Середа, 26 червня 2019
Здоров'я

Здорова нація — запорука світлого майбутнього

Здорова нація — запорука світлого майбутньогоЛюдина — найвищий продукт земної природи. Але для того, щоб насолоджуватися скарбами природи, людина має бути здоровою, сильною та розумною.
І.Павлов

Здоров'я дітей — найцінніше надбання цивілізованого суспільства. Воно створює фізичний, духовний, соціальний, інтелектуальний та фізичний базиси країни.
На сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання про здоров'я дітей. Якщо проаналізувати стан здоров'я учнів ЗОШ №3 нашого міста, то ми можемо побачити, що на 506 школярів припадає 60% дітей з порушенням постави, 10% хворих – на кіфоз, 15% мають проблеми з кишково-шлунковим трактом. Також треба зазначити, що багато дітей, хворих на вегето-судинну дистонію та гіпертонію. За останні роки збільшилась кількість звернень до Світловодської центральної лікарні. В дитячому відділенні не вистачає місць для всіх. Статистика вражає і наводить жах.


Дивлячись на ці проблеми, ми розуміємо що велику роль відіграє екологія. На мою думку, це найголовніша проблема сьогодення. Хімікати, сміття, велика кількість транспорту всі ці чинники сприяють вродженим або хронічним або набутим проблемам зі здоров’ям.

Школа – це місце, де дитина проводить значну частину часу. Тож треба звертати увагу на дотримання правил гігієни у навчальних закладах міста. Необхідно робити масові перевірки санепідемстанцією та взяти на контроль виконання Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (Державні санітарні правила і норми ДСанПІН 5.5.2.008-01).

Народна мудрість говорить: «Діти як квіти: поливай, то ростимуть».

Одним з основних аспектів формування здоров'я особистості дитини шкільного віку є гігієнічне навчання та виховання. Цьому повинні навчати з ранніх літ. Наприклад, розраховувати раціональний режим дня, долучати до активної участі у фізичному вихованні та загартуванні. По мірі дорослішання проводити з ними лекції на теми щодо гігієни розумової праці школярів, гігієна трудового навчання, статеве виховання тощо.

Але хочу звернути основну увагу на гігієну харчування. Треба враховувати, що важливою складовою раціонального харчування дітей є правильний розподіл денного раціону між окремими прийомами їжі.

А що продається у наших буфетах? Наскільки мені відомо, асортимент продукції затверджується Головним санепідуправлінням Міністерства охорони здоров'я України. З метою профілактики харчових отруєнь та захворювань шлунково-кишкового тракту категорично забороняється продаж у шкільних пунктах харчування таких продуктів та страв: кондитерських виробів із кремами, морозива, яєць та м’яса водоплавної птиці, низькосортних м'ясних виробів (нижче І сорту), студнів, зельців, фаршмаків, грибів, молока самоквасу, консервів непромислового виготовлення, солодких газованих напоїв, нарізних салатів із майонезом, оцтом, сметаною.

Та чому ми намагаємося контролювати лише навчальні заклади?

Шановні батьки, подивіться, що їдять ваші діти. Прочитайте складові продукції, яку ви купуєте. Майже в кожному з продуктів великий вміст харчових добавок речовин, які додають у продукти з технологічних міркувань, щоб вони не зіпсувалися, не змінили колір і консистенцію. Але ж більшість з них негативно впливають на здоров'я . Наприклад, Е 280, Е 281. Е 282, Е 283 викликають захворювання на рак. Всі добавки, починаючи з Е 626 по Е 635 включно, порушують артеріальний тиск. А ось Е 103, Е 111, Е121. Е 125, Е 126, Е 130 . Е 152, Е 952 взагалі заборонені.

На цю тему можна багато писати, дискутувати, але пам'ятаймо одне: діти це майбутнє країни. А нам потрібна здорова нація!

Катерина КУЩІЄНКО,
учениця 11 А класу, ЗОШ №3.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Vlad

 • 14 березня 2012 21:02
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Дякую!!!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top