Вівторок, 25 червня 2019
Здоров'я

Хвороба за поетичною французькою назвою… рожа

Лікар-дерматовенеролог вищої категорії Світловодської ЦРЛ Наталя БіляєваЛікар-дерматовенеролог вищої категорії Світловодської ЦРЛ Наталя БіляєваНебезпечне шкіряне заразне захворювання, знане як рожа, виявляється, своєю назвою зобов’язане не лайливому назвиську лиця, а французькому "rouge" ("руж"), українською – "червоний".
Адже плями на шкірі, викликані цим захворюванням, мають яскраво-червоне забарвлення і своїм "малюнком" нагадують язики полум’я.


– До того ж, – зазначила лікар-дерматовенеролог вищої категорії Світловодської ЦРЛ Наталя Біляєва, – "рожа" – суто російська образа щодо обличчя, український аналог якої – "пика". Хоча, деякі спеціалісти припускають, що до цього „причетне” і обличчя. Свої припущення вони ґрунтують на тому факті, що раніше ця хвороба проявляла себе саме на обличчі. Та все ж я більше схильна до французького походження її назви. Тим більше, що її суто українська народна назва – бешиха.

– Кажуть, народні методи її лікування були дієвими: бабця пошептала й не стало хвороби...

– ...Скоріш – зашептала. А бешиха знов щоразу дається ознаки. "Цілющість" багатьох народний методів (і рожі – у тому числі) пояснюється тим, що супутником будь-якої хвороби є стрес, зняття якого певною мірою послаблює її розвиток. Візит до бабці-знахарки – її заспокійливі слова, прогладжування місця запалювання тощо – заспокоює пацієнта, що позитивно позначається на його загальному стані. Але ненадовго – рожа за деякий час повертається і нерідко у більш небезпечній своїй формі. Це стосується, також, і фітолікування – трави ефективні лиш для попередження рецидивів бешихи. І то – у комплексі з іншими лікувальними засобами.

– Пані Наталю, перед тим, як правильно лікуватись, давайте спочатку поговоримо про рожу безпосередньо: як її розпізнати та її небезпечність.

– Гаразд. На початковому етапі це захворювання нерідко плутають з простудою або грипом – схожі симптоми: м’язова ломота, остуда, висока температура. І лише наступної доби починають з’являтися чіткі ознаки рожистого захворювання – окремі ділянки тіла (найчастіше це ноги та руки) червоніють, зудять та опухають. У роботі серця спостерігається приглушеність тонів. Також порушується функціональність нирок. Особливо небезпечна рожа для новонароджених і зовсім маленьких діток, насамперед – через виникнення сепсису, що має під собою значну вірогідність летальності. Серед молоді це захворювання зустрічається досить рідко. У громадян від 30 років – значно частіше, головно у чоловіків, що працюють в умовах різкої зміни температури повітря – будівельники, військові, водії... А от після 50-ти років бешиха вражає переважно жінок. Окрім цього у 12-15% випадків простежується спадкова схильність до цього захворювання.

– Як вберегтися від рожі?

– Треба не забувати, що рожа – інфекційне захворювання, яка викликається бета-гемолітичним стрептококом групи А. Між іншим, підраховано: близько 15% землян є носіями цієї бактерії, яка активується в організмі за відповідних – сприятливих для неї – умов. Тому важливо зберігати цілісність шкірного покриву, не перегріватись і не переохолоджуватись. Слід пам’ятати, що і деякі нині модні „штучні” здатні спровокувати цю "рожисту" бактерію, маю на увазі надмірне захоплення соляріями та відпочинком, пов’язаним із різкою зміною клімату.

– Тоді, що – "вивести" рожу неможливо?

– І так, і ні. Як інфекційне захворювання, рожа лікується за допомогою антибіотиків: легка форма – амбулаторно, середня та важка – стаціонарно. Як допоміжний засіб – фізіотерапія: струм високої частоти, ультрафіолетове опромінення тощо. Від чого симптоматика хвороби зникає. Інша річ – ця хвороба небезпечна своїм поверненням. Підраховано, що у майже 40% громадян, які вже перехворіли на бешиху, за деякий час стаються її рецидиви. Їх можуть спровокувати різні грибкові інфекції, екзема, судинні захворювання або цукровий діабет. Також у групі ризику тут громадяни з низьким рівнем загального імунітету. Узагальнюючи, я б сказала, що рожа проявляє себе на фоні інших – не обов’язково шкіряних – хвороб. А відтак лікування її або профілактика повинні здійснюватися дерматологами спільно із інфекціоністами та судинними хірургами.

Віталій АсауленкоДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top