Понеділок, 08 серпня 2022
Влада

На засіданні виконкому

На засіданні виконкомуШкола №1 отримала нового директора, а деталі діяльності директора територіального центру — з’ясовуються
30 січня на черговому своєму засіданні члени виконавчого комітету опрацювали близько 50 питань порядку денного. Засідання тривало довше, ніж зазвичай, не лише через насичений порядок денний. Найтривалішим було обговорення висновків комісії, що перевіряла діяльність територіального центру соціального обслуговування. Але про все — по черзі.


Ольга Климчук — директор школи №1

Ольга КлимчукОльга КлимчукРобота розпочалася з приємної події: цього дня виконавчий комітет погодив призначення на посаду директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Героя Радянського Союзу І.Конька Ольги Анатоліївни Климчук.

Ольга Климчук має вищу освіту, за дипломом вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури, з 2004 року працювала вчителем української мови та літератури спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №7.

Присутні побажали успіхів у роботі новопризначеному директору.


Змінено суму, що виділяється на поховання окремих категорій громадян

Про нове у порядку фінансування поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, повідомила Олена Балюк, начальник управління праці та соціального захисту населення. Новина полягає у сумі виплати: раніше це було 150 грн., а зараз буде — 250. Звісно, всі присутні одноголосно погодилися. Людей цієї категорії (їх перераховано у п’яти пунктах Положення) в нашому місті не так багато, за словами Олени Балюк, осіб 10-15, а найменший сумний, але обов’язковий, набір коштує набагато дорожче. Допомога надається за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті.


Кількість онкохворих зростає, або Про профілактику захворювань варто подбати вчасно

Ірина ГончароваІрина ГончароваНа засіданні виконкому Районколог Ірина Гончарова оприлюднила інформацію про стан виконання міської програми "Боротьба з онкологічними захворюваннями на 2010- 2016 роки" минулого року та назвала основні цифри, що стосуються онкозахворювань.

Отож, загальна кількість осіб, що перебувають на диспансерному обліку в онкологічному кабінеті Світловодської ЦРЛ складає 1697 осіб. Протягом минулого року виявлено 251 пацієнт з онкопатологією проти 209 осіб в 2011 році. Показник рівня захворюваності в 2012 році зріс до 368,5 проти 306,32 в 2011 та залишається нижчим за середньообласний — 433,8. Зафіксовано зростання показника смертності з 183 в 2011 році до 195,28 в 2012, що перевищує середньообласний 2011 року — 205,9.

Перше місце серед онкологічних захворювань посідає рак шлунково-кишкового тракту. За 2012 рік загальна кількість первинних хворих становила 54 особи (21,5% від загальної кількості первинно виявлених хворих). В 2011 році таких хворих виявлено в 38 випадках. Друге місце — онкопатологія (рак та меланома) шкіри, відповідно 30 випадків (14,3%) в 2011 році проти 31 випадків в 2012. На третьому місці — рак молочної залози, загальна кількість первинної патології склала 32 особи, що складає 12,7% в 2011 році. Кількість первинно виявлених становила 18 осіб (8,6%) від загальної кількості первинних хворих.

Загальна кількість пролікованих хворих за 12 місяців минулого року становить 175 хворих. Не проліковані хворі мали протипоказання, відмовлялись від лікування або ж їм спеціалізоване лікування було не показане.

В 2012 році спостерігається зниження показника виявленої патології при профілактичних оглядах з 15,3% в 2011 році до 12,35% в 2012 році. Загальна кількість занедбаних форм зросла з 42 в 2011 році до 45 в 2012 році. В структурі занедбаних випадків переважають чоловіки старші 45 років.

В ЦРЛ функціонує кабінет протибольової терапії, працівники якого забезпечують своєчасне виконання призначень щодо наркотичних анальгетиків за призначенням лікаря, лікування ж відбувається у Кіровограді та Олександрії.

Лікар нагадала: з метою своєчасного виявлення та діагностики онкопатології, надання симптоматичної терапії онкологічним хворим Програма потребує своєчасного відповідного бюджетного фінансування.

Члени виконкому взяли інформацію до відома, але зауважили: шкода, що зараз немає такого поняття, як обов’язкові професійні огляди. Рання діагностика не лише допомагає виявити захворювання та вчасно його пролікувати, вона реально подовжує життя не на один десяток років. Як зазначила член виконкому лікар Світлана Деружинська, повне обстеження організму варто здійснювати раз на два роки. Дотримуватися цих рекомендацій чи ні — особиста справа кожного, але хотілося, щоб світловодці були більш відповідальні щодо свого здоров’я та життя.


Перевірку завершено, але рішення щодо діяльності терцентру так і не прийнято

Розпорядженням міського голови Юрія Котенка було створено комісію, яка перевіряла діяльність (в тому числі фінансову) територіального центру. Акти за результатами перевірки коментувала заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Тетяна Корягіна.

Документи досить об’ємні, містять багато цифр та висновків. Члени виконкому уважно слухали інформацію, іноді їх вражали виявлені порушення, вони намагалися ставити якісь додаткові запитання, аби з’ясувати істинне становище справ. Скажімо, членів виконкому цікавило: чому одна працівниця терцентру обслуговує 4 літніх людей, а у іншої — більше десятка; чи дійсно відвідують працівники соціального закладу своїх підопічних, як зазначено у документах, 8 разів на тиждень; чи дійсно всі взяті на облік терцентру потребують обслуговування і мають на це право, адже перед перевіркою зі списку тих, хто перебуває на обліку в терцентрі, зникли більше 100 світловодців і т.д і т.ін. З озвученими недоліками у роботі не згодний директор терцентру Юрій Павлов, який був готовий розтлумачити хибність звинувачень, що йому закидали.

Під час зачитування актів перевірки з’ясувалися моменти, які міський голова вирішив особисто перевірити ретельніше, члени виконкому також забажали перед прийняттям рішення за наслідками перевірки комісії детальніше та без поспіху ознайомитися з актами. До того ж, всі документи також будуть спрямовані до прокуратури, яка дасть свою оцінку діяльності терцентру. Зрештою, розгляд питання та прийняття рішення з нього перенесли на одне з наступних засідань виконавчого комітету.

Тетяна Зима
Фото Ігоря Котлярова
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Партнери:


Top