Вівторок, 29 вересня 2020
ТОП-новини Відео Влада

Що вже зроблено і що буде робитися, розповіли на прес-конференції мер і його Команда (ВІДЕОЗАПИС) Новина з фото Новина з відео

Що вже зроблено і що буде робитися, розповіли на прес-конференції мер і його Команда (ВІДЕОЗАПИС)
Варто було припустити, що провідною темою пресової конференції Валентина Козярчука, його заступниць і спікера Сапянова стане "цвях" останньої сесії міськради – звіт виконкомівської перевірки МУО (міського управління освіти), не вельми вдало, до слова, зрежисований: одне лиш викривання освітянського сайту, в архівах якого знайшлася ціла купа світлин президента-втікача Януковича – чого варта!


Хоча в архівах самого ж міськрадівського сайту цих януковичів хоч греблю гати… Ан-ні, за Френкеля градоначальник і його гуманітарна заступниця Ірина Щербина повторили лиш сказане на 15-й сесії. А здебільшого говорили про проблеми й здобутки влади на поточний момент і про її плани на оглядове майбутнє.

Свою зустріч із тутешніми журналістами першого дня липня міський голова Валентин Козярчук розпочав з позитивної динаміки соціально-економічних показників Світловодська на тлі Кіровоградської області: на початку його нинішньої каденції наше місто, згідно цих показників, перебувало на 18 місці, а сьогодні – на третьому. Але і це не межа, запевнив градоначальник, який сподівається, що і друге місто здобуде. А то й – перше! Зростає і кількість зібраних акцизних гривень із розрахунку на одного світловодця. Так, якщо півроку тому їх збиралось по 42-і (у Кіровограді й Олександрії – по 175 і по 135 гривень відповідно), то сьогодні ми маємо вже 80 таких гривень на одного мешканця. Дороги ремонтуються якісно. У планах – асфальтування всередині дворів. А ще фонтан на Бульварному узвозі не те, що працюватиме регулярно – засяє різнокольоровим підсвічуванням. Не виключається – з музикою!..

І що заважає такому позитивному поступові? Звісна річ – обструкція з боку депутатського корпусу. Чого варте за словами пана Валентина коефіцієнтні питання ставок на нерухомість – житлову і ділову!? На двох останніх сесіях він та деякі інші обранці прагнули збільшити її принаймні до 6%... Це вже не такі й значні суми як для пересічного мешканця, який за надлишок житлової площі, наприклад, у 15 кв. м (до 60 кв. м не обкладається) платив би якихось 18 гривень за рік.

"Але ж є і котеджі по 600 квадратів, і квартири по 150-200… Це ж суттєво збільшило би надходження до бюджету", – зауважив мер. – А податок на нерухомість бізнесового призначення. У тій же Власівці він складає 7%. У Світловодську у 2017 році він буде лиш 1,2%. І якими аргументами мені переконувати мешканців селища об’єднуватись у єдину громаду із нами? Чи захочуть цього самодостатні власівчани? Та й у області, коли я добиваюсь виділення додаткових коштів із держбюджету для Світловодська, мене запитують: а які ви зробили кроки назустріч, коли у вас найнижчі в Україні податкові ставки".


Що вже зроблено і що буде робитися, розповіли на прес-конференції мер і його Команда (ВІДЕОЗАПИС)

Натомість, вів він далі, чимало міськдепів на сесіях пнуться на трибуну аби попіаритись перед камерою зі своїми запитами щодо ремонтів дахів, доріг та іншої інфраструктури. А де на все це гроші?.. В цьому зв’язку він спростував твердження деяких обранців, що високі ставки будуть відлякувати інвестора. Маячня! У всіх спілкуваннями з нинішніми і потенційними інвесторами, наголосив пан Валентин, їх цікавить лиш два безпекових щодо їхнього бізнесу нюанси: щоб не було чиновницьких вимагань з "відкатами" і щоб бізнес не "мордувати" перевірками. А на розміри ставок вони й уваги не звертають. Тому він на найближчих сесіях спробує переконати обранців переглянути свої рішення і таки зголоситись на ці вкрай важливі шість відсотків.

А ще вони (інвестори) звертають увагу на зовнішній вигляд головної адмінбудівлі безпосередньо… Коли вона порепана та з дірявим дахом – навряд чи варто розраховувати на їхню зговірливість. Для цього-то і затіяв мер ремонт "білодоміської" покрівлі. Щоправда, у якості цих робіт засумнівався один журналіст, коли дізнався про те, хто є підрядником і субпідрядником. На що градоначальник запевнив – халтури він не потерпить і розповів, про те, як він запросив одного з них подивитись на офіс "ВК і К".

"От дивись. Подобається? – Подобається. – От так і роби! – наказав йому Козярчук. – То що, ще пам’ятник Бикові поставите на ґанку "білого дому"? – жартома спитав ваш кореспондент. – Поставимо!" – будемо сподіватися, також, жартома відповів пан Валентин.


До речі, ще про "білий дім"… Мером був продемонстрований документ, який свідчить, головна міська споруда на Героїв України,14 належить виключно міській громаді – цим самим він спростував твердження його опонентів, що вона (ця споруда) їй (громаді) вже давно не належить.

Що вже зроблено і що буде робитися, розповіли на прес-конференції мер і його Команда (ВІДЕОЗАПИС)
"Білий дім" – наш!


Мерська комунальна заступниця Анна Нестеренко, окрім актуальних розповідей про створення ОСББ та про іншу комунальну казуїстику, ошелешила тим, що скоро на кладовищі за "керамічним" не залишиться місць для поховань. Максимум, до зими!.. До чого призведуть перемовини з РДА щодо пошуку вільних земель вона не взялася прогнозувати. Вірогідно – не вельми гладко все буде, якщо врахувати факт далеко не приязного ставлення районних властей до використання світловодцями павлівських земель під своє сміттєзвалище. Але запевнила пані Анна, нею і мером робиться все необхідне для порозуміння. А задля внесення більш райдужних ноток у свою доповідь, головна комунальниця похвалилася одним із своїх й здобутків… Нещодавно відбулися перемовини з власником кафе "Фестиваль" (колишній "Юлас"), яке живиться абсолютно автономно за рахунок сонячних батарей. Так от його власник готовий задарма ділитися надлишками гарячої води і струму для фонтану, який – є сподівання – постане, скоріш за все, на місці ленінського бюсту навпроти 5-ї школи. Та й це ще не все: фонтан отой не коштуватиме бюджетові й копійки – все той же власник береться спорудити його власним коштом.

Своє слово мовив і секретар міськради Юрій Сапянов, головно – про налагодження злагоди у міськдепівському середовищі. Те, що це непросто, доповнив Козярчук: до нього регулярно звертаються різні "нашіптувачі", які рекомендують йому "прибрати" пана Юрія від керування міськрадою. Не діждуться! Заявив пан Валентин, зазначивши, що попри певні тактичні розбіжності із спікером, у них єдині погляди на розвиток міста. І головне – вони готові працювати пліч-о-пліч заради цього.

На завершення ж градоначальник дещо приголомшив мас-медійну братію пропозицією до неї: на наступні подібні зустрічі їй (братії) треба готувати заздалегідь письмові запитання до очільників міста і передавати їх до його прес-служби… Здрастє, майже обурився ваш кореспондент, мало того, що ваша пресова служба ніким ще не легалізована, так вона буде ще й нашим цензором! Та ні, заспокоїв мер, просто, щоб дати відповіді на деякі ваші запитання – їх (запитання) потрібно вивчити, що вони (відповіді) були би і фаховими, і вичерпними.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top