Понеділок, 25 листопада 2024

^ Реклама ^
Влада

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)

Головуючі Котенко і КлимчукГоловуючі Котенко і КлимчукСвітловодські міськдепи так плідно узгоджують питання порядку денного чергової сесії міськради, що на засіданнях безпосередньо вони лише руки підіймають — пристрасні та бурхливі обговорення відсутні начисто. Інша річ, коли діло доходить до депутатських запитів…
За кілька сесій до чергової ХХХІІІ сесії, яка відбулася у "білому домі" 25 жовтня, депутатські запити і відповіді на них передували всім іншим питанням порядку денного. Зараз все навпаки — сей розділ пленарних засідань завбачливо переноситься на кінець. А тож як раніше було: чимало обранців "відстріляють" запити та й швидять на вихід, наражаючи сесію на брак кворуму. Зате тепер, аби своїми запитами боротися за права громадян, вони вимушені терпляче чекати аж поки буде вичерпано основний порядок денний…
^ Реклама ^

І цього разу, буквально за пів годи розглянувши всі питання, сесія помітно пожвавішала, коли черга дійшла до цих самих запитів. Так, Любов Чекаленко (фракція Партії регіонів) висловила стурбованість з причини ступору реформування ЖЕКів. Назвавши дещо поспішними рішення про їхню ліквідацію, вона, разом з тим, нагадала про те, що наприкінці минулого року сесія прийняла рішення про створення замість п’яти ЖЕКів двох комунальних підприємств — "Житлосвіт-12" і "Житлосервіс-12", з поспішною, за її словами, передачею (у триденний термін) будинків з балансу ЖЕКів №№ 1-5 на баланс УЖКГ, якому мали підпорядковуватись "Житлосвіт-12" і "Житлосервіс-12". Тож депутатку цікавить, на тлі "паперового" існування цих двох КП, як склалася подальша доля переданих будинків, і хто конкретно відповідає за це. А ще її цікавить чи вже вдалося відшукати документацію і офісне майно ЖЕКів №№ 3 та 5, яке у реформаторському вирі було поспішно вивезено у невідомому напрямку…

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)
Чекаленко цікавиться, ЖЕКівським питанням

Сесія доручила заступникові міського голови Олександрові Сичу у місячний термін з’ясувати, що там і до чого та прозвітувати на наступній сесії.

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)
Сич в епіцентрі комунального виру

А от члена фракції комуністів Михайла Бур’янського неабияк турбує щосуботня аварійна ситуація навколо торгівлі на "Колгоспному" ринку. Там, сказав він, збилися докупи і продавці, і покупці між якими філігранно — аби уникнути зіткнення — вимушені маневрувати автівки. Треба, запропонував обранець, торгівлю навколо ринку перенести безпосередньо за його огорожу. Та йому заперечив Віталій Юшко ("Батьківщина"), повідомивши, що "містове" на тому базарі коштує 30 гривень, у той час, як на інших ринках та риночках міста — лиш п’ять… Відтак було вирішено вивчити це питання аби на наступній сесії прийняти компромісне рішення.

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)
Бур’янського непокоїть безпека торгівлі на "Колгоспному" ринку

Гучноголосого "регіонала" Микиту Письменного надто хвилює бедлам, що спостерігається нині за огорожею на розі Лєніна-Ювілейної, де ізраїльські інвестори божилися за два роки звести грандіозний розважально-торговельно-офісний комплекс. Роботи, сказав він, там давно завмерли. На покинутій будівельній техніці, за відсутності охорони, розважаються місцеві дітлахи. А ще вагончик будівельний там згорів нещодавно ущент. Колегу підтримала Чекаленко, запропонувавши на найближчу сесію погукати забудовника і наполягти на дотриманні даних ним обіцянок або відібрати надану йому земельну ділянку, що і було схвально проголосовано.

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)
Письменний переймається бездіяльністю ізраїльських інвесторів

А у представниці "Батьківщини" Таїси Гончаренко, на тлі відстоювання інтересів хворих на цукровий діабет, виникла невеличка перепалка і з головуючим на засіданні мером Юрієм Котенком і присутнім на засіданні головлікарем ЦРЛ Дмитром Моісеєнком. Після того, як вона заявила, що діабетики вкрай незадовільно отримують інсуліни, Котенко пояснив, що цей збій викликаний тим, що на державному рівні вирішено централізовано постачати ці ліки. Але тендера, які мали вирішити, хто ж цим буде займатиметься конкретно, регулярно зривалися. Мера доповнив головлікар, мовляв, поки там ділилася інсулінова "ковдра", місцеві діабетики отримували сей життєво важливий препарат за рахунок місцевого бюджету. Відтак, запевнив він Гончаренко, у Світловодську немає жодного діабетика, який би відчував наразі брак інсулінових ін’єкцій. Але остання заперечила: вона хоч зараз готова привести до сесійної зали таких хворих… Було вирішено це питання поставити на контроль до наступної сесії.

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)
Гончаренко хоч зараз готова привести обділених інсуліном діабетиків

Складним виявився запит, озвучений "регіоналом" Михайлом Литвиненком. Його переймає доля мешканців 170-квартирного будинку на Конька, 31. Будинок сей сьогодні перебуває на балансі пограбовано-збанкрутілого заводу "Твердих сплавів". Через це його мешканці прагнуть, щоб він був зарахований до комунальної власності міста. Але головною перешкодою в цьому, заявив обранець, виступає ВАТ "Кіровоградобленерго" — воно відмовляється брати на баланс будинок, квартири якого обладнані застарілими приборами обліку електричної енергії, мов, установіть сучасні лічильники і тоді все гаразд буде. Але мешканці виявились обізнаними із законодавством, заявивши на зустрічі із начальником світловодської філії "Обленерго" про те, що заміна приборів обліку здійснюється за рахунок компанії, яка постачає ту чи іншу послугу…

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)
Литвиненко прагне вирішити "електролічильне" питання на Конька, 31

Ситуацію прояснив Сич, який повідомив, що складність цього питання полягає у тому, що даний будинок не перебуває по електричній "частині" на балансі "Обленерго" — лише за таких умов можна було б розраховувати на безкоштовні для мешканців лічильники. Разом з тим, наголосив головний комунальник міста, енергетики згодні піти на деякі поступки — встановити прибори обліку струму зі знижкою у 25%...

Литвиненка, а відтак і мешканців "твердосплавівського" будинку, підтримала авторитетна Чекаленко — аби не залишати людей сам-на-сам із електричним монополістом, вона запропонувала колегам якомога терміново звернутися до Міністерства промислової політики з нагадуванням, що "Тверді сплави", хоч і збанкрутілі, все ж залишаються державним підприємством, більшість мешканців якого на ньому працювали, відтак і будинок отой, як і завод, є державним. А святий обов’язок поважаючої себе держави піклуватись за своїх громадян. Тож, запропонувала вона, треба звернутися до міністерства з вимогою виділення коштів на лічильники…

Опрацювати це питання доручили все тому ж Сичеві.

У відповідях на депутатські запити найбільш резонансним виявилось питання щодо долі стягнутого від розповзання металевими шинами будинку на Приморській, 24. Відповідаючи, Сич нагадав, що в цьому році на його порятунок, згідно розробленого у 2009 році проекту, із держбюджету було виділено 1,1 мільйон гривень. Але складність "виповзла" звідки її ніхто не чекав — реконструкція цього порепаного будинку передбачає "входження" до кожної його квартири з метою виконання необхідних робіт. Та далеко не всі жильці (лише 10 квартир із 36-ти — саме ті, де по стінах розповзлися найбільш загрозливі тріщини) погодились впускати до себе будівельників. А відтак, за неможливості повноцінного використання виділених коштів, як того передбачав проект — їх було знято з відповідного рахунку і перекинуто на інші потреби, підсумував головний комунальник.

Закінчилась же сесія обуреною реплікою Бур’янського про те, що шляховики, які ремонтують багатостраждальні дороги на Табурищі, кладуть ледь тепленький асфальт. На що Котенко запропонував посилити контроль за якістю цих робіт, бо коли навесні разом із снігом "потане" покладений восени асфальт, так, як це вже сталося на вулиці Миру, люди поцікавляться: куди ж таки поділися сім мільйонів гривень їхніх грошей?

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)

І знов найцікавішим на сесії були запити (ФОТО)

Віталій Асауленко
Фото автора
  • Нравится
  • 5

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top