Четвер, 22 жовтня 2020
Віталій Асауленко Події

Директорка ЦМБС «відстрілялася» на відмінно. З оплесками Новина з фото

Директорка ЦМБС «відстрілялася» на відмінно. З оплесками
Яка разюча відмінність між "обгорткою" у вигляді розбитих вікон, обтягнутих поліетиленом, і "вмістом", тобто, тим, що позитивного робиться у бібліотечній сфері міста


Попри свою просторість, читальна зала Світловодської ЦМБС (центральна міська бібліотечна система) останнього зимового дня ледве вмістила у своїх стінах представників творчої громадськості міста. Цього дня — як демонстрація відкритості й прозорості — директор цієї самої Системи Тетяна Головачова звітувала перед цієї самою творчою громадськістю міста про роботу ЦМБС за 2016 рік та про заплановане на рік поточний.

Доповідь пані Тетяни, ілюстрована слайдами, і справді, заслуговує на увагу і повагу. Адже ж за рік, що минув, було продовжено і розвинуто: роботу "Кіноклубу медіа просвіти з прав людини Docudays UA "New life" — для проведення право-просвітних заходів з переглядом документальних фільмів правової тематики та подальшим обговоренням; роботу в проекті за Програмою енергоефективності та енергозбереження USAID "Муніципальна енергетична реформа"; роботу в проекті кооперативної каталогізації для бібліотек Кіровоградської області. Натомість за останній рік було започатковано: "Університет третього віку" — такий собі клуб, де громадяни пенсійного віку оволодівають навичками комп’ютерної грамотності, англійської мови, медицини та здорового способу життя; реалізовується проект "Патрульна поліція"; повна автоматизація нових надходжень — відтепер, не частково, а всі книги, які надходять до бібліотеки, відображаються в електронному каталозі. Серед планів: розширення діяльності "Університету третього віку", який доповнять факультети соціально-економічних знань, української та польської мов тощо…

Своєрідним меседжем представницькій і законодавчій гилкам влади, деякі представники яких, стверджуючи, що книга (а відтак, бібліотеки) у час повального інтернету, стала анахронізмом, який не заслуговує на бюджетне фінансування, став виступ (опісля того, як закінчила Головачова свій звіт) начальника міського управління культури Надії Клокар… Як бачимо, таки зарано наші бібліотеки списувати з рахунків, особливо, за таких креативних керівників, підкреслила пані Надія, маючи на увазі, передовсім директорку ЦМБС. А слідом і присутні на "слуханнях" міськдепи Анатолій Кучугурний та Андрій Малицький, а також член тутешнього виконкому Вікторія Атамась, ледь не б’ючи себе у груди, запевнили присутніх, що вони горою стоятимуть і за бібліотеки, зокрема, і за гуманітарну галузь міста, в цілому, не допускаючи обрізань та обмежень їхнього бюджетного фінансування.

Гарні і добрі слова лунали і від працівниць інших (ще вцілілих) бібліотек, творчої інтелігенції та звичайних читачів… Своєрідну риску, вручаючи виконкомівську грамоту колективові ЦМБС, підвела перша заступниця міського голови Олена Балюк: яка разюча відмінність між "обгорткою" у вигляді розбитих вікон, обтягнутих поліетиленом, і "вмістом", тобто, тим, що позитивного робиться у бібліотечній сфері міста — приблизно, у такому ключі можна перефразувати слова пані Олени.

…А раз так, то можна сподіватися, що гуманітарна (неприбуткова) сфера життєдіяльності Світловодська привертатиме трішки більше уваги його очільників — що стане не зайвим стимулом для самих гуманітаріїв у впроваджені інноваційних прийомів і методів у своїй роботі.
Директорка ЦМБС «відстрілялася» на відмінно. З оплесками
Директорка ЦМБС «відстрілялася» на відмінно. З оплесками
Директорка ЦМБС «відстрілялася» на відмінно. З оплесками
Директорка ЦМБС «відстрілялася» на відмінно. З оплескамиДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top