"Припинити свавілля некомпетентної людини — наш спільний обов’язок", — Френкель


"Припинити свавілля некомпетентної людини — наш спільний обов’язок", — Френкель


31 серпня 2017
"Припинити свавілля некомпетентної людини — наш спільний обов’язок", — Френкель
"Прошу вас підтримати мене у безглуздій боротьбі міського голови Валентина Козярчука зі мною, яка триває з першого дня його роботи на посаді", — пише у відкритому листі Геннадій Френкель, звертаючись до мешканців міста Світловодська. Громаді міста Світловодська

Відкритий лист

Шановні мешканці міста!


Кожен з вас так чи інакше має відношення до закладів освіти міста. Понад тисяча людей працюють в системі освіти, близько десяти тисяч батьків спостерігають за навчанням своїх дітей у школах, понад чотири тисячі — щодня проводжають своїх дітей до дитячих садочків. Безліч батьків активно допомагають освіті виживати, докладають зусиль до ремонту класів, фінансують поїздки своїх розумних і талановитих дітей на олімпіади, фестивалі і конкурси, адже міська влада не передбачає жодної копійки на такі цілі. Щиро вам усім дякую за підтримку! Ви — справжні патріоти, які розвивають наше місто!

Начальником управління освіти я працюю вже 27 років, маю великий досвід і певні успіхи. Недоліки і помилки у роботі теж є, бо не помиляється лише той, хто не працює. Чи треба вас запевняти, що я роблю належні висновки і намагаюся виправити те, що не приносить користь установі? Думаю, що ні. Наше місто дуже маленьке, ми всі, як на долоні, і про те, що галузь освіти під моїм керівництвом працює ефективно, знають тисячі людей. Тож я ніколи не думав, що мені доведеться звертатися до вас — громади міста за допомогою.

Так, я вимушений просити вас підтримати мене у безглуздій боротьбі міського голови Валентина Козярчука зі мною. Боротьба ця триває з першого дня його роботи на посаді. Він був моїм суперником на виборах і після них так і не зміг припинити змагатися зі мною за право називатися розумнішим, успішнішим. Звільнити мене за будь-яку ціну — таке завдання він поставив перед собою і ось вже 1 рік і 9 місяців намагається втілити його в життя. При цьому мені оголошуються догани за надуманих підстав, я вимушений звертатися до суду, суд, як правило, визнає розпорядження міського голови незаконним, а Валентин Козярчук ще з більшим ентузіазмом береться за стару справу і вперто доводить, що я працюю погано. Йому це не вдається. Було б дивно, якби вдалося.

Наведу кілька прикладів успішної роботи нашого великого колективу. У 2016/2017 н. р. ІІ (міський) етап Всеукраїнських олімпіад проведено з 17 предметів. Участь у ньому взяли 1042 учні 6-11 класів. За підсумками цього етапу 269 учасників олімпіад визнано переможцями І-ІІІ ступеня. 102 з них мали змогу показати свої знання на ІІІ (обласному) етапі.

Результатом наполегливої роботи школярів під керівництвом вчителів-наставників після участі в обласних олімпіадах є 52 учнівські перемоги (у минулому навчальному році їх було 49).

За підсумками участі у ІУ (заключному) етапі Всеукраїнських олімпіад двоє учнів отримали призові місця: учень 8 класу СЗШ № 7 Кирило Філоненко посів ІІІ місце у ІУ (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики; учень 11 класу СЗШ № 7 Котенко Богдан посів ІІ місце у ІУ (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

В обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика ІІ місце виборола Осадча Наталія (9 клас, СЗШ № 7), ІІІ місце – Хлівна Катерина (8 клас, СЗШ № 3).

Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.04.2017 року № 529 "Про нагородження переможців VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка" затверджено список переможців заключного етапу вищезгаданого конкурсу, серед них — учениця 9 класу СЗШ № 7 Осадча Наталія, яка нагороджена дипломом ІІ ступеня.

Школярі успішно демонструють свої досягнення, здібності під час міських та обласних акцій, конкурсів, фестивалів. Так, учень СЗШ№3 Герман Денис став переможцем обласного конкурсу-огляду на кращі знання Конституції України серед учнів 11 класів, Осадча Наталія, учениця класу СЗШ№7 та Трубнікова Евеліна, учениця ЗШ№9 — переможці ХХІІ Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченому Дню Землі "Традиції та звичаї українського народу — основа духовних цінностей сучасної української родини" в номінації "Техніки українського народного мистецтва".

Вихованці позашкілля свої здобутки демонструють не тільки на загальноміському рівні, а і на Всеукраїнському та Міжнародному. Наприклад, наслідком творчої роботи педагогічного колективу СЮН є участь та перемоги гуртківців у міських, обласних та міжнародних акціях, конкурсах, фестивалях: обласні конкурси — 9 перемог; всеукраїнські конкурси — 6 перемог; міжнародні конкурси — 3 перемоги. Гуртківці ЦВПВ у своєму арсеналі мають 8 перемог на обласному та 6 перемог на всеукраїнському рівнях.

Координатором роботи органів учнівського самоврядування, загальноміських заходів, які користуються популярністю не тільки серед освітян, а й серед населення міста став Центр дитячої та юнацької творчості. Педагогічний колектив цього закладу є ініціатором різноманітних шоу, конкурсних програм, загальноміських свят, акцій не тільки міського, а і обласного та Всеукраїнського рівнів. Результативність роботи педколективу цього закладу характеризують досягнення вихованців: 42 призових місць у Всеукраїнських та 8 — у Міжнародних конкурсах.

З метою активізації інноваційних процесів в освітній галузі, проводиться Всеукраїнський конкурс "Учитель року". Цьогоріч Мельник Т.А. гідно презентувала не тільки ЗШ № 5, а й колектив освітян міста. Вона стала переможцем обласного туру Конкурсу в номінації "Музичне мистецтво", посівши І місце, а у заключному турі конкурсу виборола ІV місце.

За 2016/2017 навчальний рік Світловодськ посідає загальне 8 рейтингове місце серед 28 міст і районів області. З яких показників рейтинг складається? Результати ЗНО — 3 місце, нагородження медалями — 5, предметні олімпіади — 3, наповнюваність класів — 2, Мала Академія Наук — 11, профільність — 13, охоплення навчанням дітей в дитячих дошкільних закладах — 1 місце. Як бачите, за головними показниками розвитку освітньої галузі робота є ефективною та результативною. А за цими цифрами стоїть наполеглива праця всіх працівників галузі освіти.

Міський голова, не розуміючи цього, постійно вдається до публічних принижень мене особисто, як людини і керівника великого трудового колективу. Дійшло до того, що у прямому ефірі ТРК "Веселка" він назвав управління освіти "раковою пухлиною на тілі громади". Обурилися і образилися тисячі людей, подивіться коментарі під матеріалом "Управління освіти — "ракова пухлина" чи гордість міста?". І такі звинувачення ллються з вуст міського голови постійно, що свідчить про його некомпетентність і жагуче бажання створити негативну атмосферу серед колективів закладів освіти.

Таким чином ситуація вийшла з розряду неприязних відносин між мною і Валентином Козярчуком і перейшла на рівень очевидної загрози забезпеченню організації і проведення нового навчального року у школах, дошкільних та позашкільних закладах управління. Міський голова відкрито і послідовно перешкоджає виконанню мною посадових обов’язків, а постійні безглузді доручення заважають та відволікають від роботи всю галузь освіти.

З цього приводу я звернувся до депутатів міської ради, а тепер звертаюся і до вас, шановні мешканці міста. Припинити свавілля некомпетентної людини — наш спільний обов’язок. Вірю, що здоровий глузд переможе.

Вітаючи всіх з початком нового навчального року, хочу запевнити, що ми всі разом зможемо забезпечити належний рівень навчання, виховання наших дітей та стабільну роботу галузі.

З повагою
Геннадій Френкель,
начальник управління освіти