Середа, 01 травня 2024

^ Реклама ^
Події

Головний податківець Світловодська зустрівся з місцевими бізнесменами

Головний податківець Світловодська зустрівся з місцевими бізнесменамиЯк повідомляє прес-служба Світловодської ОДПІ ГУ у Кіровоградській області, начальник Світловодської ОДПІ Сергій Тертичний зустрівся з представниками бізнесу Світловодська та Світловодського району.
Предметом розмови податківця з бізнесменами стало надання послуги безкоштовного ЕЦП або Подання звітності в електронному вигляді.
^ Реклама ^

На початку зустрічі посадовець подякував субєктам господарської діяльності, які своєчасно платять податки до бюджетів усіх рівнів і нагадав присутнім, що у далекому 2003 році Верховною Радою прийнято Закон від 22 травня 2003 року №852-IV "Про електронний цифровий підпис", який набрав чинності з січня 2004 року. Цей Закон визначає правовий статус електронного цифрового підпису та регулює відносини, що виникають при використанні електронного цифрового підпису.

Відповідно до ст.6 Закону сертифікат ключа містить такі обов’язкові дані:
— найменування та реквізити центру сертифікації ключів (центрального засвідчувального органу, засвідчувального центру);
— зазначення, що сертифікат виданий в Україні;
— унікальний реєстраційний номер сертифіката ключа;
— основні дані (реквізити) підписувача - власника особистого ключа;
— дату і час початку та закінчення строку чинності сертифіката;
— відкритий ключ;
— найменування криптографічного алгоритму, що використовується власником особистого ключа;
— інформацію про обмеження використання підпису.


Згідно п.5.1 р.ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011 (далі — Інструкція), платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства. Особисті ключі знаходяться на ключових (електронних) носіях, що зберігаються в таємниці.

Відповідно до Інструкції платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того, як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

Згідно з розділом 6 примірного договору про визнання електронних документів (далі — договір) зазначений договір діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник податків подає до органу доходів і зборів нові посилені сертифікати ЕЦП, цей договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів. При зміні директора у платника податків необхідно переукласти договір на нову посадову особу.

Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платника податків, так і для органів Міністерства доходів і зборів України.

Наприкінці зустрічі Сергій Васильович відповів на запитання присутніх платників податків.

zakon4.rada.gov.ua
Фото: kr.minrd.gov.ua

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
^ Реклама ^
^ Реклама ^
^ Соціальна реклама ^

Партнери:


Top