Неділя, 29 березня 2020
Події

100 років! Новина з фото

Столітня пані ВасилинаСтолітня пані ВасилинаСаме на православне Різдво, здається, недосяжно-далекого 1913 року, з’явилась на світ Божий наша землячка з поетичним ім’ям — Василина і з не менш поетичним прізвищем — Небесна. Щоправда, Небесною вона стала вступивши у шлюб. Дівоче ж прізвище Василини Тимофіївни — Єременко.
Окрім неї родина сільського коваля з Григорівки налічувала ще дев’ятеро дітей. Майже всі вони, повідомила нам єдина донька пані Василини Тетяна Мілютіна напередодні маминого поважного ювілею, виявились довгожителями — ще живі її брат Григорій Єременко, 1922-го та сестра Ольга Пасхалова, 1926 років народження відповідно.


Важка випала ювілярці доля — рабська праця у радгоспі з оплатою у "трудоднях". Батька комуністи кілька разів намагалися заарештувати. Але авторитет сільського коваля у односельців був такий, що вони, ще не зламані Голодомором, весь час не віддавали його до кривавих лап НКВД. А потім і Голодомор не забарився. Рятуючись, подружжя Пилипа та Василини Небесних, подалося на Донбас, де у них мешкали родичі. Працювали на шахтах. І війну жінка пережила там же. А у 1954 року Небесні, відгукнувшись на заклик компартії будувати Кременчуцьку ГЕС та селище енергетиків, повернулись на рідні терени. А наступного року і доньку Тетяну народили. Так жили вони утрьох у Світловодську аж до 1985 року, поки пані Тетяна не подарувала їм онучку Олю. А 1988 року пані Василина овдовіла…

Все це нам розповідала її донька, яка і доглядає матусю. Сама ж бабуся, сказала вона, кілька днів не вельми добре себе почуває. (Хоча, за словами доньки, старенька, коли взнала, що до неї прийдуть "з газети", розпорядилась причепурити себе і одягти відповідно).
"А якби їй було би трохи краще — вона би вам сама стільки б нарозповідала", — зазначила пані Тетяна...

Якихось особливих секретів довголіття пані Василина не має — їсть все, що Бог послав, може й чарчину на свята перехилити. Але і ювілярка мовчки не сиділа — почала згадувати собачку з поважною кличкою Люкс, що колись охороняв подвір’я Небесних.
"Оце вже кілька днів поспіль вона розказує мені про Люкса, — каже донька. — А взагалі, мама дуже любить тварин, особливо, собак. Та й вони у за нею ватагами ходили. Навіть найлютіші охоронні собацюри до неї лащились".
І подумалось тоді: а може оця доброта і любов і є "секретом" довголіття пані Василини?

А вже 8 січня до ювілярки завітали особисто міський голова Юрій Котенко, секретарка міськради Зінаїда Климчук, начальниця УПСЗН Олена Балюк та директор терцентру Юрій Павлов. Вони щиро вітали пані Василину. А Котенко, до того ж, зачитав та передав їй вітальні адреси від Президента України Януковича і голови Кіровоградської ОДА Ларіна.

100 років!
Юна Василина (на фото 1926 року — праворуч від батька) у родинному колі

100 років!
Добрі побажання від Олени Балюк

100 років!
Юрій Котенко і Зінаїда Климчук з теплими словами

100 років!
Ювілярка разом з мером і донькою

Віталій Асауленко
Фото: В.Асауленко, ТРК "Веселка"Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top