Казна що із казначейством!


Казна що із казначейством!


13 жовтня 2013
Пікет біля казначействаПікет біля казначействаЯкби не "прокладка" у вигляді пікету представників міської та районної "Батьківщини", повідомила голова міської організації цієї політичної партії, депутатка міськради Таїса Гончаренко, то на ранок 10 жовтня на ґанку тутешнього управління державної казначейської служби зібралось би набагато більше людей — працівників бюджетних установ, підприємців та просто мешканців міста. Адже механізм проходження бюджетних коштів по казначейським рахунках місцевих бюджетів заціпило настільки, що навіть провладна фракція Партії регіонів на останній 45-й сесії міськради ініціювала звернення до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова розібратися з цим неподобством, що загрожує нормальній життєдіяльності міста, конкретно. Тому-то тутешні "батьківщинці" прийшли (поки що) самі аби зустрітися із начальницею казначейського управління Людмилою Підгурською — почути, що вона скаже та передати резолюцію з вимогою забезпечити таки здійснення платежів згідно платіжних доручень…

Без особливих перешкод Гончаренко та її колега по фракції Микола Сопільняк, як представники пекетувальників, увійшли до кабінету начальниці і запропонували: або пікетувальники всі зайдуть до кабінету, або начальниця вийде до пікетувальників. Підгурська обрала останній варіант…

Казна що із казначейством!
У кабінеті Підгурської

Вже на вулиці, коли вона вийшла, депутат райради Олексій Більчич, ввічливо так попросив фінансистку розставити акценти, адже, за його словами, той же Азаров, коментуючи ситуацію з казначейськими не-проплатами (останні кілька місяців вона стала типовою для всієї країни), пояснив, що центральні органи влади до цього не причетні — це все саботаж чиновництва на місцях.

"Тож, поясніть: чи бреше наш прем’єр, чи таки має рацію?", — не вщухав Більчич…

Казна що із казначейством!
Підгурська вислуховує Більчича

Як державний службовець, дипломатично відповіла Підгурська, вона не має права коментувати слова очільника уряду і взагалі, давати будь-які оцінки ситуації, що склалася. Цим самим вона побічно підтвердила ствердження Сопільняка, який заявив, що за три його каденції як депутата міської ради (сукупно, це щонайменше 12 років), такого паралічу з проплатами ще не було. Так, згідно офіційних даних, перед надавачами товарів та послуг у Світловодську вже утворилася заборгованість за вже виконану роботу і надані послуги на суму 2,6 мільйона гривень (плюс 184 тисячі гривень — по Світловодському району). Разом з тим, начальниця казначейства нагадала, що її управління — не банківська установа, а відтак воно (управління) не може бути відповідальним за збої у системі проплат. Адже функції казначейства, пояснила вона, полягають у прийнятті фінансових документів від клієнта, подальша їхня перевірка на відповідність до бюджетного законодавства і у разі відсутності зауважень — передача їх до банківської установи. А от чого банківська установа загальмувала сталу проплатну систему Підгурська коментувати не стала.

Після чого вона прийняла до реєстрації резолюцію пікетувальників. Вони ж, у свою чергу, особливої удачі у своїй акції не вбачають — становище на краще змін поки що не зазнало. Але між тим, Світловодськ із своїм районом, разом з іншими містами Кіровоградщини й України, продемонстрував свою рішучу незгоду із подібним станом речей.

Казна що із казначейством!
Гончаренко демонструє зареєстровану у казначействі резолюцію

Казна що із казначейством!

Віталій Асауленко
Фото автора