П’ятниця, 23 червня 2017
Культура

Літературна феєрія Світловодщини: «День поезії», «Книгоманія-2017»

Літературна феєрія Світловодщини: «День поезії», «Книгоманія-2017»
Літературні зустрічі учнів НВК №4 та ЗШ №10 стали вже традиційними. Знайомство учнів з митцями, які живуть і творять поруч зі нами – виховує в них любов до літератури рідного краю, розвиває навички виразного і свідомого читання віршів та творів. Діти проходять всі етапи історії нашої держави, міста завдяки читанню.
Лідія Лаврик — талановита поетеса, керує літературною студією "Літо". Учнівська аудиторія з великою повагою та любов’ю сприймає поезію Лідії Андріївни, бо "слова віршів Лаврик — це мед". Вона знайшла "слово до читача", а любов читацької аудиторії — "це самий великий подарунок у житті поета".

Вірші "Вулик", "Торговка і ветеран", "Яблука" надовго запам’ятаються читачам, як і поезія В.Сурженка — легка, лірична, спонукає читача робити добрі справи та кохати.

Щороку в березні відзначається Всесвітній день поезії. Щоб звернути увагу всього світу та людства до поезії, як до мистецтва було прийнято рішення на 30-й сесії ЮНЕСКО у 1999 році: 21 березня відзначати День поезії. Читачі бібліотеки, учні шкіл міста, бібліотекарі та місцеві поети приєднались до цього свята.

Бібліотечна філія № 8 міста Світловодська гостинно зустрічала знаних у місті поетів і талановиту молодь шкіл.

У вступному слові Л.Лаврик зазначила: "Поезія проникає в людські душі, закликає людину мислити образами та розширює кругозір". Творчість поетів — земляків є джерелом народної скарбниці.

Метри поезії, талановиті діти були господарями свята. Пролунали вірші Л.Лаврик, В.Сурженко, В.Семенюка, В.Потецької, а діти продекламували свої перші вірші від душі.

У заході взяли участь представники шкіл міста: ЗШ №1 — Погрібняк А., Шканд В.; НВК №4 — Єременко В., Бондарєва Н.; ЗШ №5 — Шевченко К., Шульгін С., Левицька К.; ЗШ №7 — Пономаренко А., Малая Л., Мусієнко К.; ЗШ №10 — Шаповал Д., Попова Г., Майстренко Ю., Гончік В.

Хотілося б зазначити, що однією з особливостей творчості маленьких поетів є патріотизм, любов до Батьтківщини, доброта і тема кохання.

Прекрасним доповненням стала виставка книжкових творів поетів міста. Всі присутні вдячні за теплий прийом бібліотекарям філії №8 під керівництвом О.Дзигарь.

Л.Лаврик зазначила:

"Маленькі поети мають великий потенціал, бажання писати вірші. Так тримати!"


4 квітня відбувся ІІІ міський етап конкурсу дитячого читання "Книгоманія – 2017", який визначив переможців м.Світловодська. Цей конкурс дає можливість учасникам перемагати завдяки систематичному читанню.

Конкурс проходив у бібліотеці філії №8 та супроводжувався творчими виступами: діти рекламували свою улюблену книгу, проявляли ерудицію, представляли різножанрові твори: сучасні твори української та світової літератури, фантастику. Конкурсанти показали свій інтелект, знання при виконанні літературних завдань вікторини.

Артистичною була учениця школи №5 – Литвиненко С., учні НВК №4 рекламували свої улюблені книги за допомогою бук трейлерів.

У конкурсі взяли участь учні: Фесенко Я., Вільченко Н. (НВК №4), Дмитренко А., Туманова А., Бруслік В., Гончик В., Сишко М. (ЗШ №10), Шевченко К., Попович Я., Литвиненко С. (ЗШ №5), Коваленко Д., Зубков А., Цинггалова Є. (ЗШ №7), Молчанова О., Тимошицька А. (ЗШ №10).

Переможцями стали: серед 6-х класів – Михайло Бублик (НВК №4), який отримав найбільшу кількість балів, серед 7-х класів – Анастасія Каркачова, яка є читачем дитячої бібліотеки.

Журі поділилося своїми думками про значення таких конкурсів.

Л.Лаврик:

"Книгоманія – це свято знавців та любителів книги і читання. Діти виявили обізнаність дитячою літературою, як українською так і світовою. Молодці!"


Н.Мальцева:
"Конкурс юних читачів ще раз доказав необхідність читати книги, щоб показати свою ерудицію, знання та проявити творчість".

Завідувач бібліотекою НВК №4 Світлана Кравченко,
бібліотекар ЗШ № 10 Світлана Тодорова.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top