Вівторок, 24 грудня 2024

^ Реклама ^
Освіта

Загальноосвітня школа №2 — ровесниця міста Світловодська

Загальноосвітня школа №2 — ровесниця міста Світловодська

Найстарішими освітніми закладами Світловодська, безумовно, є школи, історія яких сягає ХІХ столітя. Це навчальні заклади Табурища, Власівки та Ревівки, що увійшли у межі нашого молодого міста. Але першою школою, яка була побудована саме для Світловодська, є загальноосвітня школа №2 — ровесниця міста.
^ Реклама ^

24 березня 1954 року була прийнята постанова Ради Міністрів про будівництво Кременчуцького гідровузла. А незабаром, у травні, сюди з усіх куточків держав прибули гідробудівники зі своїми родинами. В селі на той час була одна школа з українською мовою навчання. Виникла необхідність створення для дітей гідробудівельників "російської" школи. 6 серпня 1954 року Кіровоградською обласною радою депутатів трудящих було прийнято рішення за номером 1037 "Про відкриття середньої школи в с.Табурище Новогеоргіївського району" на 250 учнів.

Першим приміщенням нашої школи була будова барачного типу по вул.Будівельній у с.Табурище (зараз це вулиця Конька). Саме тут, у цьому одноповерховому приміщенні, розпочали навчання діти гідробудівельників у 1954-1955 навчальному році. Табурищанська середня школою №2, як вона тоді називалась, була малою, не мала вона і спеціально обладнаних кабінетів. Посередині приміщення проходив коридор, куди виходили груби класів. На жаль, до цього часу перша будівля закладу не збереглась.

У будівлі барачного типу діти навчались 1,5 навчальних років. У цей час для них будували нове триповерхове приміщення школи у т. з. Верхньому селищі (вул.Приморська,12). Зараз це будинок СПТУ №5. Розпочали будівництво у квітні 1955 року, здати приміщення в експлуатацію планували 20 серпня 1955 року. За 4 місяці з дня початку будівництва виконано було лише 45% робіт, тому заняття у новій будівлі школи розпочалися взимку, 13 грудня 1955 року. Але все ж таки це приміщення було збудоване у рекордно короткий термін. Згідно з планом, школу будували спочатку на 400 місць, але пізніше вирішили здати приміщення на 440 учнів. У новому приміщенні другої школи було 10 класних кімнат, хімічний і біологічний кабінети, велика фізкультурна зала. Були кімнати для бібліотек, роздягальні, буфету.

Протягом своєї історії наше місто не раз змінювало власну назву. Відповідно до цього змінювалася і назва нашого навчального закладу: Табурищанська середня школа №2 (1954р.), Хрущовська середня школа №2 (1954р.), Кремгесівська середня школа №2 (1962р.), Світловодська середня школа №2 (1969р.). Увесь цей час школа за номером два розміщувалась у будівлі по вулиці Приморській,12. До сучасного приміщення по вулиці Леніна,36 заклад перейшов у 1981 році (раніше тут розташовувався навчальний корпус школи-інтернату №1).

Про життя школи у ті часи дізнаємося з газети "Кременчукбуд". У замітці за листопад 1955 року директор школи Артеменко Д.Ф., підсумовуючи роботу школи за І чверть 1955-1956 навчального року, дає високу оцінку роботі вчителів: Надії Іванівни Десятникової, Марії Іванівни Лупан (М.І.Барсукової), Антоніни Розумовни Кашиної.

Історія школи тісно пов’язана з історією життя людей, які її створили. Легенда нашої школи Барсукова Марія Іванівна "Заслужений вчитель України", кавалер ордена А.С.Макаренка, вчитель-методист. Другого жовтня цього року виповнилося 80 років з дня її народження. Більш ніж 40 років свого життя віддала вона нашій школі. 29 травня 2007 року рішенням Світловодської міської ради Кіровоградської області для увічнення пам’яті вчительки, яка зробила вагомий внесок у розвиток освітянської галузі міста, була заснована премія ім.М.І.Барсукової. 2014 року з метою збереження педагогічної спадщини освітян-світловодців при музеї педагогічної слави були започатковані міські педагогічні читання імені Марії Іванівни Барсукової. Отже, память про цього талановитого вчителя не згасає у нашому місті. Почесне звання "Заслужений вчитель України" отримав ще один педагог нашої школи вчитель математики Коваленко Володимир Гаврилович.

Першим директором нашої школи був Артеменко Дем’ян Федорович. На цій посаді його замінили Макеєва Катерина Йосипівна, потім Бродський Дмитро Іванович. У 1974 1980 рр. школу очолював Кравченко Володимир Іванович. Продовжила кращі традиції попередніх директорів Орлова Олександра Леонідівна. Вона керувала школою більше 20 років (1980-2003 рр.) Досвід роботи вчителів математики Орлової О.Л. та Каніболоцької В.В. з використання електронно-обчислювальної техніки в навачально-виховному процесі узагальнювався КОІППО у 1985 році. 2002-го року вивчався досвід нашого навчального закладу з впровадження в практику роботи сучасної школи ідей В.О. Сухомлинського. Досвід роботи школи з проблеми "Укріплення взаємозв’язку школи і родини" узагальнювався кабінетом школознавства КОІППО імені В.Сухомлинського і визнаний одним з прогресивних в області.

Зараз школу очолює Валентина Лаврентіївна Плітко. Продовжуючи традиції своїх попередників, Валентина Лаврентіївна велику увагу приділяє підвищенню якості знань учнів, втіленню інноваційних технологій. В школі працюють учнівські клуби: "Пошук", "Світлячок", "Вертеп", "Орхідея", "Світогляд". Юні краєзнавці клубу "Пошук" неодноразово перемагали в обласних краєзнавчих експедиціях та конкурсах. Роботи юних дослідників нашого краю надруковані у обласних виданнях. Наша школа є опорною у місті з краєзнавчої роботи.

Історія школи це життя і праця цілої плеяди талановитих вчителів. Ми пам’ятаємо наших педагогів Л.М.Самусенко, Г.Я.Конопльову, Р.Г.Тарасенко (вчителів російської мови та літератури), М.К.Іщенко, Т.М.Фоміну, Л.І.Винокурову (вчителів історії), В.А.Патюту, В.С.Цукіло (вчителів української мови та літератури), В.Ф.Жук, Л.М.Макогон, Н.Ф.Пєстрюгу, З.В.Гаврилову, А.Б.Грудістову (вчителів початкових класів), Л.М.Царікову, В.В.Зайцеву, Г.М.Рябченко (вчителів англійської мови), Р.Г.Темерову, В.І.Біляєву, Д.І.Бродського (вчителів біології та географії), П.Т.Овчіннікову, Є.Г.Ковалевську (вчителів математики), Ф.Г.Корінного, В.К.Степанову, В.Ф.Кислова (вчителів фізики), Л.Ф.Бодюл, Є.С.Корчиць (вчителів хімії), В.С.Опришко (вчителя фізичного виховання), І.Д.Цонду (вчителя праці) та інших. Багато зробили для покращення знань наших учнів А.П.Шуліка, Н.О.Кобзова (вчителі російської мови та літератури), Г.С.Жилевська (вчитель математики), Л.А.Макей, К.А.Макарова (вчителі української мови і літератури), Т.Г.Вербенко, В.М.Карасьова, В.М.Оправхата (вчителі початкових класів), Л.К.Смірнова (вчитель фізики), В.О.Сигидюк (вчитель географії), В.В.Каніболоцька (вчитель математики), Г.Я.Волкова (вчитель фізичного виховання), О.А.Башаєв (вчитель фізики) та інші вчителі. Наша школа пишається ними.

Зараз педколектив нашого навчального закладу налічує 45 педпрацівників. Серед них 1 вчитель-методист, 5 старших вчителів, 17 вчителів вищої кваліфікаційної категорії. Цього навчального року у школі відкрито 22 класи, в яких навчається 457 учнів (за даними на 1 жовтня 2014р.). Педагоги школи знаходяться у постійному пошуку інноваційних шляхів організації навчально-виховного процесу.

Учні нашої школи досягли значних успіхів у житті, внесли свій вклад у розвиток міста і держави. Вони є гордістю нашої школи. Це Вадим Бойко (відомий тележурналіст), Наталія Миколаївна Вознюк (доктор філософії, кандидат сільськогосподарських наук) та інші. Вони завершили навчання у нашому освітньому закладі із золотою медаллю і своєю працею прославили наше місто.

Серед випускників школи різних років слід окремо відмітити тих, хто поповнив ряди педагогів рідної школи. Це Л.О.Мельник, А.М.Завгородня, Н.Г.Шовковська, Н.І.Ковальська, І.В.Дмитрієв, О.С.Книш, О.М.Єськова, Т.М.Конєва, А.С.Галушка. В школі працює вчительська династія: Ковальська Тетяна Григорівна та Ковальська Наталія Ігорівна.

60 років рубіж, що свідчить про здобутки та досягнення. Всіх учителів, учнів і випускників школи №2 вітаємо з 60-річчям школи! Бажаємо творчої наснаги у всіх справах, здоров’я і благополуччя, всього найкращого. А школа нехай і надалі з гідністю примножує традиції, продовжує бути осередком знань, мудрості та людяності.

ЗА ТЕМОЮ: Школа №2 запрошує на свій ювілей!

Вчитель історії ЗШ І-ІІІ ст.№2
Смірнова Г.Р.
  • Нравится
  • 0

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top