Світловодськ — це краса веселкова (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)


Світловодськ — це краса веселкова (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)


5 червня 2018
Світловодськ — це краса веселкова (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
3 червня Світловодськ відзначив свій день народження. До свята місто готувалося заздалегідь — причепуривши вулиці, запустивши фонтан, висадивши квіти, вперше у місті розквітла й алея парасольок. Цікавою є дата, яку святкували. Нещодавно окремі світловодські краєзнавці наголосили на великому історичному минулому міста, й оскільки Світловодськ можна вважати спадкоємцем та правонаступником міста Крилова, визначили та закріпили рішенням сесії міської ради у вересні 2017 року вести початок літочислення міста від 1615 року (коли Крилов отримав Магдебурзьке право), відповідно, Світловодськ цього року святкував 403-й день народження. Хоча частина жителів продовжує вважати, що місту виповнилося 64 роки — з моменту заснування безпосередньо Світловодська, коли розпочалося будівництво Кременчуцької ГЕС.

Тож у своє свято о 10-й ранку на центральній площі міста зібралося багато світловодів та гостей, які приїхали на хореографічний дитячо-юнацький регіональний фестиваль "Барви рідної землі" з різних куточків Кіровоградщини та сусідньої Полтавщини. Біля адмінбудівлі відбулося урочисте підняття прапорів — державного та міста Світловодська під гімн України та під гімн Світловодська відповідно. Підняли стяги у святкове вранішнє небо учасники антитерористичної операції на Сході — сержант запасу 57-ї бригади 42-го батальйону Олег Гонзар та старший лейтенант 56-ї бригади 23-го батальйону Лев Кармірян. В офіційній частині світловодців та учасників фестивалю зі святом привітали помічник депутата Верховної Ради України Олеся Довгого Марина Саакян та міський голова Валентин Козярчук. Марина Саакян зокрема сказала:

"Від імені народного депутата та від себе особисто хочу привітати світловодців з днем народження славного, унікального за своєю красою та традиціями міста. Найголовніше, що є у ньому — це, звісно, його мешканці. У нас з вами попереду ще багато планів. Сподіваємося, що спільно ми втілимо їх у життя. Гарного вам свята і гарного настрою! З Днем міста!"


Після слів привітань відбувся патріотичний молодіжний флешмоб. Потім святкова строката колона дітей у сценічних костюмах в обрамленні велосипедистів — вихованців відділення велоспорту КДЮСШ №1, дорослих велосипедистів, серед яких був і Василь Погодаєв на веловізку, та інших дорослих, які залюбки долучалися до святкової ходи у супроводі духового оркестру "Роксолана" Кременчуцького педагогічного коледжу, вирушила у парк культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка, де на усіх чекали дві танцювальні сцени фестивалю, безліч атракціонів та виїзна торгівля.



Окреме слово про творчі майданчики, які діяли на алеях парку. Тут можна було почути чисті ноти у виконанні учнів та викладачів дитячої школи мистецтв (директорка Ірина Темнова), дитячої музичної школи (директорка Тетяна Рудь), запальні мотиви від Власівського селищного Будинку культури (директорка Еліна Яблокова), побачити майстерні живописні роботи вихованців ДМШ та дитячої художньої школи (директор Андрій Биков), живі скульптури від народного аматорського театру "Амбіція" (режисерка Наталія Сандрак) Світловодського міського Палацу культури, ознайомитися з пізнавальною експозицією від міського краєзнавчого музею (директор Андрій Бутко), отримати запрошення від адміністраторки Арт галереї "Наше місто" Олени Ромашкіної на відвідування нової виставки з нагоди дня народження Світловодська, яка відкрилася напередодні свята. На одному з майданчиків відбувався конкурс народних талантів Світловодщини, у якому взяли участь баяністи та читці гуморесок, зібравши навколо себе коло шанувальників. Усіх учасників визнали переможцями і кожному з них вручили пам’ятний подарунок від народного депутата Олеся Довгого. Свої роботи представляли світловодські умільці: Оксана Лєтнікова з прикрасами з бісеру, лялькарка Надія Горбачова, власівчанка Вікторія Молчанова з милом ручної роботи, з Полтави приїхали Тетяна та Максим Тимошенки з позитивними іграшками ручної роботи, Вікторія Павленко з акварелями та Ірина Шаблій з імбирними пряниками, зі Смілої Черкаської області — Надія Темченко із сувенірами, Любов Барбулат зі шпильками для волосся — із Кропивницького та інші. Світловодське професійно-технічне училище представило поробки учнів закладу та профорієнтаційні друковані матеріали. Колективи бібліотек централізованої бібліотечної системи внесли свою родзинку в свято, облаштувавши ігровий простір та влаштувавши арт-пікнік для дітей, краєзнавчу вікторину для дорослих і вразивши презентаційним кулінарним рядом, де в рамках акції "Народознавчі посиденьки" світловодці змогли не тільки дізнатися, якими стравами пригощали в Новогеоргіївську, а й поласувати смачною кашею, що приготували бібліотекарки за особливим рецептом. Оригінальні конкурси провела і ГО "Велотуризм".

Того дня у парку відбувалося голосування за макет пам’ятника воїнам-захисникам, сертифікат на встановлення якого було подаровано місту від імені нардепа Олеся Довгого під час святкування Дня міста минулого року.

На сцені зеленого театру представники світловодської влади отримали привітання від першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка, міського голови Олександрії Степана Цапюка, заступниць міського голови Знам’янки Валентини Загородньої та Галини Лихоти, керуючого справами апарату виконавчого комітету Кременчуцької міськради Руслана Шаповалова та помічника депутата Верховної Ради України Олеся Довгого Марини Саакян. Після чого міський голова Валентин Козярчук вручив почесні грамоти та цінні подарунки славним світловодцям: добровольцю, учаснику бойових дій Анатолієві Рудскому, директору КДЮСШ №1 Василеві Морозу, батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу (смт Власівка) Миколі та Лілії Слободяникам, які вийшли на сцену зі своїми чотирнадцятьома дітьми із сімнадцяти, молодятам, які завітали на День міста прямо зі свого свята — Анастасії та Вадиму Гаркушам, сім'ї Кривоносів (точніше — щасливому батькові), у яких о 6:15 цього дня народилася маленька донечка. Відповідно до рішення міської ради звання "Почесний громадянин міста Світловодська" присвоїли лауреату першої міської премії ім. Петра Лисоконя Миколі Єрофійовичу Донцю (посмертно), почесним знаком "За заслуги перед Світловодщиною" ІІ ступеня нагородили голову ветеранської територіальної організації Миколу Петровича Мартиненка (посмертно). Подяки народного депутата України Олеся Довгого та цінні подарунки вручила шістьом світловодцям помічник нардепа Марина Саакян. За гідне представлення міста на всеукраїнських змаганнях з дзюдо, плекання та виховання здорової спортивної молоді — Рудольфу Матвєєву, за створення культурного дозвілля для молоді Світловодська, формування духовних цінностей, плекання інституту сім’ї — Веніаміну Клічуку, за формування культурного життя міста, творчий запал, активну життєву позицію — Ларисі Ляшенко, за популяризацію читацької культури, формування любові до друкованого слова, створення просвітницьких ініціатив — Тетяні Головачовій, за уособлення понять "Честь і Гідність", популяризацію здорового способу життя, альтруїзм — Романові Іващенку, за активну волонтерську діяльність, гуманізм, попередження та полегшення людських страждань — Сергієві Буравцеву. Після урочистостей сцену надали для старту фестивалю "Барви рідної землі".

Цей фестиваль вже увосьме проводиться у Світловодську і є візитівкою міста. Того дня він став найяскравішою та наймасштабнішою подією у святкуванні Дня міста. Вчетверте фестиваль відбувається за абсолютної підтримки нардепа Олеся Довгого, а уся організаційна робота концентрується в руках директорки міського Палацу культури Лариси Ляшенко та її колективу. Цього дня світловодців та гостей міста радували 41 танцювальний колектив, а це більше 1000 юних танцівників. Щоправда їхнім виступам на відкритих сценах парку перешкодив дощ, тож довелося переміститися на не менш гостинну сцену міського Палацу культури. Після закінчення 6-годинного танцювального марафону Марина Саакян та Лариса Ляшенко вручили керівникам танцювальних колективів квіти, пам’ятні подарунки та нагороди за призові місця. До речі, цього року рівень номерів був надзвичайно високим, тож третіх місць не було взагалі, а лише перших місць визначили 47! Загалом же глядачі побачили 124 яскравих номери у двох номінаціях: народна та народно-стилістична хореографія і сучасна хореографія у різних вікових категоріях. Марина Пітоня, керівник танцювального колективу "Калинка" Онуфріївського районного Будинку культури на фестивалі зі своїми вихованцями вперше, враження від заходу добрі, але якби не дощ. Альона Лашко, керівник колективу сучасного естрадного танцю "Dancelife" з Кременчука привезла на конкурс 4 групи своїх вихованців вперше і має досить гарні думки про усе, що відбувалося на святі, дощ дещо підмочив настрій, але яскрава сцена справила враження. Керівник танцювального колективу "Веселка" зі Знам’янки Тетяна Часник на фестивалі вчетверте, їй та її танцівникам Світловодськ подобається своїми гостинними жителями, конкурс подобається в плані організації, а що цього року пішов дощ, то навіть добре — випала нагода виступити на оновленій сцені Палацу культури з її яскравим потужним освітленням. А більш доброзичливих танцівників, ніж на "Барвах", годі було й шукати — діти гучними оплесками та схвальними вигуками зустрічали й проводжали кожен з номерів своїх товаришів по сцені.

На спортивному майданчикові КДЮСШ №1 відбувався відкритий чемпіонат з пляжного волейболу, присвячений Дню міста, на який до юних спортсменів Світловодська завітали харківчани. (Про подробиці зустрічі читайте незабаром у рубриці "Спорт").

Яскравим фінальним акордом відзначення дня народження Світловодська став святковий концерт на Бульварному узвозі, що розпочався о 18-й годині. Подивитися на це дійство зібралися сотні містян. Свою творчість глядачам подарували вокальні, хореографічні колективи, а також солісти міського Палацу культури та районного Будинку культури. Оплесками зустріли глядачі учасників регіонального дитячо-юнацького хореографічного фестивалю "Барви рідної землі". Уже традиційно під час концертної програми виступили співочі родини міста. Усі вони отримали пам’ятні сувеніри від народного депутата України Олеся Довгого. А усі присутні на святі діти отримали у подарунок морозиво від міського голови.

Помічник нардепа Марина Саакян привітала світловодців, які зібралися на узвозі, з днем народження малої батьківщини. Вона побажала, щоб у кожній родині кожен ранок починався з радості, з посмішки і з гарного настрою. У своєму виступі Марина Саакян зауважила: виконуючи минулорічну обіцянку, 3 червня зранку почалося опитування (яке дещо раніше стартувало в мережі Facebook) щодо встановлення пам’ятника воїнам-захисникам у Світловодську. Жителям міста представили три варіанти майбутнього пам’ятного знака, з яких потрібно було обрати найвдаліший. Наприкінці концертної програми оголосили результати голосування: найбільше голосів світловодці віддали за перший варіант макету пам’ятника воїнам-захисникам, що полягли, захищаючи цілісність України, із зображенням архангела Михайла та викарбуваними словами Тараса Шевченка. Під час програми присутні поіменно згадали земляків — учасників бойових дій АТО, які віддали своє життя за майбутнє наших дітей. Їх пам'ять вшанували хвилиною мовчання.

Саме так: радісно і з повагою до подій, що відбуваються на Сході країни, відбулося святкування у гарному місті на Дніпрі.

З днем народження, Світловодську!

Відеозаписи прямого ефіру: