Вівторок, 28 січня 2020
Светловодск

Спадщина на гроші

Спадщина на грошіДля нормально вихованої, зі здоровими емоціями людини, смерть родича – тяжке горе... Певною розрадою щодо цього стають грошові заощадження померлого. І добре, коли вони знаходяться у нього зашитими у матраці, або у якісь іншій схованці. Але ж, буває, що гроші лежать як вклади у банках... Як їх звідти „дістати”, тобто, спадкувати? І спадкувати правильно – без зайвої біганини і нервового виснаження?
З цим насущним для багатьох питанням ми і звернулися до державного нотаріуса Світловодська Ніни Москаленко... Але спочатку ми з’ясували, що являє собою, згідно закону, сам термін „спадкування”. Це - перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи (спадкодавця), яка померла, до інших осіб (спадкоємців). У числі майнових прав, які у складі спадкового майна переходять до спадкоємців, слід назвати право власності на нерухоме або рухоме майно та майнові права на будинок, квартиру, земельну ділянку, транспортні засоби, а також на цінні папери та грошові вклади, що знаходяться на рахунках у банківських установах...


Починати ж спадкові формальності потрібно із звернення до державної нотаріальної установи за останнім місцем проживання померлого ще до того, як спливли 6 місяців зі строку подання заяви про прийняття спадщини та після закінчення шестимісячного терміну за отриманням свідоцтва про право на спадщину – такі вже є вимоги чинного законодавства. „Варто зазначити, - наголосила державний нотаріус, - що таке право мають особи, які вже отримували після померлого свідоцтво на право спадщини на майно нерухоме, або майно рухоме - вони повинні звернутися до нотаріуса для отримання додаткового свідоцтва про право на спадщину за законом або заповітом. Що ж до грошових вкладів, спадкоємиць отримає свідоцтво про право спадковості на вклад тільки після офіційного (у письмовій формі) підтвердження відділенням банку, у якому зберігалися ці вклади у будь-якій валюті”. Які документи для цього потрібні: свідоцтво про смерть (оригінал і копія); довідка про останнє місце проживання померлого та склад його сім’ї на день смерті або „будинкова книга”; документи, що підтверджують шлюбні або родинні відносини (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження) або, при наявності, заповіт (оригінал); паспорт спадкоємця; довідка про присвоєння ідентифікаційного номера спадкоємця (оригінал і копія); письмове підтвердження відповідного центрального відділення Державного ощадбанку України про наявність грошових вкладів та їхньої суми на ім’я померлого; заповідальне розпорядження (за наявністю), що надається за запитом нотаріуса, який веде спадкову справу...

Варто, також, припустити, що знайдеться чимало читачів, (а особливо зараз – під час ажіотажу довкола отримання компенсаційних виплат по вкладах Ощадбанку СССР), які були б не проти довідатися: як оформити довіреність на отримання цих самих виплат. Насамперед, повідомила Ніна Москаленко, вкладник має звернутися до відділення Ощадбанку особисто. У разі відсутності такої можливості (віддалене проживання, хвороба, похилий вік тощо) – оформлюється довіреність на іншу особу, яка представлятиме інтереси такого вкладника у відділені Ощадбанку. Задля цього потрібно звернутися до державної нотаріальної контори (чи приватного нотаріуса). При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер, ощадну книжку та дані про особу представника. Якщо у людини складності з пересуванням – можливий виклик нотаріуса додому. „І нехай, - підсумувала нашу розповідь державний нотаріус Москаленко, - у населення не складається враження про зависоку вартість такої нотаріальної послуги. Працівники нотаріальних установ з сумлінням та розумінням ставляться до нагальних людських проблем, тому мізерний відсоток її вартості аж ніяк „не з’їсть” величини виплати”.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Tyler

 • 28 лютого 2008 10:52
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Хотелось бы услышать разъяснение на тему: я получаю в наследство сберкнижку Ощадбанку. На ней лежит большая сумма. Получить я ее не могу (1000 грн не в счет). Но, я должен с этого наследства уплатить налог "живыми" деньгами, а учитывая что на сберкнижке большая сумма, то и налог я должен заплатить немаленький. Как быть в таких случаях?
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 28 лютого 2008 12:44
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8309 публікацій
Tyler, врядли кто тебе ответит. Звони на телефон "горячої лінії". Смотри предыдущие посты про Ощадбанк.
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top