Середа, 01 квітня 2020
Події

Громадська рада більш-менш лояльно поставилася до медиків і абсолютно не порозумілася із коммунальниками Новина з фото

Громадська рада більш-менш лояльно поставилася до медиків і абсолютно не порозумілася із коммунальникамиДо основних питань порядку денного чергового засідання Громадської ради при міськвиконкомі, яке відбулося 24 жовтня у "депутатській кімнаті" "білого дому", увійшли такі:

- про стан справ з надання послуг мешканцям Ревівки тамтешньою амбулаторією сімейної медицини;

- обговорення із комунальним начальством хід реорганізації ЖКГ Світловодська в площині ліквідації п’яти ЖЕКів та створення на їхніх "уламках" двох комунальних підприємств – "Житлосвіт-2012" і "Житлосервіс-2012"…Героїнею першого питання голова ГР Надія Мальцева запросила стати головлікарку Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмилу Шумейко. Її доповідь звелася до переліку і кількості наданих амбулаторію медичних послуг для понад п’яти тисяч "ревівців".

 

Уважно вислухавши доповідачку, громадськість почала цікавитись, поза сумнівів, найболючішим медичним питанням – доцільності (недоцільності), законності (незаконності) так званих благодійних внесків. Так, зокрема, член ГР Людмила Павловська зазначила, що то добре, якщо у хворого є гроші, а якщо ні – то хоч конай на порозі медичного закладу. Ні, відповіла Шумейко, це явне перебільшення. Хоча, зазначила медик, вона не береться відповідати за чітку ув’язку благодійні внески – медичні послуги на вторинній ланці цих самих послуг – тобто, коли хворому належить здати аналізи, зробити рентген, УЗО тощо.

 

А от щодо первинної ланки, якою вона відає, то тут послуги надаються без прив’язки до грошей пацієнта – і приймуть, і послухають (стетоскопом, мається на увазі), і укол зроблять, і кардіограму. А з іншого боку, підсумувала Шумейко, громадяни мають розуміти, що саме брак бюджетного наповнення оздоровчої галузі і змушує медиків вдаватись до пошуку додаткових джерел фінансування… Присутні з розумінням поставились до слів медика і прийняли її інформацію до відому.

 

Надто на медицину в особі головлікарки Шумейко громада не «наїжджала»

 

А от комунальникам (наступна тема) однозначно була виставлена негативна оцінка. Адже, на переконання переважної більшості членів ГР, дії міської влади – і так звана ліквідація ЖЕКів, і створення двох КП – не що інше, як окозамилювання. Хоча б тому, зазначали присутні, що очільництво на цих підприємствах перейшло "у спадок" двом колишнім начальникам ЖЕКів, депутатам міськради від Партії регіонів Євгенові Кармаліті і Микиті Письменному, які регулярно потрапляли під шквал критики з боку громади.

 

Окрім них, від влади на засіданні був присутній заступник міського голови з комунальних питань Олександр Сич, якому першому і було надано слово. Розпочинаючи, він зазначив, що реорганізація ЖЕКів у місті – доконаний факт. Але питання залишаються. Тому він і прийшов на дане обговорення разом із керівниками КП "Житлосвіт-2012" і "Житлосервіс-2012" та із "вузькими" спеціалістами, зайнятими на цих підприємствах, аби громада мала змогу отримати кваліфіковані відповіді на всі актуальні питання.

 

Олександр Сич

 

Доповідач нагадав, що означені КП були утворені з "чистого аркушу". Цим самим, за його словами, було виконано основну задачу – позбутися накопичених ЖЕКами боргів (в основному – перед Пенсійним фондом і ПДВ). Відтак ці новостворені КП було зареєстровано як підприємства, що працюють на спрощеній системі оподаткування (а не на загальній – як "спочилі" ЖЕКи). Тобто, у вигляді податків вони сплачують не 20% ПДВ, а лиш 5% від усіх видів надходжень.

 

Що ж до самих ЖЕКів, то постала необхідність їхньої ліквідації шляхом банкрутства через суд. На сьогодні ця процедура вступила у свою завершальну стадію, сказав Сич. Після чого голова ГР запитала у доповідача:

 

«Раз у місті офіційними надавачами комунальних послуг визнано ці два КП, до чого тут два ТОВ – «ЯРК-комфорт» і «Сервіспромексперт» – з якими населення змушують укладати договори на обслуговування?»

 

Сич відповів, що КП «Житлосвіт-2012» і «Житлосервіс-2012» вправі винаймати різні сторонні організації задля виконання комунальних робіт. Але йому заперечив присутній на засіданні голова профільної депутатської комісії з питань ЖКГ Володимир Дем’янюк на переконання якого, подібний примус з боку сторонніх приватних структур є незаконним…

 

Дем’янюк вважає незаконною діяльність двох ТОВ

 

Слідом за Сичем виступив Кармаліта. Він розпочав з того, що на сайті Міністерства з питань ЖКГ вже чітко розписаний механізм фінансового звітування комунальних підприємств по кожному будинку окремо, що ними обслуговуються. І до кінця року сей механізм набуде свого законного статусу. Потім він торкнувся результатів ЖЕКівської реорганізації. Так, зокрема, на прикладі очолюваного ним «Житлосервісу-2012», який утворився на базі злиття ЖЕКів №№ 1 і 2, значно скоротився адміністративно-управлінський апарат – з 27-ми до 10-ти, що є одним із прагнень громади.

 

Доповіді Сича і Кармаліти про реформування ЖКГ присутніх не задовольнили

 

Але доповідача перебила депутат міськради Людмила Безрукава... Те, що сталося з ЖЕКами вона навала не реорганізацією, а маніпуляцією в результаті якої до п’яти ЖЕКів додалося ще й два комунальні підприємства. І чимало скорочених ЖЕКівських управлінців тихесенько «перетекли» до двох названих ТОВ... Пролунало ще кілька реплік щодо ймовірної небезпеки для мешканців від «ЯРК-комфорту» і «Світлопромексперту»  –  не виключається з їхнього боку тарифний диктат: забирання квартир за борги (при наших-то злиднях) стане цілком реальним. На все це Кармаліта зауважив, що він прийшов сюди заради змістовного діалогу, а не вислуховувати різні гіпотези та страшилки. І залишив «депутатську кімнату» разом із своїм колегою і соратником Письменним, «вузькими» спеціалістами і головним міським комунальником.

 

…Своєрідний підсумок підбив член ГР Вадим Степанець. Він звернув увагу на слова Сича щодо основного мотиву утворення КП «Житлосвіт-2012» і «Житлосервіс-2012» – не підвищення якості надання комунальних послуг, не чіткий розподіл функцій між їхнім наданням та контролем за їхнім виконанням, не бажане здешевлення комунальних тарифів, а всього лиш банальне уникнення ПДВ.

 

Степанець про істинну мету створення двох КП

 

Окрім того, підсумував він, присутні не почули конкретної відповіді, чи є чіткий затверджений план реформування ЖКГ, з урахуванням побажань громадськості, які озвучувалися на спільних з владою засіданнях, «круглих столах» тощо. Відтак логічним завершенням засідання стало рішення, у якому, зокрема, реформування ЖКГ у Світловодську визнано незадовільним, а названі ТОВ, як такі, що не пройшли регуляторну процедуру, не мають жодних прав укладати договори на обслуговування і збирання квартплати з мешканців.

 

Мальцева зачитує «вирок» комунальникам

 

Віталій Асауленко

Фото автора
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top