Четвер, 15 листопада 2018
Здоров'я

Здорова нація — запорука світлого майбутнього

Здорова нація — запорука світлого майбутньогоЛюдина — найвищий продукт земної природи. Але для того, щоб насолоджуватися скарбами природи, людина має бути здоровою, сильною та розумною.
І.Павлов

Здоров'я дітей — найцінніше надбання цивілізованого суспільства. Воно створює фізичний, духовний, соціальний, інтелектуальний та фізичний базиси країни.
На сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання про здоров'я дітей. Якщо проаналізувати стан здоров'я учнів ЗОШ №3 нашого міста, то ми можемо побачити, що на 506 школярів припадає 60% дітей з порушенням постави, 10% хворих – на кіфоз, 15% мають проблеми з кишково-шлунковим трактом. Також треба зазначити, що багато дітей, хворих на вегето-судинну дистонію та гіпертонію. За останні роки збільшилась кількість звернень до Світловодської центральної лікарні. В дитячому відділенні не вистачає місць для всіх. Статистика вражає і наводить жах.

Дивлячись на ці проблеми, ми розуміємо що велику роль відіграє екологія. На мою думку, це найголовніша проблема сьогодення. Хімікати, сміття, велика кількість транспорту всі ці чинники сприяють вродженим або хронічним або набутим проблемам зі здоров’ям.

Школа – це місце, де дитина проводить значну частину часу. Тож треба звертати увагу на дотримання правил гігієни у навчальних закладах міста. Необхідно робити масові перевірки санепідемстанцією та взяти на контроль виконання Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (Державні санітарні правила і норми ДСанПІН 5.5.2.008-01).

Народна мудрість говорить: «Діти як квіти: поливай, то ростимуть».

Одним з основних аспектів формування здоров'я особистості дитини шкільного віку є гігієнічне навчання та виховання. Цьому повинні навчати з ранніх літ. Наприклад, розраховувати раціональний режим дня, долучати до активної участі у фізичному вихованні та загартуванні. По мірі дорослішання проводити з ними лекції на теми щодо гігієни розумової праці школярів, гігієна трудового навчання, статеве виховання тощо.

Але хочу звернути основну увагу на гігієну харчування. Треба враховувати, що важливою складовою раціонального харчування дітей є правильний розподіл денного раціону між окремими прийомами їжі.

А що продається у наших буфетах? Наскільки мені відомо, асортимент продукції затверджується Головним санепідуправлінням Міністерства охорони здоров'я України. З метою профілактики харчових отруєнь та захворювань шлунково-кишкового тракту категорично забороняється продаж у шкільних пунктах харчування таких продуктів та страв: кондитерських виробів із кремами, морозива, яєць та м’яса водоплавної птиці, низькосортних м'ясних виробів (нижче І сорту), студнів, зельців, фаршмаків, грибів, молока самоквасу, консервів непромислового виготовлення, солодких газованих напоїв, нарізних салатів із майонезом, оцтом, сметаною.

Та чому ми намагаємося контролювати лише навчальні заклади?

Шановні батьки, подивіться, що їдять ваші діти. Прочитайте складові продукції, яку ви купуєте. Майже в кожному з продуктів великий вміст харчових добавок речовин, які додають у продукти з технологічних міркувань, щоб вони не зіпсувалися, не змінили колір і консистенцію. Але ж більшість з них негативно впливають на здоров'я . Наприклад, Е 280, Е 281. Е 282, Е 283 викликають захворювання на рак. Всі добавки, починаючи з Е 626 по Е 635 включно, порушують артеріальний тиск. А ось Е 103, Е 111, Е121. Е 125, Е 126, Е 130 . Е 152, Е 952 взагалі заборонені.

На цю тему можна багато писати, дискутувати, але пам'ятаймо одне: діти це майбутнє країни. А нам потрібна здорова нація!

Катерина КУЩІЄНКО,
учениця 11 А класу, ЗОШ №3.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • Vlad

  • 14 березня 2012 21:02
    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Дякую!!!
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top