Субота, 23 листопада 2024

^ Реклама ^
Кримінал

З початку року в місті зареєстровано 417 злочинів Новина з фото

З початку року в місті зареєстровано 417 злочинів
Про те, що стоїть за цими цифрами та які основні злочини мають місце у Світловодську, нашому виданню розповів начальник міського відділу міліції Дмитро Ткачонок.
^ Реклама ^

Так, за словами головного міліціонера Світловодська, значну частку із загального числа злочинів посідають крадіжки, їх з початку року було скоєно 256. Чимало з них було розкрито правоохоронцями.

"Нещодавно ми затримали мешканця Кременчука, який впродовж півтора місяця вчинив 7 крадіжок. У нічний час він заходив у багатоповерхові будинки, перевіряв, у яких квартирах відчинені двері, проникав у передпокій і знімав з гачків жіночі сумочки, в яких знаходилися і кошти, і банківські картки, і мобільні телефони, і інші речі. Від телефонів зловмисник одразу позбавлявся, адже знав, що вони можуть вивести на його слід, а решту вкрадених речей здавав у ломбард Кременчука. Саме цей чоловік на початку квітня скоїв крадіжку і з міського відділу освіти, поцупивши оргтехніку — системний блок, принтер та монітор, — розповів Дмитро Георгійович. — На жаль, вилучити з ломбарду ці речі не вдалося, тож, йому доведеться відшкодовувати їх вартість.

Виявлено правоохоронцями і зловмисника, який шляхом підбору ключів здійснив крадіжку з приміщення філії ЦДЮТ по вулиці Леніна. Викрадене майно вилучене."


Разом з крадіжками, турбує начальника міліції і велика кількість шахрайств. З початку року їх кількість на території міста і району становить 33 і лише у шести випадках правоохоронцям вдалося встановити особи зловмисників. На запитання, які саме види шахрайств були зафіксовані, Дмитро Георгійович повідомив таке:

"Шахрайства доволі різноманітні. Наприклад, доволі часто мешканцям міста телефонують невідомі особи зі словами: "Ваш син у біді". Зловмисник може представитись і працівником міліції, і сином людини, до якої телефонує, і вимагати перерахування коштів на той чи інший рахунок. Після того, як мета досягнута і кошти перераховані — телефон, з якого було здійснено дзвінок, вимикається, і встановити особу, яка вчинила цей злочин, дуже складно. Хоча є ланцюжок перерахувань з однієї картки на іншу, і нами встановлено, що подібні дзвінки були здійснені з інших регіонів, з місць позбавлення волі — це Донецька, Луганська області. Телефонують особи, які мають доступ до Інтернету. Вони копіюють телефонні довідники того чи іншого міста і навмання телефонують його мешканцям. Зловмисники здійснюють сотні дзвінків, поки, врешті, не потрапляють до людини, у якої сина немає вдома, зв’язок з ним втрачено і, користуючись її занепокоєнням, заволодівають коштами".


Є низка шахрайств іншої кваліфікації, коли шахраї представляються соціальними працівниками. Найчастіше це жінки, у тому числі ромської національності, які маскуються, використовуючи перуки.

"Вони повідомляють людям похилого віку неправдиву інформацію про обмін коштів і шахрайським шляхом заволодівають їх заощадженнями. Або приходять до пенсіонерів із пропозиціями продажу меду чи інших товарів, стежать, звідки людина похилого віку дістає гроші, а далі одна особа (а такі шахраї діють в основному по двоє) відволікає господаря, а інша — викрадає кошти зі схову. Такі злочини кваліфікуються вже як крадіжки. Звісно, господар не одразу помічає зникнення заощаджень і лише згодом виявляє крадіжку".


А справжнім "хітом" шахрайств, за словами Дмитра Ткачонка, останнім часом стали інтернет-шахрайства. Правоохоронцями реєструється багато випадків, коли людина знаходить товар в інтернеті, перераховує кошти, а товар так і не отримує. Є і інші види інтернет-шахрайств, коли добросовісний продавець виставляє товар на інтернет-ресурси, а шахрай, під виглядом потенційного покупця, обманним шляхом дізнається у нього не лише номер банківської картки, але й кодове слово, необхідне для управління коштами на ній. А отже, через деякий час ошукана людина отримує смс-повідомлення про те, що всі кошти з її банківської картки зняті. Розслідуванням таких видів інтернет-шахрайств займається спеціальний відділ, створений в обласному Управлінні МВС України.

Щодо інших злочинів, зареєстрованих на території міста і району, в інтерв’ю нашій газеті Дмитро Ткачонок звернув увагу на незаконні заволодіння транспортними засобами, п’ять з яких поки що не розкриті та на зростання кількості навмисних вбивств:

"Якщо за аналогічний період минулого року у нас було зареєстроване лише одне вбивство, то за 4 місяці поточного року їх зареєстровано вже 4. Усі вони були побутові".


Зауважимо, що всі скоєні вбивства були розриті світловодськими міліціонерами. Крім того, правоохоронцями було притягнуто до кримінальної відповідальності трьох збувальників наркотичних засобів, одного утримувача наркопритону, розкрито один з двох розбійних нападів, три з шести здійснених грабежів та оголошено підозру по 73 із 256 скоєних крадіжок. Наразі відсоток розкриття злочинів міськими правоохоронцями становить 28,5% при обласному показнику 22%.
  • Нравится
  • 1


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top