Четвер, 29 червня 2017
Здоров'я

Що потрібно знати, аби якнайдовше зберегти дієздатність своїх нирок

Що потрібно знати, аби якнайдовше зберегти дієздатність своїх нирок

Всесвітній День нирки відзначають в другий четвер березня в понад 120 країн світу. Започатковано його було у 2006 році за ініціативи Всесвітнього товариства нефрології та Всесвітньої федерації ниркових фундацій. В Україні заходи кампанії вперше відбулися в березні 2008 р. за ініціативи Української асоціації нефрологів.
Функція нирок. Нирки регулюють об`єм рідини в організмі і фільтрують кров, що надходить нирковими артеріями. Через нирки протягом доби протікає приблизно 230 л крові. Фільтруючи кров, нирки видаляють з неї непотрібні і шкідливі речовини, які потім виводяться назовні через уретру у складі сечі. Для нормальної роботи ниркам потрібно приблизно в 20 разів більше кисню, ніж іншим органам.

На порушення роботи нирок вказують:

– пітливість після їжі, безсоння, позіхання, набряки і роздутий живіт.

Серед захворювань сечовидільної системи найчастіше зустрічаються запалення, зокрема:
– запалення нирки (нефрит); нирки і ниркової миски (пієлонефрит); сечового міхура (цистит); сечовипускального каналу (уретрит).

У чоловіків переважає запалення сечовипускального каналу, у жінок – сечового міхура і нирки.

До несприятливих чинників, що сприяють розвитку запалення в нирці і нирковій мисці, належить:
– перевтома, переохолодження, виснаження, зниження захисних сил організму, гіповітаміноз, захворювання статевої і сечовидільної системи.

Слід пам’ятати:
1. У більшості людей на ранній стадії хронічна хвороба нирок перебігає безсимптомно.
2. Хвороби нирок розвиваються повільно і ознаки їх з’являються на пізніх стадіях, коли пацієнт вже має ниркову недостатність і, можливо, навіть потребує діалізу. Ниркова замісна терапія потребуєзміни способу життя пацієнтом та є надзвичайно дорогою для системи охорони здоров’я будь-якої країни.
3. Звичайні аналізи сечі, крові, вимірювання артеріального тиску можуть виключити або встановити, чи є які-небудь ранні ознаки ниркових проблем.
4. Хвороби нирок – системні, згубні, але все ж таки часто виліковні, якщо своєчасно звернути на них увагу.
Обстежуватись на предмет наявності хронічної хвороби нирок повинні, у першу чергу, люди, які мають підвищений ризик. До них належать:
– пацієнти з цукрови мдіабетом та гіпертонією;
– особи, що мають надмірну вагу або палять;
– особи віком понад 50 років;
– особи з обтяженою спадковістю щодо хвороб нирок, цукрового діабету чи гіпертонії.

Що ж може кожен зробити для своїх нирок?

Підримувати фізичну форму та вести активний спосіб життя. Регулярно займатися фізкультурою (для нирок це неменш важливо, ніж для серця!) – по можливості, 15 -30 хвилин в день або по 1 годині 3 рази на тиждень. Більше рухатися (ходити пішки, по можливості – не користуватися ліфтом тощо); контролювати рівень цукру, ліпідів в крові; контролювати артеріальний тиск; зменшення вживання алкоголю теж може знизити кров’яний тиск; контролювати свою вагу, тобто тримати її в межах необхідного діапазону; більше вживати овочів та фруктів, обмежувати висококалорійні продукти і виключити консерви; не палити; вживати більше рідини (за відсутності протипоказів!), 2-3 літри, особливо в жаркий період року: прісну воду, зелений чай, ниркові фіточаї, натуральні морси, компоти; захистити себе від контактів з органічними розчинниками і важкими металами, інсектицидами и фунгіцидами на виробництві і в побуті; не зловживати перебуванням на сонці, не допускати переохолодження поперекової області і органів тазу, ніг; інформувати свого лікаря, якщо у вашій родині обтяжена спадковість щодо високого кров’яного тиску, діабету або хвороби нирок; бути уважними до змін у сечі. Якщо вона має хмаркуватий вигляд, смердючий запах, пінистий характер, або кривава або якщо сечоспуск завдає болю, необхідно негайно звернутись до лікаря; регулярно проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік).

Дослідження також показали, що люди, які п’ють газовані напої щодня, мають більш високий ризик розвитку певного рівня ХХН. Це відбувається тому, що безалкогольні напої збільшують рівень білку в сечі, який вважається раннім маркером ушкодження нирок.

Запрошуючи всіх підняти склянку води з нагоди Всесвітнього дня нирки, хотілося б також привернути увагу до цієї проблеми і закликати всіх зробити здоровий вибір на користь питної води замість безалкогольних газованих напоїв. Дотримуючись цих рекомендацій ви збережете нирки та врятуєте серце.

Людмила Морозова,
сімейний лікар амбулаторії № 2 КЗ "ЦПМСД м. Світловодськ"Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Voda Вчора, 12:58
  Сексі-дрантя насуває 1
  Voda-фото
  А ще можна обговорити інші тренди - носіння одягу фрі сайз - незрозумілого розміру, як з чужого плаче, та суконь, схожих на сукні для вагітних на останніх місяцях. Також має місце носити просто на вулицю "шльопкі" (згадалася Оля Полякова) з хутряним оздобленням.

  Із зачісок-неохайний оберемочок волосся, стягнутий резинкою.

  Про брови як у одного з вождів промовчу, їх вже навіть вчительки носять. А вії "як у повії" - починаючи з 8 класу.  Коротше-мода, вона така мода.....
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))

Top