Понеділок, 28 вересня 2020
Події

Бійцям АТО планують виділити земельні ділянки на Ревівці Новина з фото

Бійцям АТО планують виділити земельні ділянки на Ревівці
Сергій Батяшов, Олена Балюк, Микола Шалаєвський

12 січня близько 15-ти учасників бойових дій в зоні АТО, що повернулися додому у відпустки, а також члени сімей воїнів АТО прийшли до адмінбудівлі аби поспілкуватися з міським головою та обговорити ряд наболілих для військовослужбовців питань, і одне з них – виділення земельних ділянок, обіцяних урядом країни.


Разом з міським головою Юрієм Котенком з делегацією зустрілися й секретар міської ради Зінаїда Климчук, перший заступник міського голови Сергій Філоненко, начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Балюк, головний архітектор міста Сергій Батяшов, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Микола Шалаєвський, начальник житлового відділу Сергій Сологуб.

Люди, що прийшли до адмінбудівлі, були налаштовані досить рішуче і вимагали від посадовців роз’яснень з приводу виділення земельних ділянок, адже, за їх словами, деякі бійці з інших районів вже наділені землею.

Нагадаємо: ініціатива уряду щодо виділення землі учасникам АТО стосується громадян, які ще не скористалися правом безоплатної приватизації земель. Ділянки виділяються по чотирьом видам цільового призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, ведення селянського господарства, ведення садівництва і гаражного будівництва. Для особистого селянського господарства передбачається виділення не більше 2-х гектарів; для ведення садівництва – у межах 0,12 гектара і близько 10-ти соток для індивідуального дачного будівництва.

Сергій Батяшов пояснив, що у межах міста земель сільськогосподарського призначення немає, тому виділити два гектара ми не можемо. Під житлове будівництво головний архітектор, як варіант, запропонував район на Ревівці біля вулиці Кіровоградської де вже розвинена інфраструктура – є газ, вода, дорога, світло, тобто є можливість розбити ділянки і виділяти їх.

"Цей проект буде коштувати 179 тисяч гривень, але працівники архітектурно-виробничого бюро сказали, що зроблять усю роботу за власні кошти. Зараз над цим питанням працюють, плануємо винести проект рішення на затвердження сесії міської ради в лютому. І щоб не було спекуляції, земля виділятиметься з цільовим призначенням – для учасників АТО або членів загиблих учасників АТО", – сказав Сергій Олексійович.

Присутнім роз’яснили, які документи потрібно подавати, а Юрій Котенко запропонував усім зацікавленим в отриманні землі під житлову забудову у Світловодську, відразу написати заяви та пообіцяв взяти це питання під особистий контроль:

"Я обіцяю, що процес з моменту написання заяви і отримання земельної ділянки я проконтролюю".

А от бійцям, що хочуть отримати землю на території району, порадили звернутися з відповідними заявами до голови Світловодської райдержадміністрації.

У військових накопичилося й багато інших наболілих питань окрім земельного. Бійці емоційно розповідали про свої проблеми – відсутність теплого одягу, бронежилетів, елементарних засобів гігієни. Мовляв, виживають завдяки допомозі волонтерів, рідних та знайомих, а влада на місцях не дуже про них піклується.

Вислухавши присутніх, Юрій Котенко взяв до уваги претензії військових, втім погодився не з усіма думками. Він розповів: влада разом з підприємцями та світловодцями неодноразово збирали кошти, продукти, необхідні речі, купували за бюджетні кошти бронежилети для бійців АТО. Більшість вантажів передавали через клуб "Перевал" людям, з якими зміг зв’язатися Ігор Поляков, який особисто їздив на передову. Відвозили допомогу на схід й інші світловодські активісти та волонтери. Якщо до деяких батальйонів допомога не надійшла, то це через відсутність інформації про місцеперебування усіх наших земляків. Військкомат таку інформацію не розголошує, тому Юрій Котенко запропонував ввести до складу робочої групи з допомоги воїнам АТО представника від бійців. Присутні погодили кандидатуру Валентини Кучер від громадського руху "Світла Вотчина".

Валентина Миколаївна запропонувала вже наступного дня провести зустріч за участю влади, волонтерів, солдатів, громадськості для того, щоб скоординувати спільні дії, встановити кількість та назви усіх військових частин, де служать наші бійці, аби без уваги не залишився жодний військовий підрозділ і місто знало про потреби усіх наших військових.

Бійцям АТО планують виділити земельні ділянки на Ревівці
Ігор Поляков, Юрій Котенко, Зінаїда Климчук, Сергій Філоненко

Як і планувалося зустріч відбулася 13 січня. Цього разу зібралося набагато більше людей і знову обговорювався чималий перелік питань, що хвилюють військовослужбовців та їхні родини. Врешті вирішили: вся інформація повинна сконцентруватися в єдиному координаційному центрі, який працюватиме в приміщенні адмінбудівлі, куди зможуть телефонувати бійці із зони АТО, їх родини, інформувати про потреби та проблеми, а міська влада, усі волонтери, активісти та громадські організації скоординують свої дії аби вирішувати питання по мірі їх надходження. Представники координаційного центру збиратимуться щотижня та звітуватимуть про те, що вдалося зробити. Інформація буде оприлюднюватися у ЗМІ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Користувачі
    Реєстрація: 31.07.2010 | 351 комментар | 0 публікацій
Бойцы, кто из ВСУ по мобилизации - трусите жиробаса на бабки, не останавливайтесь, если сейчас не получится - завтра все забудут.
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top