Понеділок, 20 травня 2024

^ Реклама ^
Корисна інформація

Управління Держпраці у Кіровоградській області інформує

Управління Держпраці у Кіровоградській області (далі – управління Держпраці) є територіальним органом, який діє у складі Державної Служби України з питань праці та їй підпорядковується.
^ Реклама ^

Управління Держпраці утворено відповідно до статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", пункту 7 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 та наказу Міністра соціальної політики України від 27.03.2015 за №340, зареєстровано в Мінюсті 20.04.2015 за № 438/26883 і є правонаступником Державної інспекції з питань праці в Кіровоградській області та територіального управління Держгірпромнагляду в Кіровоградській області.

Основними завданнями управління Держпраці є:
  • реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого, нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;
  • здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на обласному рівні;
  • здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;
  • організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку, та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

Пріоритетним напрямком роботи Управління Держпраці у Кіровоградській області є проведення превентивних заходів, спрямованих на покращення стану промислової безпеки, попередження виробничого травматизму, додержання законодавства про працю, в регіоні. З цією метою Управлінням налагоджено тісну співпрацю з місцевими органами влади, профспілками, керівниками підприємств м. Світловодська.

Так за ініціативи фахівців Управління Держпраці, головними державними інспекторами Шумейком А.М., Євтушенком В.В., Кривенко І.В. та Філоненко Л.М. постійно проводяться семінари-наради на підприємствах, організаціях, установах та у фізичних осіб-підприємців міста Світловодська. Під час зустрічей розглядаються питання щодо оплати праці, тіньової зайнятості, часу відпочинку, посилення заходів безпеки при виконанні робіт, забезпечення засобами індивідуального та колективного захисту, нового підходу до якісного проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці та відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю та охрону праці.

Хочемо зауважити, що Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" (набрав чинності 1.01.2015) посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю.

Зокрема, відповідно до статті 265 КЗпП, яку викладено в новій редакції, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ — у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 41340 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на даний час — 4134 грн);
  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні — 13780 грн);
  • порушення інших вимог трудового законодавства — у розмірі мінімальної заробітної плати (1378 грн).

Зазначені штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Внесено зміни також до статті 41 КУпАП, яка встановлює відповідальність за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці. Так, згідно з новою редакцією цієї статті порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю — тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій та фізосіб-підприємців від 30 до 100 н.м.д.г (від 510 до 1700 грн). Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства без дозволу на застосування праці іноземця — тягнуть за собою накладення штрафу від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн).

Крім цього, в новій редакції викладено статтю 24 КЗпП, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного соцвнеску про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
^ Реклама ^
^ Реклама ^
^ Соціальна реклама ^

Партнери:


Top