Вівторок, 05 листопада 2024

^ Реклама ^
Корисна інформація

До уваги громадян! У яких випадках слід звертатися до прокуратури?

До уваги громадян! У яких випадках слід звертатися до прокуратури?
Сьогодні для читачів нашого видання прокурор Світловодської міжрайонної прокуратури Максим Оніщенко розповідає про роботу Світловодської міжрайонної прокуратури з приймання запитів та надання інформації на підставі Закону України "Про доступ до публічної інформації".
^ Реклама ^

Упродовж 2015 року в порядку Закону України "Про доступ до публічної інформації" до Світловодської міжрайонної прокуратури надійшло 3 запити, за результатами розгляду яких запитувачам надано інформацію по одному запиту та роз’яснення по двох запитах. Вказані запити розглянуто відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Невелика кількість запитів зумовлена тим, що значна кількість населення навіть не здогадується про таку можливість та форму звернення до Світловодської міжрайонної прокуратури в випадках передбачених законом. У зв’язку з чим надаємо для ознайомлення довідкову інформацію про порядок звернення до прокуратури, вимоги до запитів на інформацію та в яких випадках прокуратура вповноважена на надання відповіді.


1. Приймання запитів та надання інформації Світловодською міжрайонною прокуратурою

Відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запити на інформацію можуть подаватися на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Запит може бути індивідуальним або колективним. Письмовий запит подається в довільній формі.

Приймання запитів та надання доступу до публічної інформації проводиться у приміщенні Світловодської міжрайонної прокуратури по вул. Глінки, 8 (3-й поверх).


2. Графік прийому запитувачів інформації

Робота із запитувачами інформації проводиться у робочий час: понеділок – четвер з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – з 9:00 до 17:00 (обідня перерва з 13:00 до 13:45). Прийом запитувачів інформації проводить черговий прокурор міжрайпрокуратури.


3. Запит на інформацію має містити (стаття 14 Закону):
  1. ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
  2. загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
  3. підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію прокуратурою розроблено відповідні форми запитів, які можна отримати у чергового прокурора прокуратури.

У разі, якщо з поважних причин особа не може подати письмовий запит, їй буде надана допомога в оформленні запиту прокурором міжрайпрокуратури, який обов’язково зазначає в запиті своє ім’я, контактний телефон, та надає копію запиту особі, яка його подала.

Інформація на запит надається безкоштовно.

Стаття 2 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачає забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Відповідно до статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту, якщо він не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; якщо інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; якщо особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком; якщо не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених статтею 19 цього Закону.


4. Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника інформації

У відповідності до статті 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації" рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
  • Нравится
  • 1

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top