Неділя, 20 серпня 2017
Татьяна Дроздова ТОП-новини Влада

Криза Світловодської міської влади досягла апогею

Криза Світловодської міської влади досягла апогею
Тиждень (від вівторка до вівторка) поневірянь і пустопорожніх балачок, купа втраченого часу на безкінечні дискусії у сесійній залі, яскрава демонстрація свого ЕГО міським головою — все це замість прийняття важливих рішень 39-ою сесією Світловодської міської ради сьомого скликання.
Гірше б, та нікуди. Міський голова Валентин Козярчук образив депутатів публічно, а вибачатися перед ними не хоче, радить всім звертатися до суду. І якщо наш "найгуманніший у світі" доведе, що він неправий — от тоді він вибачиться. Градоначальник стверджує, що ми розбудовуємо таким чином громадянське суспільство. Мабуть йому словосполучення сподобалося, а суть — не важлива. Розтлумачимо необізнаним:

"Громадянське суспільство — це сукупність недержавних організацій, які представляють волю та інтереси громадян. Воно включає в себе сім'ю і приватну сферу, тобто "третій сектор" суспільства паралельно з державою та бізнесом".


Тож виникає закономірне питання: яким чином неспроможність об’єднати навколо себе пару десятків людей, а відтак — і ефективно управляти містом, трактується як розбудова суспільства?

Першого серпня на вкотре перенесене пленарне засідання сесії прийшло 9 депутатів. Міський голова відкриту 25 липня сесію закрив. Що далі?

Депутат міської ради Марк Сіромаха, якого мер неодноразово запрошував на плавні, щоб той отримав сатисфакцію (треба розуміти на кулачний бій) вважає, що справа зайшла у глухий кут. Працювати з людиною, яка не поважає нікого, дозволяє собі оприлюднювати безпідставні звинувачення і не розуміє, що за це треба відповідати, неможливо.

"Я не буду терпіти образи, тим більше, що ніяких підстав для того, щоб звинувачувати мене в отриманні хабара немає і ніколи не було. Позиція міського голови, однозначно, неконструктивна. Але сесію скликати треба не тоді, коли хочеться міському голові, а тоді, коли більшість депутатів погодять дату. Першого серпня я був у суді як адвокат особи, що притягується до кримінальної відповідальності. Не піти на засідання суду я не міг. Мені відомо також, що чимало колег теж мали важливі і невідкладні справи не тільки у місті, а й далеко за його межами. Не зважаючи на ці обставини, міський голова ввечері через секретарку запрошує нас вранці прийти на засідання. Де розум чи хоч якесь бажання працювати на результат?"


Депутат Надія Мальцева коментує непросту ситуацію таким чином:

"Якщо кожен стоятиме "на своєму" — толку не буде. Потрібно прийняти рішення: усім у відставку, і депутатам, і міському голові. Особисто я готова за це проголосувати, бо набридло протистояння і соромно перед виборцями. Тоді будуть призначені позачергові вибори, але я не впевнена, що Верховна Рада дасть на них гроші. У міському бюджеті не вистачає кілька мільйонів до кінця року навіть на "захищену" статтю — зарплату. Отже, вихід я бачу один — компроміс. Нагадаю, що компроміс — це спосіб розв'язання (урегулювання) політичного конфлікту, що досягається шляхом взаємних поступок. Взаємних поступок і мера, і депутатів для роботи на благо міста, і виборців".


Секретар міської ради Юрій Сапянов порівняв ситуацію з ядерним реактором — якщо вчасно не вплинути на аварійну ситуацію, може вибухнути і призвести до незворотніх наслідків:

"Як секретар ради, маю зберігати нейтральну позицію, але у той же час поділяю обурення депутатів поведінкою міського голови. Ще більше мене обурює підступність таємних інформаторів, які донесли меру неправдиву інформацію про хабар за голосування проти Щербини. Якщо депутатам по 500 доларів хтось дав, уявляю, скільки приписали мені… Це просто смішно, і я особисто не звертаю уваги на подібну нісенітницю. Щоб розблокувати питання, треба скликати сесію, але ж не сьогодні на завтра. Треба зважати на те, що у кожного депутата є робота і свої справи. Гадаю, що тиждень, який пройшов у марних спробах провести сесію, став поштовхом для переосмислення критичної ситуації і ролі кожного у її створенні. Громада повинна бачити продукт нашої роботи у вигляді виважених і справедливих рішень, тож треба працювати".


І наостанок — авторські думки вголос. Задля того, щоб "правити" містом так, як хочеться, існують усталені методи, випробовувані на практиці відомими мерами міст, які залишаються на посту по 3-4 каденції і проводять сесії міськрад за 1 годину, а то й швидше. Першим з них є згуртування навколо себе депутатської більшості. Не залякуванням і погрозами, а цікавими і корисними для громади справами, до яких залучаються депутати, адже відомо: ніщо так не об’єднує ділових людей, як вдалі спільні проекти і тріумф по завершенню. Другим методом об’єднання людей навколо своєї персони є вміння товаришувати, тобто не підкреслювати повсякчас, що ти найголовніший, а радитися з розумними людьми, погоджувати з ними свої плани і задуми (ділові поїздки, відпустки, відрядження у тому числі), цікавитися їхнім життям, ділитися наболілим… На третє місце можна поставити власну ділову репутацію — таку річ треба постійно підтримувати у великих і малих справах. Помилився, висунув на високі посади непрофесіоналів, а симпатичних дівчат з довгими ногами, готуйся до неприємностей і не звинувачуй тих, хто не у захваті від твого непродуманого рішення.

Список методів можна продовжувати, обирай всі чи будь-який і рухайся вперед, тим більше, що живі приклади поряд і запозичити досвід можна абсолютно безкоштовно. Було б бажання.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • editor Користувач offline

 • 9 серпня 2017 12:34
  Група: Редактор
  Реєстрація: 26.08.2013 | 207 комментарів | 3167 публікацій
Антон Антонівський, я розумію, що вам дуже складно прочитати закон про реформування преси, але ж зробіть спробу, раптом зрозумієте щось. Впевнена, що ви ніколи не тримали газети в руках, тому й не читали купи матеріалів про цю державну кампанію. Процедура "роздержавлення" на 1 етапі тривала понад рік і ви у ній аж ніяк не могли би взяти участь. До речі, другий етап наразі триває, буде реформуватися газета "Вісті Світловодщини". Підіть запропонуйте тендер провести, можливо вдасться реалізувати "глибоку" думку невігласів.
 • Не нравится
 • +3
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top