П’ятниця, 01 липня 2022
Віталій Асауленко ТОП-новини Події

Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні Новина з фото

Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Після себе вони залишають мурали (настінний живопис), лавочки, відремонтовані помешкання шановних чи нужденних людей і єднання українців на українських теренах


"Будуємо Україну разом" (БУР) — це такий собі проект, який бере свій початок на українському заході від 2014 року. Там, у Львові, за сприяння тамтешньої Освітньої фундації, кільканадцять молодих людей, сповнених бажанням зробити щось корисне для своєї країни, заручившись фінансовою підтримкою західних інституцій з розвитку демократії (USAID, NED тощо), почали діяти…

"Мандруємо з користю" — є гаслом БУРівців. І вони мандрують Україною (головно, її центром та сходом), залучаючи на місцях активну молодь до свого пориву. Наприклад, у звільнених від московітсько-ватної зарази населених пунктах вони допомагають ремонтувати поруйноване житло тамтешніх мешканців, які за час перебування в "русском мире" сповна наситились його "прелестями". Проведений з ними у праці й відпочинку час наче зриває шори з очей "східняків". І навіть після того, як волонтери від’їжджають, "Вільні хати" — такі собі молодіжні клуби — продовжують функціонувати… Без перебільшень, БУРівці несуть у ті місця розуміння того, що українці, незалежно від географічних координат, є однією цивілізаційною сім’єю.

А ось у Світловодську БУРівці вже втретє. Щоправда, перші два візити носили ознайомчий характер. Та від 18 червня вони тут "застрягли" аж на два тижні… Про свої плани та наміри вони повідали зацікавленим світловодцям, які у чималій кількості зустрілися з ними того ж таки 18 червня у приміщенні на Богуна, 11.

Як повідомила присутнім координатор Проекту Віра Пасішнюк, тут (на Богуна) наразі перебуває лиш незначна частина БУРівців — загалом їх прибуло до Світловодська близько тридцяти. І не лише виключно "західників", а ще і семеро американців, і один голландець (там, на Заході, волонтерство вважається престижною діяльністю та важливою сходинкою для кар’єрного зростання). А коли до них додадуться ще й місцеві хлопці з дівчатами, підкреслила пані Віра, то заплановане у Світловодську буде реалізовано аж бігом. До того ж, заохотила вона тутешню молодь, особливо, ту, яка прагне удосконалювати свою англійську, два тижні перебування у англомовному середовищі — неабияка користь для цього самого удосконалення.

Ну, а що ж заплановано зробити? Тут і ремонт кількох осель, у яких проживають багатодітна родина, сім’я учасника українсько-московітського протистояння і самобутня талановита художниця з першою групою інвалідності. А ще розмалювати гарним муралом якусь стіну у Світловодську, (яку саме — ще належить узгодити з головним міським архітектором Сергієм Батяшовим) і ймовірно, пару-трійко лавочок спорудити. А у вільний від робити час — вечірня варта, гітара по колу та інші елементи активного відпочинку на базі відпочинку ТДВ "Об’єднання "Дніпроенергобудпром", де зупинилися на сей час міжнародні БУРівці.

До речі, про "де зупинилися"… За словами пані Віри, під час останнього перебування у Світловодську міська адміністрація запевнила гостей, що вони без проблем можуть розташовуватись у будиночках яхт-клубу "Кристал". Та в останній момент, коли БУРівці вже буквально "сиділи на валізах", щось там у приймаючої сторони не заладилось… Аби не дати маху перед гостями, місцеві порадили звернутися до Івана Марона, гендиректора ОДЕБП. З паном Іваном, каже пані Віра, поспілкуватися не вдалося — гостей прийняв Михайло Бур’янський, директор "Головного" заводу (підприємство, що входить в "Об’єднання"). Таким чином, пан Михайло не дав осоромитись світловодцям, люб’язно давши дозвіл на відомчу базу.

Тож, чекаємо на позитивні результати "мандрів з користю". І не лише чекаємо — а й активно до них долучаємось! А 1 липня — у переддень відбуття БУРівців — на Бульварному узвозі вони обіцяли прозвітувати про зроблене під "акомпанемент" відомого музичного гурту "The ВЙО", який радо відгукнувся на їхню пропозицію приїхати і поспівати своїх пісень для своїх друзів-БУРівців і світловодців.
Віра Пасішнюк
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Таня Хитра
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Дмитро Зозуля
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top