Середа, 12 грудня 2018
Светловодск Свята

15 березня – Всесвітній день прав споживачів

15 березня – Всесвітній день прав споживачівВідповідно до ст. 42 Конституції України, ст. 4 Закону України захист прав споживачів» споживачі мають право на захист своїх прав державою. В свою чергу державою делеговано органам місцевого самоврядування повноваження щодо захисту прав споживачів.
З метою запобігання надходження до торговельної мережі міста та до споживачів неякісних, небезпечних товарів, у 2007 році проведено 125 перевірок діяльності суб’єктів господарювання сфери торгівлі та ресторанного господарства. 60% цих перевірок було проведено комісійно за участю спеціалістів міськвиконкому з питань захисту прав споживачів, підприємництва та регуляторної політики, представників міліції та протипожежного нагляду, санепідстанції, метрології та сертифікації. У 84 з перевірених об’єктів виявлені різні порушення.

Як наслідок, знято з реалізації товари, на які були відсутні документи, що засвідчують їх якість та безпеку, а також ті, що не відповідали вимогам нормативно-технічної документації, з простроченими термінами придатності на загальну суму 7262,61 грн. У тому числі алкогольних напоїв на суму 2 344,9 грн. Так, при перевірці тільки одного закладу ресторанного господарства (кафе) було вилучено з обігу та знищено алкогольні напої (вино, коньяк, лікери тощо), на які були відсутні документи, що засвідчують їх якість, з простроченими термінами придатності до вживання на загальну суму 1660 грн. Було виявлено 2 випадки реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів підприємцями, що не мали ліцензій на їх роздрібну торгівлю, документів, що засвідчують їх якість. На усіх підприємців-порушників складено протоколи про адміністративні правопорушення та рішеннями суду накладено штрафні санкції.

При перевірці дотримання вимог законодавства з питань захисту прав споживачів, правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами при реалізації хліба та хлібобулочних виробів було знято з реалізації та повернуто постачальникам хліб і хлібобулочні вироби на загальну суму 156,1 грн.
Крім того, на суму 2452,94 грн. було призупинено реалізацію товарів, які не мали сертифікатів відповідності, у тому числі алкогольних напоїв на суму 1781,04 грн.

Напередодні новорічних та різдвяних свят щоденно робочою групою здійснювалися перевірки місць реалізації побутових піротехнічних виробів: магазинів, ринків, невстановлених місць торгівлі. Було виявлено та ліквідовано три незаконних місця торгівлі цими виробами. Тільки за один такий рейд було вилучено з обігу 21 найменування, 23 вироби, 1827 петард. Усі порушники понесли значні матеріальні збитки, які складаються не тільки з вартості вилученої піротехніки, а і значних сум штрафів.

Тетяна Показєєва,
головний спеціаліст Управління економіки, ресурсів та розвитку міста.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top