Четвер, 21 січня 2021
Події

Нерест: Перший "улов" рибінспекції

З 1 квітня по 10 червня, згідно Наказу № 38 Кіровоградрибоохорони від 11.03.2013 р., встановлено заборону на лов риби у рибогосподарських водоймах нашої області.
В цей період дозволяється лише спортивно-любительська риболовля у спеціально відведених місцях. Але тільки з берега на поплавкову вудку чи на спінінг з блешнею. У нас таких місць три: від річкового порту до яхт-клубу на Ревівці; с. Велика Андрусівка (межі кар’єру "Бессарабія"); с. Нагірне (межі бази "Зв’язківець").


За лов риби в інших місцях порушників очікують значні штрафні санкції. Так, наприклад, незаконно спіймані карась чи окунь "коштують" 17 грн., тарань — 85, лящ 170, щука — 340, сом — 425, а судак — 510 грн., незалежно від ваги риби. А при значних збитках державі може настати і кримінальна відповідальність з конфіскацією знарядь лову та транспорту.

Але, видно, декому це вважалося дрібницями. Як, наприклад, трьом мешканцям Світловодська громадянам, які вночі 2 квітня на Цибульницькій затоці вирішили поживитися рибкою. В їх сітки потрапило 23 кг риби (38 лящів, 7 судаків та 8 карасиків). Браконьєрів викрили під час спільного нічного рейду з працівниками Світловодської міліції держрибінспектори Павло Гекало та Валерій Кошарний. Тепер порушникам ця здобич, відповідно до заподіяної шкоди, обійдеться не тільки в 10166 грн. штрафу — їм ще й "світять" грати — матеріали передані правоохоронцям для притягнення до кримінальної відповідальності. Адже цей злочин підпадає під ст. 249 Кримінального кодексу України — "Незаконне зайняття рибним промислом". Покарання — або штраф від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 — 3400 грн.), або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Тож, не шановні браконьєри, добре подумайте перед тим, як йти на злочинний промисел, цього разу "відкупитися" не вийде.

Звичайно, дивує той факт, що в місті повністю ігнорується рішення Світловодської міської ради №398 від 27.12.2011 року, яким забороняється на період нересту торгівля свіжою рибою. Рибокористувачі (так нині називаються працівники рибоколгоспу) уже не рибалять, бо для них нерест — це святе! А риби на ринку "Світанок" та біля "Дитячого світу" — завались! І всім ясно, що її походження браконьєрське. Напевне, в продавців наготові довідки, що це ставкова чи чорноморська риба. Невже наші правоохоронні органи не в змозі установити достовірність цих довідок? Чи Світловодськ, як і раніше, залишається "браконьєрським раєм"?

Тож Громадська рада при Світловодському міськвиконкомі, "Асоціація рибалок Світловодщини" та Кіровоградрибоохорона звертаються до всіх, хто не бажає миритися із знищенням і розкраданням державних запасів водних біоресурсів, інформувати контролюючі органи про випадки не тільки незаконного вилову, а і продажу риби.

Телефони міськвиконкому 2-17-85, міліції — 102, рибінспекції (052)-22-77-42, 098-70-05-443. Тільки спільно ми зможемо навести порядок на наших водоймах та зберегти рибні запаси!

ГО "Асоціація рибалок Світловодщини"
"Світловодськ Інформ"Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top