П’ятниця, 28 лютого 2020
Светловодск

Зворотній бік ОСББ

Зворотній бік ОСББЗдається, скільки існує українська незалежність, стільки й точаться розмови про нагальність реформування житлово-комунального сектору країни. І несправедливим було би у цьому випадку твердження, що „віз і нині там”. , Зокрема, однією з таких новацій, що набула поширення в Україні і в Світловодську, у тому числі, є Обєднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Дійсно, на перший погляд, це доволі приваблива форма комунального господарювання. Бо мешканцям імпонує те, що об’єднавшись будинком в ОСББ, вони спільно вирішують питання: чи то дзеркала у ліфті почепити, чи то миючими шпалерами під’їзд обклеїти, або ж - спочатку дах „засмолити”, або, або, або... А головне те, що можна будь-яку квартплату встановити, чи відмінити її взагалі. А це, на тлі знаменитої Кабмінівської Постанови №560, яка наголошує встановлювати тарифи на житло побудинково (у Світловодську це в середньому 70 коп./кв.м), видається таким собі ельдорадо. І вони створюються – на сьогодні у нас їх вже понад десятка. Але це ще далеко не межа: лідери руху за ОСББ, то в одному, то в другому будинку, проводять збори жильців. На них вони, зокрема, наголошують, що Житлово-експлуатаційні контори (ЖЕКи) вже своє віджили, мовляв, досить їм жирувати за рахунок мешканців і нічого не робити, відтепер ми самі собі будемо хазяями, а для всіх цих ЖЕКівських начальничків, з їхніми „космічними” зарплатами, настав час шукати іншої роботи. Звісно, такі виступи, через причини, що описані вище, знаходять палке розуміння зібрання, на якому (до того ж), як правило, відсутня протилежна сторона. Тобто, ЖЕКівське начальство...


Отож ми, звернувшись до начальника ЖЕКу №2, депутата міськради Євгена Кармаліти, у такий спосіб, спробували встановити паритет. Також, до розмови нас підштовхнув лист, що потрапив у наше розпорядження - у ньому 85 жителів будинку на вул. Бойка,27 звертаються до секретаря міськради Геннадія Френкеля і до міжрайпрокурора Любові Петренко зі скаргою на двох своїх сусідів, які надто агресивно агітують за створення у їхньому будинку ОСББ. Ці двоє, йдеться у скарзі, надто жваво збирають підписи, оформлюють по два бланки на кожного проживаючого тощо. Незгодним же заявляють: мовляв, нам начхати на вашу думку – от зберемо 50% підписів і утворимо ОСББ – хочете ви цього, чи ні... Це ще „квіточки”, говорить ЖЕКівський начальник, невдовзі і „ягідки” з’являться. У якості них він навів приклад мешканців, які у свій час об’єдналися в 11 київських ОСББ (у столиці, звичайно, все раніше починається). Вони у статті „Де нам жити: у збанкрутілих будинках?” (газета „За Українську Україну” від 26 лютого 2007 року) благають про допомогу - їхні будинки, через банкрутство їхніх ОСББ, ось-ось відберуть за борги тамтешні водоканал та Київенерго. Тому, наголосив Кармаліта, громаді принагідно не завадить знати: на чий „млин вони воду ллють”, відправляючись з ОСББ у „вільне плавання”. І чи таке воно вже й вільне?.. На переконання нашого співрозмовника, більшість світловодських ОСББ утворено з порушенням юридичних норм та нормативних актів. Як приклад, від навів нещодавно покликане до життя ОСББ на вул. Павлова,6. Тут, із сотні квартир у будинку, мешканці лише трьох провели установчі збори, а решта, напевне, піддавшись агітації, що ОСББ – панацея від усіх бід, підписалися під дорученням, що вони не заперечують. Вкрай важливо знати, продовжив Кармаліта, що всі (ЖЕКи, ОСББ, інші комунальні підприємства, втім, як і все суспільство) зобов’язані існувати у єдиному правовому полі. Хоч-не-хоч, а ОСББ, за своєю природою, має вести господарчу діяльність, тобто, укладає договори с кожним квартиронаймачем і наймає виконавця послуг (наприклад, той же ж ЖЕК). Відтак, із неприбуткової організації, яка не сплачує податки, ОСББ перетворюється у господарчу структуру. І тоді вже не доводиться говорити про привілейоване оподаткування - воно оподатковується вже так само, як і будь-який інших господарчий суб’єкт. Іншими словами, ОСББ стає справжнісінькою юридичною особою.

Що у такому випадку роблять комунальники-монополісти - водо- та теплопостачальники, енергетики? За ЖЕКівського підпорядкування, означені монополісти працюють з кожною квартирою окремо: ну, там умовляють боржників борги гасити, погоджуються на їх реструктуризацію тощо. Інша річ – ОСББ! Тут, як говориться, баба з возу... Тобто, раз юридична особа ОСББ підпорядкувала собі будинок – вона за нього й відповідає. На біса тепер монополістам „сюсюкатися” з кожною квартирою!? І вони, не мудруючи лукаво, встановлюють побудинкові лічильники тепла, води та електроенергії. І скільки вони „намотали” – за стільки ж ОСББ і має заплатити. Наприклад, їх вже не обходить, що в одній квартирі за місяць витрачають 2 куби води, а в іншій, де самогонку женуть – всі 20. Їх, також, вже не „колишуть” прибори обліку всередині квартир - це прерогатива ОСББ: нехай у нього „голова болить”. Чи варто нагадувати, запитує начальник ЖЕКа, що від добросусідських стосунків між квартирами і сліду не лишається? Адже всі враз починають „правильно” ділити показники будинкових лічильників на кількість квартир. А якщо в кількох з них живуть безпробудні п’яниці, багатодітні родини, самотні пенсіонери, інші малозабезпечені?

...Борги накопичуються. Але, для комунальників-монополістів, це борги не мешканців, а юридичної особи ОСББ, у підпорядкуванні якого знаходиться даний будинок... Мешканці „чубляться” між собою, через що та не в змозі „нашкребти” потрібну суму. Так, мало-по-малу, і підкрався капєц: монополістам, аби „відбити” борг, не лишається нічого іншого, як звертатися до суду. І знов таки – на ОСББ. Феміда, у свою чергу, діючи суто у правовому полі, визнає ОСББ банкрутом і передає його майно, а саме – житловий будинок, у власність позивачеві. Що, власне, і сталося з одинадцятьма київськими ОСББ.

На наше запитання: чому у такому випадку ви, інші ЖЕКівці не б’ють у набат, наш співрозмовник відповів, що у свідомості населення щільно укорінилась думка, що ЖЕКи, інші комунальники – такі собі глитаї, що наживаються за рахунок чесних людей. А раз так, сумно підсумував він, у зворотньому їх не переконати: громада буде думати, що ЖЕКівці переслідують єдину мету – втриматися у своїх „теплих кріслах”. І все тут!

...Нагадаємо, таку „райдужну” картину ми намалювали зі слів начальника ЖЕКу №2 Євгена Кармаліти – у демократичному суспільстві, яким ми себе вважаємо, будь-яка думка має право бути почутою. Сподіваємось, у ентузіастів ОСББ-руху є що заперечити на викладене вище, аби пересічні громадяни мали змогу порівнювати та робити правильні висновки.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
дом не является основным средством предприятия ОСББ,ОСББ может распоряжаться только общей НЕДЕЛИМОЙ частью дома - крыша, подвалы, служебные помещения, ((( визнає ОСББ банкрутом і передає його майно, а саме – житловий будинок, у власність позивачеві. Що, власне, і сталося з одинадцятьма київськими ОСББ.)))
объясните с точки зрения юриста - каким образом ОСББ передает приватизированые квартиры в собственость "комунальщикам"
Р.S. судя по фотографии, Віталій АСАУЛЕНКО типичный работник или начальник ЖЕКа
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 17 грудня 2008 09:39
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8353 публікацій
Цитата: юрий
Віталій АСАУЛЕНКО типичный работник или начальник ЖЕКа
Журналист. smile
 • Нравится
 • 0
 • stinger

 • 7 вересня 2009 11:08
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
http://osbb.mybb.ru/ Первый Всеукраинский форум посвященный ОСББ
 • Нравится
 • 0
 • buvalyi

 • 6 грудня 2009 18:27
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
На Кармалітине: "..через банкрутство їхніх ОСББ, ось-ось відберуть за борги тамтешні водоканал та Київенерго...
Слухай, ти здирцюга жеківський - не дури людей, бо ОСББ у власності нічого не має, і мати не може, бо по закону: "ОСББ-юр.соба, створена для обслуговування спільного майна"! Брехло жеківське!
Вони так давно брешуть, то "квартири у них ОСББ забере, то гроші наче хтось украв..."
А насправді у них шкурний інтерес - будинки в ЖЕКАх - гроші у начальників!
А сам стукач КГБешний, мент колишній зі своїм биком - письменим (нач. Жеку № 5)непередають вже ШІСТЬ(!)років ВІСІМ будинків мешканцям і купують кожного приходящего мера!
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top