Четвер, 23 січня 2025

^ Реклама ^
Події

Поки нерест триває… Новина з фото

Нерестове обговоренняНерестове обговоренняЦими днями у кабінеті першого заступника міського голови Юрія Лукинського пройшла розширена нарада, присвячена виключно нерестовому питанню.
В її роботі взяли участь, окрім самого віце-мера, голови Громадської ради при міськвиконкомі Надія Мальцева та громадської організації "Асоціація рибалок Кіровоградщини" Сергій Тишко, головний державний рибінспектор Кіровоградрибохорони Олег Шевченко, начальник служби дільничних інспекторів міліції Сергій Гавриленко, начальник міського управління ветеринарної медицини Юрій Кондратюк та головний лікар Світловодської РайСЕС Ірина Кріпак
^ Реклама ^

Зі слів і рибінспектора, і міліціянта присутні довідались, що їхні служби у площині захисту риби від браконьєрських посягань працюють на повну — з початку заборони будь-якої риболовлі, яка набрала чинності від 1 квітня, ними було проведено 15 водних рейдів в акваторії водосховища, у протоках і затоках та у плавнях. Найбільшим їхнім "виловом" стало браконьєрське угруповання — сума нанесених ним збитків дорівнює 54,4 тисячі гривень. Не оминають захисники довкілля і місця торгівлі — вже складено на порушників 16 протоколів. Щодо цього, то Тишко зачепив досить каверзну тему, яка стосується рішенням однієї із сесій міськради про повну заборону торгівлі рибою під час нересту. Коли йому нагадали, що існує ще й торгівля рибою, вирощеною у спеціальних риборозплідних ставках і заборонити її, якщо немає санітарних і ветеринарних заперечень, ніхто немає права, не у залежності є нерест чи його немає, Тишко заперечив, що тоді або міськради внесе у своє рішення відповідні корективи, або його опротестує прокуратура. Натомість ще одна представниця громадськості звернула увагу, на те, що не зайвим був би і контроль над торгівлею рибальським знаряддям, де, окрім поплавків та вудок, можна придбати і сітки… І це знаходиться у полі нашого зору, відповіли правоохоронці. А от на що вплинути вони не можуть, і що завдає не меншої шкоди примноженню рибних ресурсів, ніж браконьєрство, це коливання рівню води, що спричиняється роботою Кременчуцької ГЕС — переважно від чого вже постраждала у значній мірі щуча ікра…

Поки нерест триває…
Тишко про казус із риботоргівлею

Не сидять склавши руки і ветеринари. Як зазначив Кондратюк, його служба у жодному разі не прийме підготовлену до реалізації рибу, якщо вона не супроводжується документом, що засвідчує її походження. А без ветеринарних документів про стан "здоров’я" риби вона не допускається до реалізації.
"Якось не дуже віриться, що риба, якою торгують на ринку "Світанок" має такі документи", — підмітили громадські активісти…
Ринку торкнулася і Кріпак. Вона заявила, тамтешні умови реалізації риби не відповідають ані санітарним, ані ветеринарним вимогам. Окрім цього продовжила вона, всі риболовні підприємства зобов’язані надавати РайСЕС для обстеження свою продукцію. Але вони не поспішають цього робити. Відтак переважна більшість таких артілей РайСЕСівських висновків щодо якості своєї риби не мають.

Уважно вислухавши всіх учасників, Лукинський дав протокольне доручення посилити активність рейдування присутніх на засіданні служб як воді, так і в місцях торгівлі. А також зобов’язати дирекцію "Світанку" зробити контроль за риботоргівлею на своїй території більш жорсткішим.

Поки нерест триває…
Лукинський дає протокольні доручення

Віталій Асауленко
Фото автора
  • Нравится
  • 5

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top