Четвер, 20 липня 2017
Здоров'я

Дешева рибка — погана не лише юшка Новина з фото

Дешева рибка — погана не лише юшка
В’ялена риба — "смаколик", який полюбляють не лише світловодці. Любов до неї розповсюджується далеко за межі навіть нашої держави. Але наш регіон, завдяки особливості розміщення, особливо сприятливий для виготовлення та реаліації такого продукту. В тому числі в домашніх умовах.
І все б нічого, якби така риба несла лише гастрономічне задоволення. Але вона може стати причиною доволі неприємних наслідків для здоров’я. Щонайменше — викликати запалення слизової шлунку та кишківника. Як це сталося у мешканки нашого міста, яка купувала в’ялену рибу домашнього виготовлення в місці несанкціонованої торгівлі біля ТЦ "Всесвіт". В порядку епідеміологічного розслідування даного випадку Світловодським РЛВ ДУ "КОЛДЦ" було досліджено залишки купленої нею риби та виявлено БГКП (коліформи), а також перевищення норм пліснявих грибів та дріжджів. Тобто умови виготовлення, зберігання та реалізації цього продукту викликають питання. Як і будь-якого продукту, що реалізується в стихійних місцях.

Потрібно пам’ятати, що продукція домашнього виготовлення — це продукція, яка і вживається там, де виготовлена. Торгівля нею заборонена. Це стосується і в’яленої, копченої риби. Адже вона не проходить належного ветеринарно-санітарного контролю. Дотримання технології виготовлення, умови виготовлення та зберігання її сумнівні. Як і умови реалізації — стихійні місця торгівлі рибою часто обмежуються лише столами. Отже ніщо не гарантує, що навіть дуже приваблива на вид та запах рибка домашнього виготовлення не містить у собі потаємний сюрприз у вигляді глистів, кишкової палички або ботулотоксину. Останній особливо небезпечний для людини, адже без специфічного лікування може призвести до летальних наслідків.

На сьогодні Держпродспоживслужба не має важелів впливу на стихійну торгівлю, тому звертаємось до свідомості людей, які надають перевагу покупкам у таких місцях. Задумайтесь, чим може обернутись для вашого здоров’я зекономлені декілька гривень — адже сьогодні "домашні продукти" або продукти"поза магазином" далеко не завжди поступаються ціною своїм магазинним "братам". А якістю — поступаються напевно. Адже те як, де і ким вони виготовлені, в чому і як транспортувались — велике питання, на яке правдиву відповідь ви вряд чи отримаєте. Не кажучи про умови реалізації, які в стихійних місцях не сворені. Та й самі продавці не завжди вважають за необхідне дотримуватись навіть мінімально необхідних заходів гігієни. То ж чи варто так ризикувати? Є над чим замислитись.

Тетяна Кривошея,
В.о.начальника Управління Держпродспоживслужби в м.Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • ew2gi 17 липня 2017
  1967 рік, Обеліск Слави, Капсула часу — як привід згадати про хорошу людину 1
  ew2gi-фото
  У книги жизни нет черновика.
  Нельзя изъять оттуда ни абзаца.
  А если забывается строка,
  То жизнь пустою может оказаться.
  (с)
 • Voda 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Voda-фото
  Как раз хотел написать, но не было повода - в дополнение к автомобилям просьба к руководству полиции закупить по 15 гривен (или сколько там они щас стоят) УНИВЕРСАЛЬНЫЕ МАГНИТНЫЕ КЛЮЧИ ДЛЯ ПОДЪЕЗДОВ.
  а то вызываем ночью полицию (крики как будто убивают кого-то в соседнем подъезде), приезжает полиция часа в 2 ночи-и...звонит в домофон во все квартиры с просьбой открыть дверь. Пока заспанные жильцы. кто открыл, кто проигнорил, понять не могут-это прикол или и правду полиция. Я крикнул с балкона-ребят, у Вас ключей что-ли нет. Мне сказали, что я американских фильмов насмотрелся и "кто нам их купит, мля" - цитата.
  Так вот-пока Ваши опера ночью в случайном порядке набирают номера квартир в домофоне - кого-то убивают или скрываются с места преступления. Нельзя так, уважаемые. Не позорьтесь! раздайте ребятам ключи! Спросите в любой службе. которая этим занимается. У меня ключ универсальный, к моему дому и дому родителей (домофон, многоквартирный дом).

  п.с. может еще в квартиру. где когото убивают, в домофон будут звонить-типа откройте??? не позорьтесь!

  Повторю, может сумбурно написано: полицейские на вызов НЕ МОГУТ ПОПАСТЬ В ПОДЪЕЗД, кроме как позвонив в домофон.
 • ew2gi 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  ew2gi-фото
  Цитата: Zelik
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

  Саа, количество таких вряд-ли зависит от марки "играшки". От у нас в Минске гаёвые пыряют на бехах и крайслерал, а мудаков не убавляется. Шо не неделя-то здрасти столб, и хорошо если без жертв. А вообще б лучше какой автожир дали, бо дороги - мама дарагая)))
 • Zelik 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Zelik-фото
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге
 • Вова Корд 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Вова Корд-фото
  Разочарую - не продали и не пропили.
  Примус отозвали в славный город Кропивницкий, бо им там, видите ли, не хватает.
  А жипер хорош... Особенно тем, что по паспорту кушает 2 литра на сотню и от розетки заряжается
 • amigo 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  amigo-фото
  а граждане полицаи не проинформировали куда делся предыдущий подарок по киотскому протоколу, а именно гибридный приус?
 • Bzik 14 липня 2017
  Політичний тиск і юридична безграмотність 1
  Bzik-фото
  ))) Не палитесь нисколько...
 • Засранетц 12 липня 2017
  Состава преступления в деле Олеся Довгого нет - эксперт 1
  Засранетц-фото
  Вчерашнее представление в Раде - это цирк для нищих wink Из шести персонажей, сняли неприкосновенность и разрешили возбуждать дело, только на одного, где дело заведомо бесперспективное. Короче, "боротьба с коррупцией" так и осталась одноногой лошадкой (и то хромой). Ну и предъява САП Юре-прокурору за неуплату налогов - как выход на бис всех клоунов сразу! Занавес! Тиллерсон и Солтенгберг уехали, цирк на этом и закончился wink Хотя, возможны всплески тухлого креатива во время проведения саммита Украина-ЕС, который начнется послезавтра. И то, сомнительно, ибо мероприятие чисто протокольное.
 • Вова Корд 12 липня 2017
  Рятуючи Палац культури… 4
  Вова Корд-фото
  Эээ!.. Погодите! Не надо ничего делать - это ж готовые декорации к фильму про постапокалипсис. Нужно просто позвонить Спилбергу, он приедет, снимет кино, а на вырученные от этого деньги хватит эту рухлядь снести и с нуля всё построить :)
 • Zelik 10 липня 2017
  Рятуючи Палац культури… 4
  Zelik-фото
  А как же продавать гор. администрацию, там же не пойми кто теперь владелец

Top