Вівторок, 31 березня 2020
Події

Світловодськ майже на сто відсотків готовий до зими

Зранку 28 серпня в кабінеті міського голови відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному розглянули три питання — про готовність житлового фонду й об'єктів міста до осінньо-зимового періоду, техногенний та протипожежний захист закладів освіти, а також про стан роботи зі зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження, зокрема йшлося про обладнання об’єктів підвищеної небезпеки автоматизованими системами раннього виявлення НС та оповіщення людей.


У нараді взяли участь керівники усіх комунальних підприємств та організацій, представники управління освіти, СЕС, пожежної служби, заправних станцій та ін.

Першим розглянули питання щодо протипожежного захисту шкіл та дитячих садочків. За даними управління освіти, готовність навчальних, дошкільних та позашкільних закладів — 100%. Акт готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2015-2016 р.р. отримано. Втім, з метою запобігання нещасних випадків, випадків загоряння електропроводки управлінню освіти доручили якнайшвидше провести вимірювання опору ізоляції електропроводки в усіх закладах та вжити заходів у разі виявлення невідповідностей.

Про готовність міста до зими доповідав начальник УЖКГ Віктор Самоляк. Він повідомив: станом на 27 серпня заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період здійснюються згідно затверджених графіків і вже виконані на 87% (за даними комунальних підприємств). Комплексна підготовка житла з отриманням паспортів готовності розпочнеться з 1 вересня. Загалом, підготовку житлового фонду виконано на 95%. Заклади, підпорядковані управлінню культури та ЦРЛ готові на 100%. Поточний ремонт доріг міста виконано 4,18 тис.м2, капітальний ремонт зроблено на 1,2 тис.м2 ділянки автодороги на греблі Кременчуцької ГЕС. На 80% готові 7 котелень СП ТОВ "Світловодськпобут".

Далі по черзі заслухали керівників усіх комунальних підприємств, в тому числі представників ОСББ, ЖБК, які інформували з приводу ремонту покрівель, утеплення вікон, повірки теплових лічильників тощо. Принагідно, перший заступник міського голови Сергій Філоненко повідомив присутнім, що зараз діє державна програма, завдяки якій компенсується 40% вартості придбання лічильників саме для ОСББ. Тому, якщо є потреба, можна скористатися таким шансом, і придбати нові лічильники.

Обговорюючи питання готовності до зими, деякі керівники комунальних підприємств наголошували, якби споживачі у повному обсязі платили за спожиті послуги, можна було б виконати більший обсяг робіт, але проблема із заборгованістю не зникає. Наприклад, Олександр Письменний, керівник "Житлосвіт-2012" наголосив, що населення заборгувало за кварплату майже півмільйона гривень, подібна ситуація й на інших підприємствах.

Олександр Денисенко — головний інженер КП "ККП" прозвітував — техніка готова на 75%. Взимку на дороги можуть виводити 5 одиниць техніки: 2 піскорозкидувача, трактор, екскаватор та грейдер, який зараз ремонтується. У вересні планують закупити 60 тон солі для посипки доріг.

Як повідомив Сергій Брайко — начальник Світловодського РЕМ, всі роботи на підприємстві виконуються згідно з графіком. Звісно, усіх цікавило питання, чи очікувати світловодцям віяльних відключень, як було торік. Енергетик відповів: "Ми невід’ємна частина енергосистеми України. Тому, яке буде прийнято рішення по всій Україні, так буде і у Світловодську. На сьогоднішній день дефіцит потужності по енергосистемі України складає чотири Кіровоградських області. На даний час 20 енергоблоків теплових електростанцій виведені в ремонт або не працюють через відсутність вугілля. Крім того, стоїть 2 блока атомних станцій, які також не будуть запущені, бо виводяться на ремонт на рік, а то й більше. Вже є план графіку аварійних відключень електроенергії по вулицях, аби зменшити навантаження в енергосистемі".

Коли почнуть відключати світло, Сергій Брайко не зміг відповісти, але наголосив, що вже в серпні була критична ситуація. Зараз дефіцит енергії трохи зменшився, але що буде взимку, сказати важко. Дуже велика ймовірність того, що будуть вимкнення, тож, якщо у когось є якісь резерви необхідно готуватися заздалегідь, попередив начальник РЕМ.

Руслан Реут — головний інженер СП ТОВ "Світловодськпобут" повідомив, що з наступного тижня планують закачувати теплоносії в мережі від малих котелень, а потім будуть проведені гідравлічні випробування. Після того, як ліквідують два крупних "порива" по вул. Леніна, 61 та Конька, 18, випробовуватимуть й тепломережі від великих котелень. Про дату проведення випробувань будуть інформувати усі обслуговуючі підприємства.

Газове та водоканалізаційне господарства також прозвітували про повну готовність до зими. В свою чергу, Сергій Філоненко наголосив, якщо служби проводять ремонтні роботи на мережах, то відразу повинні подбати й про ремонт та асфальтування доріг.

Насамкінець до керівників житлових організацій звернувся Руслан Соловей, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Він наголосив, що усі провели величезну роботу з розчистки підвалів та підготовки їх під укриття. З 2444 підвалів у 85 люди можуть укритися в разі потреби, але робота в цьому напрямку призупинилася, тож її треба відновити. Крім того, на жодному підвалі не вказано, де зберігаються ключі, відсутні номери телефонів відповідальних осіб, тож таку інформацію потрібно розмістити.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top