Четвер, 15 листопада 2018
Події

Найрозумнішим бути просто – переконаний світловодський учень Олексій Каркачов

Олексій КаркачовОлексій КаркачовНовина про те, що учень 6 класу НВК №4 Олексій КАРКАЧОВ взяв участь в телевізійному шоу "Найрозумніший", облетіла наше невеличке місто досить швидко. І він не просто там грав, йому вдалося увійти у трійку кращих! Нагадаємо: передача має три раунди – у першому беруть участь 12 осіб, у другому – 6, а у третьому (і у фіналі) – три. У цій грі було 6 учасників з Росії, 5 – з України та одна дівчинка – з Азербайджану. У фінал вийшли троє українців – і серед них світловодець Олексій.
Сьогодні Олексій та його мама Світлана Анатоліївна Каркачова у нас у гостях.

– Як виникла думка взяти участь у передачі?

– Це рішення я приймав разом з батьками: ми дивилися передачу і там побачили повідомлення, що для участі у грі можна зареєструватися в Інтернеті. Я так і зробив.

Через деякий час нам зателефонували і я, відповівши на кілька запитань, пройшов і цей тест – тест по телефону. Потім запросили до Києва на кастинг.

У Києві я також успішно справився з усіма завданнями, наступний крок – запис передачі у Москві. Зареєструвалися ми у жовтні, а вже 16 січня передача записувалася.

С.К.: У Києві проводився не лише кастинг, там також перевіряли, як діти почуваються у неформальній ситуації, визначали швидкість реакції, їх тестували психологи, проводячи різноманітні ігри та тести тощо. Все це тривало близько п'яти годин. До речі, конкурс дуже великий: як по Україні, так і по Росії.

– Як вас зустріла Москва, що ще, крім запису передачі, вдалося побачити?

С.К.: Учасники передачі знаходяться у Москві лише добу. Ми всією родиною поїхали підтримувати Олексія: чоловік, я та наша донька. Ми жили у друзів, адже, згідно з правилами, учасник може мати лише одного супроводжуючого. Ми відвідали Третьяковську галерею, музеї, погуляли по Москві, хоч там тоді було дуже холодно!

– Як проходив та скільки тривав безпосередньо запис передачі? Ми знаємо, що телеверсія шоу триває більше години, але ж запис – це складний і тривалий процес. Відкрий нам завісу, що ж залишається за кадром?

– Крім запису проводилася репетиція, ми мали спробувати користуватися пультом – що і як натискати, нас консультували: як відповідати на запитання, попередньо прослухали вітальне слово. Час відводився також на грим та на обід. Зайшли ми у знімальний павільйон о 14-ій, а вийшли о 22-ій. Безпосередньо зйомка тривала близько трьох годин, батьків кілька разів пересаджували, аби вони були у кадрі так, як це необхідно операторам. Після зйомок говорять, коли гру покажуть по телевізору.

– Які теми для тебе є простими?

– Я дуже люблю літературу, тож коли довелося обрати тему, навіть не вагався. Але коли пішли запитання, то з'ясувалося, що не такі вже вони й прості... Тут я набрав лише 6 балів. Легко набирати бали на мовознавстві та математиці, а також у категорії "Мультфільми", "Прислів'я".

– Чи думав ти, коли все це починав, що, зрештою, поїдеш до Москви?

– Ні! Ми навіть забули, що реєструвалися! Раніше, років два тому, запис передачі проводився в Києві. У нас навіть гадки не було, що ми туди потрапимо, ми й не знали, що все це відбуватиметься у Москві!

Хочу всім сказати: потрапити на передачу дуже легко. Не треба боятися, треба зареєструватися в Інтернеті і відповідати на запитання. Питання там не надто складні, тест по телефону, звісно ж, складніший. Але спробувати варто!

С.К.: Я думаю, що у кожному класі є кілька дітей, які зможуть гідно відповісти на всі запитання. Дійсно, не треба боятися, треба спробувати, аби перевірити якість знань.

– Як тебе після відомих подій зустрічали у школі?

– У класі повісили плакат з вітанням, директор школи телефонувала додому, вітала, учителі написали вітання у щоденнику…

С.К.: Нам телефонували родичі, знайомі, друзі, навіть мої однокласники запитують: "Це твій син був на шоу "Найрозумніший"? Ми навіть не чекали такої реакції.

– Ти якимось особливим чином здобуваєш знання?

– Ні! Я просто багато читаю, чимало знань отримую через Інтернет, дивлюся пізнавальні передачі, звісно ж, виконую всі домашні завдання.

С.К.: У класі багато розумних дітей, але не всі діти хочуть займатися. Насправді, на отримання знань потрібно не так вже й багато часу. Дійсно, багато можуть дати пізнавальні передачі, треба багато читати, а діти зараз, на жаль, просиджують у чатах чимало часу, хоча це нічого й не дає.

– Ким ти хочеш стати?

– Я ще точно не вирішив, але дуже люблю подорожувати, тож хочу, щоб майбутня професія була пов'язана саме з цим... Було б непогано стати фотографом, це мене також цікавить.

С.К.: Він, насправді, не зациклюється на навчанні: Олексій займається спортом, дуже любить футбол, з радістю ходить у походи, обожнює прогулянки лісом. Він не сидить зранку до ночі над уроками, просто, на мій погляд, їх треба робити регулярно і вчасно. Ось і весь секрет успішного навчання.

Олексій – дуже комунікабельний хлопець, цікавий співрозмовник, він грамотно і чітко висловлює свої думки, при цьому поводиться скромно і дуже гідно. Його участь у цій передачі – привід пишатися нашими дітьми. Як би пафосно це не звучало, але Олексій своєю щоденною основною працею – навчанням та здобуванням знань – прославив не лише своє місто, а й Україну.

О. Каркачов уже здобув титул "Дійсного члена клубу "Найрозумніший" і тепер буде змагатися в клубних іграх за право участі у суперфіналі. Отож, у перших числах березня він знову поїде до Москви. Ми щиро бажаємо йому перемоги, вболіватимемо за нашого світловодського розумника, і з нетерпінням чекатимемо передачі з його участю.


Тетяна Зима,
Богдан Дроздов (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top