Понеділок, 06 квітня 2020
Влада

Комунальники борються з горінням сміттєзвалища Новина з фото

Комунальники борються з горінням сміттєзвалища
Наболіла проблема вкотре нагадала про себе – сміттєзвалище в районі Павлівки знову почало горіти. Від його сморіду та диму страждають мешканці прилеглих сіл, садових товариств і навіть Світловодська. Як міська влада планує вирішувати цю проблему, ми запитали у першого заступника міського голови Сергія Філоненка.


— Про те, що сміттєзвалище горить, нам відомо. У неділю на його території працював бульдозер від комунального підприємства "ККП", яке на даний час обслуговує сміттєзвалище. Крім того, було вилито 6 машин води, дві приїхали з пожежної частини, інші — цистерни "ККП", але це не дало бажаного результату. Сміття горить зсередини, воно парує, тож вода не допомагає, а спека сприяє пожежонебезпечній ситуації на звалищі. Єдиний вихід — пошарове засипання сміттєзвалища землею. Перш за все потрібно засипати джерела загоряння, зробити, так би мовити, саркофаг, аби припинити доступ повітря. Роботи з пошарової засипки грунтом "ККП" розпочало 16 червня.

— У кого на балансі перебуває сміттєзвалище і хто за нього відповідає?

— Поки що сміттєзвалище не знаходиться на балансі "ККП", воно його тільки обслуговує. Наскільки мені відомо, архітектурно-виробниче бюро вже завершило проектну документацію по сміттєзвалищу, аби воно перейшло на баланс цього підприємтсва. Тоді міський бюджет зможе витрачати на нього кошти. До цього часу такої можливості не було, адже це земля належить району. Коли сміттєзвалище буде на балансі ККП, підприємство зможе повноцінно його обслуговувати з додержанням усіх санітарних норм. Дуже часто у осіньо-зимовий період проблематично вивозити сміття через розмиту дорогу. Тому потрібно вкладати кошти і в дорогу, щоб машини безперешкодно рухалися, і в огорожу об’єкта, і в систему водовідведення, аби під час дощу вода зі сміттєзвалища не потрапляла в дренажні канали, які йдуть на Павлівку. Усі ці роботи має виконувати "ККП", яке визнане виконавцем послуг.

— Минулого року йшлось про перенесення сміттєзвалища на іншу територію. Чи розглядається це питання, можливо, є якісь альтернативи?

— Слід відзначити, що старе сміттєзвалище практично вичерпує свої можливості, і тому потрібно шукати нове місце для вивозу сміття. Ділянка, яка розглядалася раніше — так зване урочище Терники (колишня територія військової частини), розташована неподалік від керамічного заводу, в кілометрі від цвинтаря — знаходиться у відомстві Міністерства оборони, і в нинішніх умовах це питання вирішити проблематично.

На мою думку, потрібно розглядати не тільки місце, а й нові технології: акцентувати увагу не на накопиченні сміття, а на його переробці або сортуванні. Наприклад, у Швеції сміття навіть імпортують для подальшої переробки. Ми також працюємо в цьому напрямку і хочемо розробити концепцію та залучити у місто інвестиції для будівництва такого переробного підприємства.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top