Субота, 28 березня 2020
Події

Олександр Беляй вітає козаків

Олександр Беляй з нащадками козаків Чорного лісу (спортивно-патріотичний клуб "Козак", с. Федірки)Олександр Беляй з нащадками козаків Чорного лісу (спортивно-патріотичний клуб "Козак", с. Федірки)25 серпня Олександр Беляй, позапартійний кандидат-самовисуванець у народні депутати України по 102-му виборчому округу, відвідав село Дмитрівку Знам’янського району.
Дмитрівка здавна має славу козацького краю, тому і вибрали козаки окремого Чорноліського полку імені козака Мамая Центрального Козацького Округу Українського козацтва це місце для встановлення Пам’ятного Знака своїм побратимам.


На краю села, на горі поруч з "Рибінською трасою" перед в’їздом зі сторони Світловодська, козаки і встановили майже п’ятиметровий дубовий хрест. Напис на Знаку, стилізований під старослов’янський шрифт, гласить:
"Хрест встановлено та освячено стараннями козаків Чорноліського полку на честь козаків Чорного лісу, котрі формували тут свої загони для боротьби з ворогами у XVI — XX століттях".

Після того як місцевий священик освятив встановлений Хрест, отаман полку полковник Віктор Мазуренко відкрив урочистості, під час яких кілька козаків, в тому числі і мешканці Великої Андрусівки брати-близнюки Григорій та Микола Залоїло, були нагороджені козацькими відзнаками.

Потім Головний отаман округу генерал-полковник козацтва професор Кіровоградського інституту МАУП Валентин Карпов презентував свою книгу "Козацькому роду нема переводу", а Дмитрівський сільський голова Наталія Стиркуль від імені односельців подякувала козаків за добру справу.

Кандидат у народні депутати Олександр Беляй, який має козацькі коріння на Кіровоградщині, а саме в Новгородківському та Онуфріївському районах, у своєму виступі привітав земляків з Днем незалежності України та Днем Українського прапора. А з приводу цієї події — відкриття козацького Знаку — Олександр Іванович сказав наступне:
— За нашу новітню історію ми, на жаль, втратили дуже багато національних традицій. Але народна пам’ять жива незважаючи ні на що. І дуже добре, що найголовніші носії народних традицій саме козаки, а в даному випадку — козаки Чорноліського полку, взяли на себе сміливість і відповідальність за відродження місць козацької слави свого краю. Це мені не тільки близько до серця, але і співпадає з одним із пунктів моєї передвиборчої програми.

Потім перед козаками з цікавим концертом, на запрошення отамана Світловодського куреня Володимира Ємченка, виступили самодіяльні артисти із села Федірки Світловодського району (керівник Анатолій Скоренцов). Козацькі народні пісні гурту "Чумацький шлях" зворушили суворих козаків. Але особливо сподобалися глядачам козацький бій "стінка на стінку", вправи з бойовими ціпом, палицею, шаблями та бойовий гопак, з якими виступили члени дитячого спортивно-патріотичного клубу "Козак", яким теж керує Анатолій Скоренцов.

Свято закінчилося за імпровізованим столом із традиційним і дуже смачним козацьким кулешем та спілкуванням козаків із кандидатом у депутати Олександром Беляєм у неформальній обстановці. На прощання козаки побажали Олександру Івановичу успіхів у його виборчих перегонах.

Олександр Беляй вітає козаків
Олександр Беляй з нащадками козаків Чорного лісу (спортивно-патріотичний клуб "Козак", с. Федірки)

Олександр Беляй вітає козаків
Отаман полку Віктор Мазуренко вручає полковий знак Миколі Залоїло

Олександр Беляй вітає козаків
Зліва направо: Головний отаман округу Валентин Карпов, о. Микола, Дмитрівський сільський голова Наталія Спіркуль, отаман полку Віктор Мазуренко, осавул полку Віктор Завада та кандидат в народні депутати Олександр Беляй

Олександр Беляй вітає козаків
Члени спортивно-патріотичного клубу "Козак", с. Федірки Світловодського району

Олександр Беляй вітає козаків
Гурт "Чумацький шлях", с. Федірки Світловодського району

На правах політичної реклами

Власкор
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top