Синоптики радять довіряти їхнім прогнозам, а не народним прикметам

Саме на їхні прогнози ми зважаємо щодня, виходячи з дому: йдеться про синоптиків. Напередодні професійного свята – Дня працівників гідрометеорологічної служби, який в Україні відзначається 19 листопада, ми завітали до працівників Світловодської гідрометобсерваторії, аби ближче познайомитися з їхньою роботою, дізнатися як створюються прогнози, та до якої зими готуватися мешканцям міста.
^ Реклама ^
"Наше основне завдання — попереджати органи державної влади, місцевого самоврядування та населення про небезпечні метеорологічні, стихійні гідрометеорологічні явища, а також надавати інформацію про фактичну погоду, — розповіла начальник Світловодської гідрометобсерваторії Ольга Максюта. — Окрім цього, ми займаємося моніторингом навколишнього природного середовища, відбираємо та аналізуємо проби води з двох водосховищ Дніпровського каскаду — Дніпродзержинського і Кременчуцького та з річок середнього Дніпра, складаємо короткострокові прогнози погоди на добу по місту".
На базі гідрометобсерваторії функціонує кілька підрозділів. У відділі гідрології, до складу якого входить 11 гідрологічних постів, що знаходяться на двох водосховищах, щодня збирають, аналізують та надають інформацію про рівень, температуру й коливання води.
Спостереження за фактичною погодою цілодобово ведеться працівниками сектору метеоспостережень. Кожні три години метеорологи збирають та передають до Українського Гідрометцентру інформацію про різноманітні атмосферні явища, швидкість та напрямок вітру, хмарність, температуру повітря та ін. Завідуюча сектором Алла Дяченко показала нам майданчик та прилади, за допомогою яких здійснюється спостереження за промерзанням ґрунту, сонячною радіацією, кількістю опадів тощо. Вона розповіла, що обладнання не нове, але відповідає усім нормам, а цього року навіть отримали більш сучасний мерзломір та автоматичний вимірювач опадів.
До Гідрометцентру надходить інформація з усіх метеостанцій України, де вона опрацьовується та наноситься на синоптичні карти, вже потім цей матеріал отримують синоптики і на його основі роблять прогнози. За словами чергового синоптика Лесі Мельник, свої прогнози вони складають на базі майбутніх мап різних висот деяких країн Європи, України з урахуванням інформації наших метеорологів.
Хоча світловодські синоптики роблять лише короткостроковий прогноз погоди, тобто на добу, але все ж таки вони поділилися з нами інформацією, чого очікувати світловодцям взимку. За словами Алли Торжевської — начальника відділу гідрометпрогнозів, зима передбачається тепла, температура повітря буде в межах норми без аномальних зменшень, а весна навіть тепліше норми. Що стосується народних прикмет, синоптики ставляться до них досить скептично і радять читачам більше орієнтуватися на прогнози фахівців.















Алла Дяченко з мерзломіром






Ольга Максюта — начальник гідрометобсерваторії

Леся Мельник — черговий синоптик
