Субота, 26 вересня 2020

Візитівка Світловодська

Світловодськ — невелике (57 тис. чоловік) курортне зелене місто, що розташоване в географічному центрі України на березі славетної річки Дніпро. Назва міста Світловодськ склалася з слів "Світло від води". Саме в нашому місті, а не в Кременчуці знаходиться Кременчуцька ГЕС. Перша назва міста була Кремгес, селище енергетиків, потім селище розрослося до розмірів міста, з'явилися потужні підприємства, учбові заклади.

В місті безліч парків і лісових насаджень, тому його іноді називають "зеленим" містом. Усю північну частину Світловодська займає узбережжя водосховища. З іншого боку лежать славетні дніпровські плавні, де ви зможете відпочити, порибалити на безлічі ставків, озерець, та проток.

Дивовижний краєвид відкривається з моря, якщо ви підпливаєте із сторони Києва, Черкас. Де-ніде крізь крони дерев виглядають білі багатоповерхові будівлі. Майже з кожного будинку нашого містечка відкривається мальовничий краєвид на Кременчуцьке водосховище, яке наші земляки називають морем. І це дійсно море — найбільше створене людьми водосховище на Україні. Береги водойми ховаються за обрієм, як у справжньому морі, і літнього погожого дня можна побачити білі крила вітрил — це мореходці Світловодського яхт-клубу, які своєю майстерністю підкорили не одну регату і прославили місто на весь світ.

На узбережжі Кременчуцького водосховища, та нижче ГЕС ви знайдете багато туристичних баз, де зможете обрати відпочинок на власний смак, чи-то комфортабельний готель, чи дерев'яний будиночок, або ж просто неба в палатках — "дикунами" на острові теплими зоряними дніпровськими ночами.Top