Понеділок, 27 травня 2019
Свята

Бухгалтер – ключова фігура на підприємстві

Бухгалтер – ключова фігура на підприємствіБухгалтер – ключова фігура на великому чи малому державному або приватному підприємстві, у приватних структурах. Без бухгалтера не можуть обійтися підприємці – фізичні та юридичні особи. Врешті, без бухгалтера просто неможливо здійснити жодної фінансової операції. Цифри, як і факти, красномовне свідчення роботи колективу.
Шлях до професії бухгалтера у Раїси Іванівни Медведенко (на фото) розпочався на заводі «Спецзалізобетон». Прийшла сюди у 1987 році. Спочатку була контролером ВТК, комірником у відділі збуту. Потім – економістом у відділі постачання.


Коли Р.Медведенко запропонували роботу в бухгалтерії – погодилася. На той час мала змогу переконатися, що справа ця їй до душі, що це «її хліб», а на іншій роботі себе просто не уявляє. Кожна цифра для неї щось означає, несе певну інформацію. Якщо все гаразд, цифри шикуються у стрункі рядки добробуту, прибутку, і тоді бухгалтерія мовчить. Якщо інколи підприємство лихоманить, ламається стрункий ряд цифр, і бухгалтерія б’є на сполох, ретельно аналізує фінанси, доповідає директору, до роботи залучаються економісти, інженерно-технічні працівники. Всі разом шукають, чому так сталося, де і хто недопрацьовує. «Зараз цифри – мої друзі, які дуже відверто розповідають мені про економічний, фінансовий стан підприємства, і якщо раніше цифри мені часто снилися, то зараз я з ними на рівних, хоча переважно на «ви», – жартує Раїса Іванівна.

У 2004 році, коли стала головним бухгалтером ЗАТ «Завод «Спецзалізобетон», а з кадрами була певна напруга, Р.Медведенко не побоялася прийняти в колектив випускників-економістів Світловодського технікуму радіоелектронного приладобудування. Вважає, що цей навчальний заклад дає студентам належні базові знання в цій галузі. Додати до теоретичних знань практичні навики – і маєте хорошого спеціаліста. В бухгалтерії у Р.Медведенко працює чотири випускниці Світловодського технікуму: Ірина Артеменко, Альона Медведенко (донька Раїси Іванівни), Інна Шаповал (дівчата ще й заочно закінчили, хто Кіровоградську академію управління персоналом, хто – Кременчуцький політехнічний університет), Анна Деревич. Давно і сумлінно працює, добре знає свою роботу завідуюча центральним складом, касир Наталя Почапська. «Десь півроку було важко, поки дівчата-економісти, як кажуть, входили у курс справи, а потім все пішло, мов по нотах. Кожна знає свій обсяг роботи, вчасно його виконує.

Вважаю, що бухгалтери не повинні боятися брати на роботу молодих, їх треба підтримувати. Звичайно, десь півроку буде важко, але ж потім – реальна і приємна віддача. Я особисто задоволена своїм молодим, але дуже професійним колективом, поважаю своїх молодших колег, знаю, що їм можна довірити будь-яку справу», – говорить Раїса Іванівна. Дівчата відповідають своєму наставнику такими ж щирими почуттями. Вважають її своєю другою мамою, яка ділиться своїми знаннями і завжди готова допомогти не тільки по роботі, а й в життєвих питаннях.

До речі, Раїса Іванівна Медведенко також спочатку отримала диплом економіста у Світловодському технікумі радіоелектронного приладобудування, а потім – у Кременчуцькому політехнічному університеті. «Вчитися потрібно постійно, це тільки збагачує людину», – наголошує Раїса Іванівна. Жінка має міцні теоретичні та практичні знання. Бухгалтерія ЗАТ «Завод «Спецзалізобетон» вчасно здає всі необхідні звіти, розрахунки тощо. Претензій, як правило, не буває. Директор ЗАТ «Завод «Спецзалізобетон» Ігор Островський вважає, що Раїса Іванівна – бухгалтер від Бога, яка, хоча і не відразу, знайшла себе в професії.

Поки спілкувалася з головним бухгалтером, працівники підприємства заходили до її кабінету в невідкладних справах. Швидко їх вирішувала, підписувала папери, щось уточняла, щось радила, відповідала на телефонні дзвінки. І зі всіма – привітна, коректна. З такими людьми як Раїса Іванівна, приємно працювати, недарма її просто обожнюють молоді працівниці бухгалтерії, з повагою ставляться на підпри-ємстві взагалі.

Бухгалтер – ключова фігура на підприємстві
Ось такий молодий колектив однодумців і помічників у Р.Медведенко:
стоять (зліва направо) Анна Деревич, Ірина Артеменко, Інна Шаповал;
сидять: Наталя Почапська, Альона Медведенко.


Вікторія АРХИПОВА.
Фото автора.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • Tyler

  • 23 липня 2008 11:30
    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цель статьи - набрать группу бухгалтеров в СТРП? :)
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top