і без того у рівних умовах… Не будемо вдаватися у подробиці, хто у "білому домі" підтримує інтереси тієї чи тієї сторони, але голосів прихильників ЦПМСД виявились на цьому засіданні недостатньо.

…Що ж таки відбувається у нашій медицині: хто кого утискає, та підсиджує — незабаром, щойно Котенко вийде з лікарняного, спробуємо розібратися.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top