П’ятниця, 17 травня 2024

^ Реклама ^
Светловодск Актуально

Як краще повірити лічильник – вирішувати вам

Як краще повірити лічильник – вирішувати вамНагадуємо, хто забув, а може й не знав: лічильник води повіряється раз на три роки. Сьогодні у вас, шановні мешканці багатоквартирних будинків, є два способи повірити лічильник води.
Спосіб №1. Ви знімаєте прилад обліку, відносите в Державний центр стандартизації та метрології, платите гроші за послугу, знову його встановлюєте, викликаєте контролера, який опломбує прилад. Спосіб №2. Звертаєтеся до ЖЕКу, водоканалу чи іншого підприємства, аби їхні спеціалісти проробили без вас все те, що описано вище. Ви ж повинні лише все це оплатити.
А незабаром з’явиться і третій спосіб. Якщо споживач складе угоду про надання послуги з повірки лічильника, скажімо з ЖЕКом, то саме він – ЖЕК – муситиме це робити. Про це говорилося на останньому засіданні виконкому. Ми попросили заступника міського голови Романа Петрова прокоментувати рішення.


«В даний момент у місті немає єдиної організації, яка б займалася процесом повірки. Є «Закон про метрологію», який зобов’язує повіряти лічильник надавача послуги. Багато хто вважав, що якщо це лічильник води, то його повинен повіряти водоканал, причому за свої кошти. Але надходження водоканалу – це проплати за воду на 85% від населення. Сьогодні ми маємо тариф, з яким водоканалу не вистачає коштів навіть на очистку та транспортування води. Щоб їм здійснити повірку, треба заплатити відповідним спеціалістам, тому ж Держстандарту, адже лише він один має право працювати з приладами обліку. Звичайно, у водоканалу такої фінансової можливості немає.

Ця проблема актуальна для всієї України. Ми неодноразово зверталися до нашого Міністерства і, зрештою, отримали відповідь. Ці рекомендації ми поділяємо, і на останньому засіданні виконкому прийняли рішення, суть якого полягає у наступному: є виконавець послуг з утримання будинків та прибудинкових територій (ЖЕКи, ОСББ, кооперативи тощо). Свій тариф вони формують згідно з Постановою №560, в якій по пунктах розписано Порядок формування тарифу. В одному з пунктів чітко записано: «розходи на демонтаж, повірку та монтаж внутріквартирних лічильників включаються у тариф на утримання будинків та прибудинкових територій, відповідно до угод між балансоутримувачами та організацією, яка виконує ці роботи».

Отож, ці роботи виконуватиме (як і відповідатиме за них) той, хто займається утриманням будинку. На виконкомі було прийнято рішення: займатися цим будуть ЖЕКи (ОСББ, кооперативи тощо) після того, як послуга увійде до тарифу.

Тетяна ЗИМА.

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
^ Реклама ^
^ Реклама ^
^ Соціальна реклама ^

Партнери:


Top