П’ятниця, 26 лютого 2021
Події

Третього грудня — день визволення нашого краю від фашистських загарбників Новина з фото

Третього грудня — день визволення нашого краю від фашистських загарбників
Шановні світловодці! Запрошуємо Вас на мітинг присвячений 72-й річниці з дня визволення нашого краю від німецько-фашиських загарбників, який відбудеться 3-го грудня 2015 року 10:00 біля "Вічного вогню".


72 роки тому, вранці 1-го грудня 1943-го року розгорілися бої поблизу Новогеоргіївська. На сьому годину ранку 2 грудня 1943 року оборонні порядки німців були остаточно зломлені, а вже 3-го грудня 1943 року газета "Правда" надрукувала чергове повідомлення Радянського Інформаційного бюро, в якому, зокрема, йшлося про те, що

"...протягом З грудня 1943 року наші війська вийшли на підступи до ворожого вузла оборони противника на правобережжі Дніпра — міста Ново-Георгіївська.... в результаті жорстоких боїв наші війська сьогодні заволоділи містом Новогеоргїївськ — районним центром Кіровоградської області. На вулицях залишилося сотні ворожих трупів, захоплено 12 танків, багато гармат, 5 складів з продовольством та інші Пірофеї. Взяті полоненні..."


Водночас відбулося визволення, сіл Новогеоргіївського району.

Важкою була ця перемога, як для військових так і для мешканців нашого краю. Наслідки чужоземного панування для нашого краю були відображені у "Акті про звірства фашистських загарбників у Новогеоргіївському районі". Згідно з ним, тільки за перші п’ять місяців окупації (серпень 1941-січень1942 р.р.) нацистськими каральними органами розстріляно більше 600 мирних громадян (переважно етнічних євреїв). За весь час панування гітлерівців було замордовано 1500 жінок, стариків, дітей, а також 800 військовополоненних в таборі смерті (с. Самусіївка Подорожненської сільської ради).

Значних збитків було нанесено господарству міста та району. Підірваний промзавод "Більшовик", знищена заводська електростанція, зірвані меблева фабрика, млин, олійниця, лісопильня; перетворені на стайні шкільні приміщення. У Німечину було відправлено із сіл району 23255 голів худоби, 9125 коней, 43272 голів птиці. Вивезено більше 121 тис. центнерів хліба. Нанесено збитків на загальну суму 879 742 354 карбованці," 3 фронтів не повернулися 7026 солдатів та офіцерів — уродженців краю. Приблизно ж стільки військовослужбовців Червоної Армії знайшли вічний спокій у визволеній ними надніпрянській землі.

З перших днів визволення почалася відбудова народного господарства міста та району. Фронт проходив ще зовсім недалеко і мешканці міста брали активну участь в будівництві оборонних укріплень, відновленні мостів. Поступово відроджувалася місцева промисловість.

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, ветерани праці та мешканці нашого міста і району, Світловодська міська Рада ветеранів України щиро і сердечно вітає Вас з 72-гою річницею визволення нашого краю від фашистських загарбників. Зичить Вам міцного здоров"я, довголіття, щоденної поваги від рідних та близьких, уваги від державних та місцевих органів влади, миру та добробуту в ваших оселях, рідній Україні. Слава Україні!Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top