Середа, 29 січня 2020
Корисна інформація

Централізоване чи індивідуальне опалення у квартирах: думки розійшлися

Централізоване чи індивідуальне опалення у квартирах: думки розійшлисяТема встановлення світловодцями у квартирах багатоповерхівок індивідуального опалення піднімалася в ЗМІ неодноразово. Цього разу тему запропонували обговорити члени Громадської ради та її голова Володимир Павлов.
У листі до редакції члени Громадської ради виступають виключно за збереження централізованого опалення та закликають світловодців не розбалансовувати системи теплопостачання. Вони також цитують міністра ЖКГ України, який сказав: "Міністерство дотримується позиції щодо необхідності збереження централізованого опалення і тому, не заперечуючи проти індивідуального опалення, ми вважаємо, що воно повинно застосовуватися там, де це дійсно необхідно з технічного боку". Це – державна політика із забезпечення населення теплом, вважають у Громадській раді.


"Неодноразово мешканці нашого міста попереджалися про те, що самовільне встановлення у квартирах систем індивідуального опалення веде до розбалансування централізованого теплопостачання, – сказано у листі, – та підвищення тарифів для тих, хто не може встановити таку систему, а це – малозабезпечені, літні люди, пенсіонери, а також дитячі садочки, медичні заклади, школи тощо.

Станом на вересень 2009 року відключення від централізованої системи теплопостачання близько 10% квартир призвело до підвищення тарифів на 36-40 копійок за 1 квадратний метр житлової площі. І це не остання цифра: якщо відключення триватимуть, то це призведе не лише до значного збільшення тарифу, а й до непередбачуваних наслідків. Міністр ЖКГ, на базі досліджень, проведених вченими, виділяє основні мінуси установки індивідуального опалення в квартирах багатоповерхових будинків:

– постійне погіршення технічного стану будинку, в якому розбалансована система теплозабезпечення через нерівномірність теплового балансу;

- невиправдані та економічно необґрунтовані затрати: при централізованому теплопостачанні в опалювальний період ми платимо 1 тис. грн. за однокімнатну квартиру і до 2-3 за дві і більше. Установка коштує 25 тис. грн., і окупиться вона за 6-8 років, при цьому строк служби газового котла не перевищує 6-10 років і знову треба буде ставити новий. Де ж тут економія?

- вибухонебезпека та отруєння газом;

- непередбачена аварій-ність систем індивідуального опалення, адже в Україні немає доступної та розгалуженої сервісної системи обслуговування приватного теплового обладнання.

2 квітня 2009 року КМУ прийняв розпорядження №440 "Про схвалення Концепції Державної цільової програми модернізації комунальної теплоенергетики" в якому сказано, що метою Програми є комплексна модернізація комунальної галузі. Але вона повинні базуватися на регіональних програмах, які, у свою чергу, складаються на основі схем теплозабезпечення міст. Схема теплопостачання – базовий документ будь-якої програми, наявність схеми – вимога закону. Рішенням сесії міської ради від 22.04.2008 року №847 затверджена "Оптимізована енерго- та екологоефективна схема розвитку системи теплопостачання м. Світловодська на період до 2015 року" Схемою передбачається удосконалення структури централізованого теплопостачання з врахуванням модернізації джерел теплової енергії.

В практичній реалізації цієї схеми повинні бути зацікавлені, перш за все, міська рада та її виконавчий комітет. Певно, прийшов час запитати у представників влади, депутатів та тих, на кого покладено контроль за виконанням рішень сесії з оптимізації системи теплопостачання міста, що зроблено. І якщо нічого не робиться, то чому?

Пропонуємо керівництву міста зупинити неконтрольоване встановлення індивідуального опалення, вимагати від УЕГГ, СП "Світловодськпобут" УЖКГ привести у відповідність до вимог нормативних актів та прийнятої схеми теплопостачання уже встановлене індивідуальне опалення"

Лист коментує Сергій ЄРЕМЕНКО, депутат міської ради, затверджений сесією міської ради на посаду заступника міського голови з житлово-комунальних питань:
Централізоване чи індивідуальне опалення у квартирах: думки розійшлися– Я, як депутат міської ради, а також як працівник виконавчого комітету, вважаю своїм обов’язком постійно представляти інтереси всієї територіальної громади, приймати рішення на їхню користь. І депутати, і працівники виконавчої влади мають стояти саме на варті прав та інтересів громадян.

Кожна людина прагне комфортних умов проживання (в даному випадку я маю на увазі тепло в квартирах і гаряче водопостачання) і це природно. Якщо їй цього не може надати у повному обсязі підприємство-постачальник, то людина шукає інші варіанти, що забезпечать її вимоги щодо якості і вартості послуг. Одним з таких варіантів є встановлення індивідуального опалення, що одночасно забезпечує людину гарячим водопостачанням впродовж всього року. До того ж, Закон України "Про захист прав споживачів" "...забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції..."

Вважаю, що сьогодні питання стоїть зовсім в іншій площині. Підприємству-монополісту з централізованого опалення у місті необхідно створювати такі умови, щоб у споживачів не виникало бажання встановлювати системи індивідуального опалення. Жити в умовах ринку – це покращувати послугу та зменшувати її вартість. Саме над цим треба працювати і надавачам послуг, і громадським організаціям міста.

Далі буду відповідати на кожен аргумент В. Павлова.

Отож, щодо негативних наслідків встановлення індивідуального опалення, серед яких розбалансування системи. Питання це досить спірне: його треба або науково обгрунтувати або не говорити взагалі. При зменшенні споживачів тепловий баланс вирівнюється в бік збільшення. Квартири, що залишилися на централізованому опалення, будуть також отримувати більше тепла.

Щодо цифр: установка коштує 15 тисяч гривень. Людина одноразово забезпечує свою родину якісним теплопостачанням та гарячою водою, сплачує за спожитий природній газ (поки що за цінами для населення, сервісне обслуговування котла). Окупність з ростом тарифів скорочується до 3-4 років, але люди йдуть на такі затрати, бо вони хочуть комфорту. Строк служби котлів складає далеко не 6-10 років. Жоден побутовий прилад тривалого призначення не розрахований менше, ніж на 25 років.

Щодо небезпечності: це питання надумане. Сьогоднішні сучасні котли мають 5 ступенів захисту, тобто вони в 5 разів безпечніші, ніж, скажімо, та ж газова плита. Тим більше, що котел не сполучений з кімнатою, в якій встановлений. Він забирає повітря з вулиці, і туди ж викидає. Рівень викидів відповідає європейським нормам: КПД котла складає 91-92%, такого КПД не може дати ні одна котельня.

Щодо сервісного обслуговування. Система сервісного обслуговування створена саме під ті котли, які ввозять в Україну. А ввозять сертифіковану продукцію. Жодних скарг від населення щодо сервісного обслуговування котла до міськвиконкому не надходило. Тим більше, що УЕГГ без договору на сервісне обслуговування газового обладнання це обладнання в експлуатацію не прийме.

Щодо оптимізованої схеми: якби Володимир Павлов хоч трішки знав про системи теплопостачання, він би написав: розроблена система заміни магістралей. Як відомо, котельні працюють на межі КПД, а от основні втрати відбуваються саме в мережах. До цього часу не замінено жодного метра мереж, не прокладено енергоефективних труб. Заходів щодо цього дуже багато.

Питання в іншому: чому Громадська рада та її очільник Володимир Павлов опікуються справами комерційної структури – монополіста у сфері послуг теплопостачання, лобіюють її інтереси, а не інтереси громадян. А саме громадяни вибрали депутатів, депутати – сформували виконавчий комітет. Ці структури, і Громадська рада та Володимир Павлов у тому числі, мають дбати у першу чергу про інтереси людей.

Те, що 10% світловодців відключилися від централізованого теплопостачання, говорить лише про одне: кожна сім’я хоче комфорту. Будь-яке підприємство, що працює в умовах вільного ринку, повинне думати, про те, як зробити свою послугу дешевшою, кращою.

Ми також запитали думку з цього приводу начальника Світловодського УЕГГ Володимира ШАПОВАЛА:
Централізоване чи індивідуальне опалення у квартирах: думки розійшлися– З приводу встановлення індивідуального опалення скажу таке: якщо роботи виконані згідно з правилами безпеки систем газопостачання україни та державних будівельних норм, то управління газового господарства не заперечує проти його встановлення.

При видачі технічних умов та розробці робочого проекту ми, по-перше, дивимося на пропускну здатність газавого стояка і тих мереж, які підходять до будинку. Адже, видаючи технічні умови та інші документи, ми відповідаємо за тиск газу, який буде безпосередньо у цих квартирах.

У місті є деякі райони та деякі будинки, в яких небажано встановлювати індивідуальне опалення. Вони або знаходяться на кінцевих точках середнього тиску, або ж там потрібно піняти підвідні труби на більш високий діаметр. Але в цілому по місту ми маємо технічні можливості для видачі технічних умов під індивідуальне опалення, і якщо споживачі дотримаються всіх вимог, ми приймаємо в експлкуатацію.

На щастя, жодного нещасного випадку на Україні, причиною якого б став котел індивідуального опалення, не зареєстровано. Сьогодні споживачеві пропонуються якісні сучасні сертифіковані котли, які мають всі дозволи на встановлення та дуже серйозну систему безпеки: датчики по газопостачанню, тиску, тяги і т.д. і т.п. Навіть якщо, скажімо, буде відсутня тяга у димоході, то такий газовий котел не включиться у систему опалення: про це він подаватиме відповідні сигнали.

Дійсно, при встановленні індивідуальних котлів у багатоквартирних будинках виникає багато питань: опалення підвалів, сходів тощо, які згідно з санітарними нормами також повинні опалюватися. Це питання сьогодні нормативно не врегульоване. Міськвикноком має думати про майбутнє, думати, як буде опалюватися місто. Це питання якщо не сьогдні, то завтра точне буде актуальним.

Висловитися на цю тему ми попросили Романа Петрова, комерційного директора ТОВ СП "Світловодськпобут»:
Централізоване чи індивідуальне опалення у квартирах: думки розійшлисяЗрозуміло, чому громадськість міста піднімає це питання. Адже сьогодні в Україні є багато негативних прикладів катастрофічних наслідків масового переходу мешканців міст на індивідуальне опалення: Нова Каховка, Нікополь, Ужгород, Овруч, Біла Церква та багато інших, в яких значна частина споживачів потерпають від нестачі тепла, а в мешканців, сусіди яких встановили собі котли в багатоповерхових будинках стрімко зростає захворюваність через фільтрацію небезпечних викидів через свої легені. Наразі МінЖКГ б’є на сполох, але в багатьох містах час втрачено і виправити критичний стан із теплозабезпеченням неможливо.

Не хотілося, щоб і Світловодськ спіткала така ж доля. Тільки-но кількість відключених помешкань сягне 20%, почнеться неконтрольоване руйнування системи централізованого теплопостачання міста, собівартість виробництва тепла буде зростати так стрімко, що котельні залишиться тільки закрити. Однак, далеко не всі до того часу зможуть заплатити за встановлення індивідуального опалення. Та чи врятує й воно? Адже далі, як, наприклад, сьогодні в Ужгороді, система газопостачання та електропостачання міста почне виходити з ладу, не витримуючи різкого збільшення навантажень, газовики та енергетики почнуть масові відключення, и жоден міністр, або найрозумніший мер не зможе виправити ситуацію.

В Світловодську рішенням сесії було затверджено оптимізовану схему теплопостачання міста на період до 2015 року. Окрім підтримки депутатів цей документ був схвалений авторитетною міжнародною організацією, яка впроваджує чисельні програми технічної допомоги – Інститутом Місцевого Розвитку. Однак, в частині реалізації завдань розвитку міського теплопостачання виникають суттєві ускладнення, які стосуються, насамперед, неконтрольованого незаконного відключення споживачів від тепломереж та самоусунення відповідальних посадових осіб від цієї проблеми.

До речі, ця тема досить жваво обговорюється на Світловодському Інтернет – сайті svetlovodsk.com.ua, де присутні різні точки зору, що свідчить про небайдужість мешканців нашого міста до свого майбутнього. Багато з них вважає, що неприпустимо підвищувати рівень свого комфорту за рахунок погіршення умов проживання та стану здоров’я сусідів. Але є і гарячі прибічники встановлення "автономок" Їм буде цікаво познайомитись з офіційною точкою зору. Як повідомляє сайт fgkh.com.ua «…Министерство ЖКХ выступает против индивидуального отопления. Потому что это неправильный путь, так как индивидуальное отопление увеличивает нагрузку на теплосети. Если бы дом был запроектирован под индивидуальное отопление, то с этим не было бы проблем.

Шумиху и лоббирование вокруг этого создали люди, которые завозят котлы для индивидуального отопления. Ведь они завозят их по теневой схеме. К тому же, по мнению Александра Кучеренко, министра по вопросам ЖКХ Украины, позволить себе такое индивидуальное отопление может только 20% населения. А что делать остальным? Еще один нюанс – тариф на газ для индивидуального отопления дискриминационно низкий. Поэтому тарифы на газ для индивидуального отопления нужно поднимать в несколько раз. "Если весь дом откажется от центрального отопления, то пожалуйста, но имейте ввиду, тариф повысят в разы",- подчеркнул министр" До речі, в уряді також чудово розуміють, що неприпустимо продавати природний газ для опалення заможним людям, які користуються індивідуальним опаленням, вдвічі дешевше, ніж менш заможним мешканцям міст, які опалюються централізовано. Розуміють та обіцяють цю несправедливість виправити. Одразу після виборів. Тож чекати недовго.

Що стосується "Світловодськпобуту" то нашому підприємству місто довірило експлуатацію міської системи теплопостачання, тому ми повинні, у першу чергу, забезпечити місто теплом, по-друге, зберегти цю систему. Зі свого боку ми робимо чимало: реконструюємо котельні, модернізуємо обладнання, міняємо тепломережі, впроваджуємо нові технології, встановлюємо лічильники та всіляко покращуємо технічний стан міської системи теплозабезпечення.
Але і владі треба докладати чималих зусиль, аби у місті було тепло і затишно, і спільно із громадою міста забезпечити виконання вимог документів, що були затверджені обранцями цієї громади та передбачають підвищення рівня комфорту для всіх мешканців міста, а не тільки для "обраних" Тільки спільними зусиллями ми покращимо життя у нашому чудовому місті.

Підготувала Тетяна ЗИМА.
Фото за архіву Б.Дроздова.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Хочу автономку

 • 4 грудня 2009 15:53
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
при централізованому теплопостачанні в опалювальний період ми платимо 1 тис. грн. за однокімнатну квартиру

А при автономному 100 грн :)

вибухонебезпека та отруєння газом;

Крім газових, існують також і ЕЛКТРОкотли

непередбачена аварій-ність систем індивідуального опалення

Якщо людина робить для себе, то якість та базпека буде в рази вища, аніж у тепломереж 50-річної давнини, котрі ніколи не бачили ремонту

Щодо небезпечності: це питання надумане.

Цілком і повністю згоден

Питання в іншому: чому Громадська рада та її очільник Володимир Павлов опікуються справами комерційної структури – монополіста у сфері послуг теплопостачання, лобіюють її інтереси, а не інтереси громадян.

Теж цікаво, скільки коштують їх "послуги".
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій

"встановлення у квартирах систем індивідуального опалення веде до розбалансування централізованого теплопостачання,"
Хочеться зауважити з цього питання : неможливо розбалансувати те, що не збалансовано.
В жодному будинку за роки його експлуатації не відбувалися дії по збалансуванню системи опалення. Кожен може пригадати, що в тому, чи іншому будинку є квартири в яких дуже тепло, і навпаки дуже холодно. А чи пригадає хоч хтось, що на його звернення дійсно реагували відповідні фахівці і зробили тепліше в оселі.
І я впевнений , що після встановлення індивідуального опалення, в інших квартирах на стояку стає тепліше і це беззаперечний факт.
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Нашему дому 45 лет! И ни одна пад...ни разу не меняла трубы,батареи.А ТОВ СП «Світловодськпобут»получает прибыль на халяву, поскольку все получила даром с времен ССССР.Так называемые радетили в доле,и нечего тут рассусоливать.
 • Нравится
 • 0
 • :-P

 • 7 грудня 2009 14:41
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата: "Валерій"
Хочеться зауважити з цього питання : неможливо розбалансувати те, що не збалансовано.
В жодному будинку за роки його експлуатації не відбувалися дії по збалансуванню системи опалення. Кожен може пригадати, що в тому, чи іншому будинку є квартири в яких дуже тепло, і навпаки дуже холодно.

Согласен
Цитата: "Валерій"
А чи пригадає хоч хтось, що на його звернення дійсно реагували відповідні фахівці і зробили тепліше в оселі.

Ага, реагировали. После жалоб на то, что в квартире холодно и стены сыреют прислали комиссию. За 3 дня до того как пришла комиссия - устроили в квартире ташкент. Вся сырость пропала. Пришла комиссия, ничего описаного в жалобе "не нашли". Комиссия ушла - ушло и тепло.
 • Нравится
 • 0
 • buvalyi

 • 8 грудня 2009 19:40
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Вся проблема в том, что все чиновники лукавят, а СП тепла вообще врут напропалую, чтоб первым - сохранить откаты с СП а тепловикам(втрым)- бешенные бабки собираемые с горожан за их "тепло"!
На самом деле в 2006-2007 годах было государством было выделено около 700 миллионов денег на енергозбережение. так вот - руководству городов нужно было только сказать на сколько домов ОСМД дать деньги на миникотельни.
Во многих городах местные власти помогали в пожарном порядке жителям создавать ОСМД и получили на все дома (!)деньги. У нас же - власть комунально-мафиозная даже не давала информацию светловодцам, а програму по которой выделялись деньги ОСМД на миникотельни даже перед голосованием депутатов переделали - чтоб дениги выдурить у государства для СП.
может кто помнит - на Бойка, возле первой школы разрыло СП, так там и отмыли ваши деньги люди вместо миникотелен.
Кстати за последние шесть лет в Светловодске ни одного ОСМД не зарегистрировано! А восемь домов судяться с ЖЕКОВЦАМИ (ПИСЬМЕННЫМ и КАРМАЛИТОЙ)уже пять лет - им дома (ОСМД) не отдают и ВСЁ!
А вам тут рассказывают....Ну и специалисты по дурению! За кого мы голосуем, а?
 • Нравится
 • 0
 • bee

 • 18 грудня 2009 20:28
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Давайте порахуємо. belay
Загальна (опалювана) площа середньостатистичної двокімнатної квартири 50 квадратних метрів. При централізованому опаленні та діючому в Світловодську тарифі (6,69 грн/кв.м) за сезон (тобто за рік) треба сплатити тепломережі: 6,69 грн/кв.м х 50 кв.м х 6 місяців = 2007 грн (звісно, якщо в будинку тепловий лічильник, то за сезон пощастить сплатити набагато менще, але для чистоти дослідження візьмемо по максимуму).
Сергій ЄРЕМЕНКО:«… установка коштує 15 тисяч гривень…». Тупо ділимо 15000 : 2007 = 7,5 років – це термін окупності індивідуального опалення, не враховуючи експлуатаційних витрат. Порахуємо і ці витрати: мої знайомі, які поставили собі «автономку» сплачують за газ для неї в середньому 80 грн взимку та 20 грн літом (підігрів гарячої води), тобто на опалення (без гарячої води) споживають газу близько 60 грн на місяць. Також уклали договір на сервісне обслуговування котла за 350 грн в рік.(ділимо на 6 = 58 грн/місяць в опалювальний сезон). А ще по закону вони повинні сплачувати біля 26 грн в місяць за опалення місць загального користування будинку (це для того, щоб їх каналізація та холодна вода не перемерзла в неопалюваному підвалі, та й щоб в під’їзді руки до поручнів не примерзали). Додаємо: 60грн/місяць (вартість газу) + 58 грн/місяць (вартість сервісного обслуговування) + 26 грн/місяць (вартість опалення місць загального користування) = 144 грн/місяць. Далі просто: 144 х 6 = 864 грн – це вартість експлуатації індивідуального опалення за сезон (тобто за рік).
2007 – 864 = 1143 грн – це річний економічний ефект, тобто наша річна економія від встановлення індивідуального опалення. Рахуємо термін окупності:
15000грн(за даними С. Єременка) : 1143грн (річний ефект) = 13,1 років. Тобто, «вгативши» сьогодні 15000 грн в облаштування «автономки», першу гривню економічної вигоди в порівнянні із централізованим опаленням я отримаю через 13 років!Проте фірмочки на кшталт "Аква - Україна - Сервіс"(навіть думки не допускаю, що це - власність пана Єременка С. І., бо так не можна - це корупція! am ) Як на мене, доволі сумнівна інвестиція. belay До речі, коли в моїх знайомих через два роки експлуатації надсучасного котла «Vaillant» серед зими вийшла з ладу якась там електроніка (здається, плата керування), то довелося майже два тижні грітися газовою плитою та електроконвекторами, поки їм привезли через кордон за 180(!) доларів цю плату. wink
Хто не згоден - прошу дуже не пинати, може я десь і помилився! tongue
 • Нравится
 • 0
 • buvalyi

 • 18 грудня 2009 21:01
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій

bee, Вы всё правильно считаете и пишите, т.к. не автономку нужно в каждую квартиру, а миникотельню на каждый дом (несколько домов) но на ВСЕ виды топлива: газ, мазут, ел.енергию, солому и даже опилки пресованые!Про что я собственно и говорил в предидущем коменте!

А ещё есть проблема травли соседей торчащими из стен труб отвода газов!

Вот этими комплексными вопросами и должна заниматься власть города!

 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 19 грудня 2009 07:44
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8309 публікацій
Цитата: buvalyi
А ещё есть проблема травли соседей торчащими из стен труб отвода газов!
В моем случае это большая проблема! Со всех сторон торчат трубы и идет "благой" запах. По уму ведь эти трубы должны были бы быть выведены выше уровня крыши? А еще очень много разговоров о том, что эти выбросы провоцируют у детей разные болячки, типа "ацетономического синдрома"...
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
admin,
Уважаемый Богдан! К сожалению, когда Татьяна Зима записывала мою точку зрения, а было это недели три назад, погода была помягче, и проблемы в пострадавших от несанкционированой установки "автономок" городах были поменьше. И,поскольку в "СВ" моя точказрения до сих пор не изложена, то мы с Татьяной немного переставили акценты. Если возможно, замените мой текст на нижеприведенный. Ну а если не получится, то пусть болтается в комментариях.
Заранее прошу прощения за столь объёмный "коммент", но ведь читать его не обязательно, не правда ли? smile
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 22 грудня 2009 18:48
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8309 публікацій
Цитата: Роман Петров
замените мой текст на нижеприведенный
Заменил! smile
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
bee,
Согласен. Я тоже не вижу смысла в установке автономного отопления. Поднял квитанции за прошлый год - за прошлый отопительный сезон я заплатил около 2300 грн. (86 кв.м. отапливаемой площади). Была бы автономка, заплатил бы 1000 (если не больше).

Не знаю от чего отталкивался автор статьи, утверждая что установка стоит 15000 грн. Если один хороший котел стоит от 7000 грн. Может он решил выполнить установку своими руками и посчитал только "обязательные" (оборудование+разрешительные документы) платежи.

Когда делал ремонт в своей квартире (2 года назад) интересовался стоимостью автономки "под ключ", называли суммы от 35000 и выше. Инвестиции на 30 лет вперед - это не про меня.

Окупність з ростом тарифів скорочується до 3-4 років

берем по максимуму - 4 года, 15000/4/6 (месяцев отопительный сезон) = 625 грн. Т.е автор утверждает, что разница между стоимостью атономного и централизованного отопления составляет 625 грн. в месяц? Бред!

Строк служби котлів складає далеко не 6-10 років

Может он и "складає далеко не 6-10 років". Но когда на второй год эксплуатации (гарантия закончилась) у тебя летит то одна, то вторая железка в котле, стоимость которой с заменой покрывает годовую экономию от использования автономки, то начинаешь задумываться о целесообразности затеи.

в Україні немає доступної та розгалуженої сервісної системи обслуговування приватного теплового обладнання

Подтверджаю слова. У меня стоит газовый проточный нагреватель (колонка). И была с ней небольшая проблема (не всегда зажигалась). Установлена она была в процессе ремонта квартиры (т.е. когда там никто не жил) и ничего критичного в том, что она не работала не было (для таких пожарных случаев последовательно установлен еще электробойлер). Мастера я ждал 1,5 месяца. Обращался не только по месту покупки, но и в другие магазины (которые, кстати, являются и сервисными центрами и их адреса-телефоны были указаны в гарантийном талоне к прибору) и везде мне отвечали, мол мы сейчас сильно заняты - обращайтесь по месту покупки. А по месту покупки была живая очередь, и как выяснилось на 45 дней. Вот такой у нас сервис
 • Нравится
 • 0
 • bee

 • 23 грудня 2009 07:52
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
"Ржунимагу" wink
Цитата: Роман Петров
неприпустимо продавати природний газ для опалення заможним людям, які користуються індивідуальним опаленням, вдвічі дорожче, ніж менш заможним мешканцям міст, які опалюються централізовано.

Ежели бы так было на самом деле, то всё правильно, но здается мне, что "товарищ" из теплосети "гонит"... fellow
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата: bee
"товарищ" из теплосети "гонит"...

request
Безусловно, Вы правы... Спешка подвела.
Убедительная просьба к администратору сайта восстановить истину, заменив слово "дорожче" на слово "дешевше" в третьем абзаце снизу моего текста в статье.
А за оперативность - спасибо! smile
И, ещё, мне кажется, что мой комментарий с текстом статьи можно удалить, так как он загромождает обсуждение темы.
С уважением ко всем посетителям сайта, Р. Петров
P.S. Bee - отдельное спасибо.
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 23 грудня 2009 11:45
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8309 публікацій
Цитата: Роман Петров
Убедительная просьба к администратору сайта восстановить истину, заменив слово "дорожче" на слово "дешевше" в третьем абзаце снизу моего текста в статье.
Готово.
Цитата: Роман Петров
И, ещё, мне кажется, что мой комментарий с текстом статьи можно удалить, так как он загромождает обсуждение темы.
Удалил.
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
admin,
СПАСИБО! smile
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 23 грудня 2009 14:08
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8309 публікацій
Пожалуйста! :)
 • Нравится
 • 0
 • buvalyi

 • 23 грудня 2009 21:10
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата - Романа Петрова,
"мне кажется, что мой комментарий с текстом статьи можно удалить, так как он загромождает обсуждение темы.
замените мой текст на нижеприведенный. Ну а если не получится, то пусть болтается в комментариях.
...ведь читать его не обязательно, не правда ли?"


Учимся у Р. Петрова: Как быть и умным и красивым!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Перший заступник міністра з питань житлово–комунального господарства Олександр Мазурчак: «Ми виступаємо проти безсистемного переходу на індивідуальне опалення. Ось, наприклад, в Ужгороді 60% мешканців перейшли на індивідуальне опалення. Для інших жителів, які не змогли собі це дозволити, тариф став удвічі дорожчим. До того ж перекіс теплового балансу в будинках призводитиме до їх руйнації.

Є, наприклад, міста Жмеринка, Долина, Свалява, які стовідсотково перейшли на індивідуальне опалення — там це відбувалося організовано. Але тепер вони бачать, які проблеми не вирішено. Газові мережі, які проходять по будинках, розраховані на газові плити, а не на котли. І тепер узимку, як тільки сильний мороз, у цих містах проблеми з опаленням.

Європа, до речі, використовує централізоване опалення, адже це єдиний спосіб диверсифікації палива, тобто є можливість використовувати як джерело тепла сміття, вугілля, електроенергію. Якщо ви перейшли на індивідуальне опалення, ви вже не можете "зійти" з газу. Я вже не кажу про безпеку. Якщо в будинку 100% мешканців ставлять індивідуальні котли, то постає питання: хто обігріватиме під’їзди, підвали будинків, хто ізолюватиме труби? Безумовно, треба підвищувати якість послуг. Але дуже часто для того, щоб у квартирах було тепло, достатньо промити, продути внутрішньобудинкові мережі.» Повний текст знаходиться тут: http://franuk.com/news/druge/1195-komuna
lka--khronchniy-golovniy-bl--porokhova-b
ochka-dlya-vs-ukrani
До речі, бажаючи можуть переглянути додаткові матеріали з цього питання:
http://osvita.ua/news/2023
http://www.news.uzhgorod.ua/novosti/2403
0/
http://www.minjkg.gov.ua/activity/os/os-
npz/
http://www.zaxid.net/newsua/2008/12/10/1
85205/
http://www.zaxid.net/newsua/2009/9/30/18
3057/
http://zik.com.ua/ua/news/2009/08/17/192
555
http://nter.net.ua/news/ternopil/666-ind
ividualne-opalennya-zaboronila-prokuratu
ra.html
А за цією ссилкою можна ознайомитись із думкою міністра ЖКГ від 17.12.2009:
http://izvestia.com.ua/?/articles/2009/1
2/17/214046-13
 • Нравится
 • 0
 • buvalyi

 • 25 грудня 2009 17:48
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій

Цитата - Роман Петров,

Якщо в будинку 100% мешканців ставлять індивідуальні котли, то постає питання: хто обігріватиме під’їзди, підвали будинків, хто ізолюватиме труби?

Слушайте, ну за дураков считают внатуре! Админ! Петров, то просит что б Админы фильтровали его же ЭССЭ (!) а тепер хочет перенести дискуссию на другие сайты!

Это ж каким «гением» нужно быть, что бы додуматься выложить кучу сайтов на которых обсуждаються бадыли бездарных властей в других городах! Меры которых, вместо комплексного подхода к реформе ЖКХ в своих городах переложили проблемы на плечи жильцов в домах – позволили, с барско-властной руко-головы всем поставить индивидуалки, ВМЕСТО (прости, Богдан, что большими) миникотелен на ВСЕ виды топлива, и прибабахов: специальныхнагревателей земельных, ветряков, аккумулирующих систем!И в Украине уже есть дома, где кроме тепла даже ел-ю сами вырабатывают!

Просто ЭТИМ ВСЕМ нужно заниматься!

Да! Был Петров заместителем с ЖКХ – но работал исключительно на интересы Побута! Из которого сегодня продолжает пиариться и сайты втюхивать чужие! Керуе теперь городом из Побута! А за «такое централизованное отопление» и походы во власть им с Юшком Фірою керувати потрібно і гній возити, а не містом!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата: buvalyi
потрібно ... гній возити

Так я, собственно, этим и занимаюсь последние 18 лет, правда, без Юшко. smile
Кстати, при выработке желчи организм каждого человека вырабатывает неимоверное количество того самого побочного продукта, который кому - то "...потрібно...возити...", иначе в нём можно захлебнуться... wassat

Цитата: buvalyi
бездарных властей в других городах!
Наверняка жители каждого города недовольны своим мэром и властью, но ведь сами же выбирали!!!Чего теперь возмущаться? Думать надо, чтобы выбор был сделан головным, а не спинным мозгом вкупе с желудком! angry И не размазывать гневно сопли с воплями "Опять нас обманывают!", размахивая кулаками после драки! А весна уже не за горами...

Цитата: buvalyi
додуматься выложить кучу сайтов

Не нравится Вам - не читайте, не понравится админу - удалит...
Хочется поупражняться в злословии - это легко сделать, профиль у меня открытый, я реальный человек, не скрываюсь за виртуальним ником, не стараюсь кого - либо оскорбить в ответ.
На этом полемику прекращаю.
 • Нравится
 • 0
 • buvalyi

 • 26 грудня 2009 13:35
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата - Роман Петров,

Не нравится Вам - не читайте, не понравится админу - удалит...


Роман, если бы вы выполняли правила(сайта в том числе, которыми ЗАПРЕЩЕНО выкладывать ссылки сайтов) то не нарушали бы их как привыкли всегда!

Я понимаю Роман, что ваше «прекратить полемику» лежит в эмоциональной плоскости. Не ожидал, что простонародное выражение вызовет у вас неадекватную реакцию. Да, сложно вам свести компанию по отмыванию теплоПобута до лаконичничных и понятных людям понятий при темных делах. Легче конечно, испугавшись полемики, в одностороннем порядке об’явить окончание оной в стиле известного деятеля компартии: «На раскачку нет времени, за работу, товарищи!»
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 28 грудня 2009 10:07
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8309 публікацій
Цитата: buvalyi
ЗАПРЕЩЕНО выкладывать ссылки сайтов
Это и не ссылки вовсе, а просто текст латиницей. Никто не заставляет копировать их в буфер, вставлять в адресную строку и переходить по ссылке.
Активные ссылки на другие сайты действительно запрещены, но речь идет об открытой рекламе какого-либо ресурса.
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top