"Дітей немає чим годувати". В обладміністрації розповіли, чому не працюють школи Світловодська


"Дітей немає чим годувати". В обладміністрації розповіли, чому не працюють школи Світловодська


12 січня 2022
"Дітей немає чим годувати". В обладміністрації розповіли, чому не працюють школи Світловодська
Учні 10 шкіл міста Світловодськ Кіровоградської області другий день навчаються дистанційно. Причина — холод у класах, розповіла Суспільному виконуюча обов'язки керівника управління освіти міськради Лариса Сачевська. Заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Поліщук сказав, у міському управлінні освіти своєчасно не провели тендери на закупівлю харчів: "Дітей немає чим годувати. Я маю достовірні відомості про температуру повітря у школах". За словами Сергія Поліщука, температура у школах наступна:
  • школа №1 — +17°;
  • школа №2 — +20°;
  • школа №3 — +16°;
  • школа №4 — +17°;
  • школа №5 — +20°;
  • школа №7 — +18°;
  • школа №9 — +18°;
  • школа №10 — +15°.

У школах не мають постачальників продуктів, сказав Сергій Поліщук:

"Міська рада, відвертаючи увагу від цієї проблеми, звертає увагу жителів Світловодська на важку тему їх відносин зі "Світловодськпобутом" — це підприємство, яке опалює місто".


Що говорять у департаменті освіти області?

Керівниця департаменту Ельза Лещенко розповіла, Світловодська громада — єдина в області яка не оголосила тендери для постачальників харчування у школи.

"Всі територіальні громади, своєчасно, по всій області це зробили для того, щоб 10 січня, у другий семестр прийшли діти, і харчувались. В місті Світловодськ 10 шкіл. Павлівське НВО, яке входить до Світловодської громади — вони працюють, селище Власівка — школа теж працює. Працюють всі садочки. Тому, те, що школи працюють, бо немає опалення — це не зовсім правда".


За словами Ельзи Лещенко, у міськраді Світловодська пообіцяли укласти угоди сьогодні, 11 січня:

"За добу угоди укласти можливо. Перший шлях — перекласти угоди з тими, хто постачальником був до грудня-місяця, або з новими постачальниками до закінчення тендерної процедури. Зробити це для того, щоб діти змогли прийти на навчання у школи".


Ельза Лещенко вважає, що на управлінців громади найперше можуть вплинути її жителі:

"Якщо посадовець не працює на громаду, вони повинні з нього питати. Ситуація незрозуміла — сьогодні один начальник управління освіти, завтра інший, але результат управління не повинен відображатись на учнях, кухарах та вчителях".


Керівник міськради Андрій Маліцький на телефонні дзвінки не відповідає.