П’ятниця, 04 липня 2025



^ Реклама ^
Культура

«Київське море» виявилось озерцем на Трухановому острові. Зате зустріч була славна

«Київське море» виявилось озерцем на Трухановому острові. Зате зустріч була славна
Подачу струму поновили, але тільки не на наш майданчик біля такого собі Бабиного озера, сказавши: ви, барди, тут зібралися безбашенні – потусуєтесь і у світлі ватри. Скажіть спасибі, що її вам дозволили розпалити…
Фестиваль "Зустрічі на Київському морі" був заявлений, як бард-роковий. Де і побував на свято Спаса наш бард Віталій Асауленко.

^ Реклама ^

– Віталію, ти кажеш, що на цей фестиваль тебе запросили учасники фестивалю "Ірпінський парнас", який проходив наприкінці липня в однойменному місті. Як же вони тебе запросили, якщо ти там ледь не з усіма "горшки побив"?

– Так, я ж не з усіма побив – з "лабухами", які сплутали бардівську пісню з весільно-ресторанною "гуп-ца-цою" та з журі з таким же, "гуп-ца-цольним", розумінням бардівської пісні. Але там були два хлопця з Києва, які гідно мене оцінили. Один з них і зателефонував мені з пропозицією поспівати на бард-роковому фесті, який вже вкотре проводиться на Трухановому острові, що розташований на Дніпрі в межах столиці України. То я й поїхав…

– За останній місяць ти брав участь у двох бардівських фестивалях. На якому більше розкрилось твоє широке творче єство?


– Звісно, на Трухановому острові! Безумовно, ірпінський фест виграв у труханівського організаційною якістю, але безнадійно програв у якості творчій. В Ірпінь, де і підгодовували учасників, і екскурсії для них організовували, з’їхались переважно такі собі масовики-витівники, позбавлені індивідуальної творчої родзинки. Зате на острові організація була на печерному рівні – навіть струм до імпровізованої сцени протягли так, що, врубивши його, знеструмили ледь не півострова. А острів цей – улюблене місце відпочинку киян, – замічу, ледь не пів Світловодська за площею… Безпека всяка, охорона тощо понаїхали. Подачу струму поновили, але тільки не на наш майданчик біля такого собі Бабиного озера, сказавши: ви, барди, тут зібралися безбашенні – потусуєтесь і у світлі ватри. Скажіть спасибі, що її вам дозволили розпалити. Через що і телевізія якась київська нічого так і не змогла відзняти. Та й світлини якісь невірні повиходили.

– Значить творча атмосфера була на висоті і ти був явно в ударі…


– Саме так! А що ще треба вільному бардові? Гітара, багаття і щоб горлянку було чим змочувати. А ще – пару-трійко таких, як сам, і розкута не тупа публіка… "На коло" (бо ж острів – зона відпочинку, і публіка, у тому числі, виконавці, снували туди-сюди) виступало з десяток бардів, включно, з дуетами та тріо. Один, навіть, із Криму приїхав – родичі у нього у Києві. Та все ж, попри свій егоїзм (звісно, я найкращий), таки вразили мене своєю автентичністю і двоє киян. Одного, старенького і з козацькими вусами, якого представляли, як Олексу Змія, я назвав Нестором-літописцем сучасності… Уяви, дідок під гітару співає про Україну, про що в ній відбувалося за керування країною тим чи іншим президентом або прем’єром. Прикольно виходить. А ще цей Змій перекладає пісні Владіміра Висоцького на українську і співає їх голосом, наближеним до оригіналу. А ще дуже сподобалася "гримуча суміш" з нині покійних: московітського барда Алєксандра Башличова і британського панк-рокера Джиммі Моріссона – незаслужено маловідомий київський бард Олександр Павлін, у вузьких колах – квартирниках – відомий ще як лідер акустичного гурту "Мыр". Саме так, "мир" – з нашим "м’яким знаком" і "і", які у московітів читаються як "и". Та й організатор фесту – Назар Беніцький, який дуже скидається на лідера уславлених англійців "Slade" Нодді Голдера в молодості, оригінально поспівав. Та й фальцетний голос у нього з тим "слейдівцем" схожий.

– Ну, а ти, все одно, був найкращий…


– А ти сумніваєшся? У нічній темряві, біля яскравого багаття поряд з очеретяним озерцем я повитягував із своєї творчої скриньки всіх своїх моторошних персонажів. Від чого слухачі, включно з іншими бардами, від страху стулились один до одного і вмолились поспівати щось повеселіше, не "доганяючи", що я їм якраз і співав – найвеселіше.

– Наступного року теж туди поїдеш?


– Ні, трішечки не так. Сподіваюсь, що наступного року "Зустрічі на Київському морі" ми проведемо на морі… Кременчуцькому… Мої розповіді про те, що на нашому водосховищі місця ще більш живописні (і у бардівському плані, у тому числі), надихнули нас об’єднати зусилля і провести подібні бард-рокові "вечорниці" вже на теренах Світловодська або Світловодського району. (До слова, ця ідея першому "стукнула у голову" присутньому на фесті світловодцеві, київському фінансистові Дмитрові Гонтарю). Навіть робочу назву придумали – "Зустріч двох морів". У цьому зв’язку, не можу не подякувати добродіїв, які допомогли мені з рейдом на Труханів острів – директора Головного заводу Михайла Бур’янського і Олеся Довгого (точніше, його Громадську приймальню) . Сподіваюсь, ці добродії щедро відгукнуться на пропозицію з проведенням і "Зустрічі двох морів". А ще, правда, це не має до мене відношення, хотілося би відмітити водія автобусу "Київ-Світловодськ" за людяність… Одна старенька підсліпувата пасажирка, яка збиралася їхати автобусом до Золотоноші, десь "посіяла" свого квитка. А до відправки – менше п’яти хвилин. Стоїть і плаче старенька. Я би й сам їй гроші дав, але не було в мене вже сто однієї гривні – "профестивалив" усе. І тут водій сам помчав до кас з’ясовувати. І з’ясував – бабця дійсно мала право на проїзд. Зворушений такою рідкою у наш час людяністю, кажу шоферові, давай, я тебе у газеті подякую. Та він так і не назвав себе, сказавши лиш, що в його колективі всі такі чуйні. Тож, користуючись нагодою, звертаюсь до директора АТП №13507 Юрія Богдана "вирахувати", який то водій віз пасажирів з Києва 20 серпня – щоб похвалити його, а то й преміювати.
  • Нравится
  • 5




Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

^ Реклама ^

Партнери:


Top