Четвер, 22 жовтня 2020
Влада

Москаль в опозиційному розумінні цього слова

Прес-конференція МоскаляПрес-конференція МоскаляОпозиція, критикуючи владу за її діяння, наголошує: що після 28 жовтня поточного року їм (цим діянням) буде покладено край.
Велелюдним виявився ранок середи 18 липня поряд і в самому кінотеатрі "Прадо". Тут відбулася зустріч із світловодською громадою далеко не останніх лідерів Об’єднаної опозиції "За батьківщину", народних депутатів України Геннадія Москаля ("Фронт змін") і Валерія Кальченка ("Батьківщина"). Та на початку перший гість приділив увагу тутешнім ЗМІ…


Мета його приїзду, сказав він, — налагодження зворотного зв’язку між представниками нинішньої опозиції і громадянами на місцях. А на місцях, за його словами, як і в країні в цілому, ситуація — гірше нікуди.
"Перед приїздом до вас я затребував в Міністерстві економіки викладки про нинішній соціально-економічний вашого регіону. Статистика невтішна: скорочення виробництва та надходжень до бюджетів та фондів, безробіття, ріст цін. І все це досить значними темпами, якщо порівнювати навіть з показниками піврічної давнини"…

Як і очікувалось, чільне місце у своїй критиці нинішньої влади Москаль присвятив питанням корупції у владних ешелонах, адже нардеп є заступником голови парламентського Комітету з питань боротьби з корупцією і який, до того ж, обіймав у свій час посади заступника Міністра внутрішніх справ України (2005 рік) і заступника Голови Служби безпеки України (2007 рік)

За словами нардепа, корупція — явище страшніше вбивства, бо вбивство направлено проти конкретної особи, а корупція — проти держави в цілому і її громадян.
"І коли, — сказав він, — вам показують репортажі про те, що вдалося спіймати на гарячому якогось посадовці-хабарника, знайте — це звичайне окозамилювання. Цей хабарник, просто, дозволив собі діяти в одиночку, не ділячись із своїм вищестоящим керівництвом".

У якості прикладу Москаль навів Державтоінспекцію. Якщо, продовжував просвітляти нардеп, ДАІвець здер з якогось водія сотню гривень і витратив її виключно на себе чи свою родину — він обов’язково попадеться і з нього зроблять такого собі показушного цапа відбувала. Адже він, насправді, пішов урозріз з принципами корупційного ланцюгу, який замикається аж міністерському рівні. Бо, сказав столичний гість, щоб отому ДАІвцеві спокійно "працювалося", з тієї сотні гривень він мав залиши собі лиш 10 відсотків, а 90 — віддати своєму начальникові. Начальник, у свою чергу, з "надходжень" своїх підлеглих, також, залишає собі 10%, а 90% передає вже своєму начальству. І так — аж до самого міністра. А їм там, бідолашним, завжди не вистачає: то було 30 тисяч доларів щомісяця, то потім спустили "план" вже на 50 тисяч. Що, врешті-решт, змушує рядових патрульних, аби догодити своєму начальству, збільшувати побори на дорогах. І така схема, зазначив інтерв’юер, діє у всіх сферах життєдіяльності держави. А небажання та блокування з боку парламентської більшості антикорупційних законодавчих ініціатив опозиціонерів мимоволі наштовхує на думку про те, що питома кількість цієї більшості якраз і є далеко не останньою ланкою цього корупційного ланцюжка.

До Москаля долучився КальченкоДо Москаля долучився КальченкоЩоби не бути голослівним столичний гість навів приклад ініціативи нардепа та головного "фронтовика" Арсенія Яценюка щодо створення в Україні Антикорупційного Бюра. Аналогічні установи було у свій час утворено у країнах колишнього соцтабору, які, як і Україна зараз, були наскрізь просякнуті корупцією. І це дало свій вагомий результат — нині рівень корупції у цих країнах, за висновками експертних груп "старої" Європи, не загрожує їхнім національним безпекам і вони були радо прийняті до ЄС. А Україна за цими показниками знаходиться ледь не на останньому місці у Європі. Так от, законопроект його партійного шефа не приймається вже протягом двох років.

У продовження теми Москаль навів приклад ще донедавна відсталої, забитої та корупційної Румунії… Будучи "спадковим" гіпертоніком і живучи у прикордонних з Румунією Чернівцях, він щомісяця їздить туди за ліками. А чому туди? Та тому, що, якби він скуплявся в українських аптеках, йому би довелось за потрібні йому "анти-тискові" препарати викладати по 1000 гривень. У Румунії же подібний набір йому нашими грошима обходиться у 150 гривень. Таку різницю у вартості він також вбачає у тих же корупційних схемах, але вже у здоровохоронній і фармацевтичних сферах.
"Та нічого — вже після 28 жовтня, коли опозиція отримає більшість в українському парламенті, всьому цьому неподобству, всім цим схемам буде покладено край", — спрогнозував опозиційний політик, перед тим, як відповісти на запитання нашої газети щодо мовного законопроекту Ківалова-Колісніченко.
"Якщо чесно, — мовив Москаль, — я не знаю, навіщо президентові потрібно було таке збурення в Україні. Бо я не думаю, що "регіонали" без його відома заколотили це питання у парламенті. Адже мовні питання серед жителів усіх регіонів України перебувають десь на десятих позиціях. Сьогодні їх турбує дорожнеча життя, безробіття, тощо".
А ще, зазначив він, агрономові за фахом Колісніченку не зашкодило би знати, що Україна вже давно ратифікувала європейську Мовну хартію, покликану захищати мови, які перебувають на межі зникнення.
"Якщо на те пішло, спочатку треба було би провести перепис населення, щоб визначитись: хто до якої мовної групи належить, і чи набирається на окремо взятій території 10 відсотків населення задля впровадження регіональної мови, якою це населення спілкується. Адже на Всеукраїнському останньому перепису населення 2001 року питання національностей та мов не значилося у анкетах, — підкреслив Москаль. — Безграмотність цього закону полягає зокрема у тому, що пани Ківалов і Колісніченко до регіональних мов віднесли і ідиш, тобто, мову євреїв, якою вони говорили до відновлення Держави Ізраїль (офіційна мова там — іврит). А носіїв ідиш годі й шукати, навіть там".
Тому, непозбавлений дотепності Москаль таки відшукав одного єврея, що розуміється на ідиш і попросив його від імені нардепа скласти офіційного листа цією мовою і направ його на адресу одного з очільників району у Чернівецькій області, який є палким прихильником ківаловсько-колісніченківського мовного закону. "Фішка" полягає у тому, посміхнувся парламентарій, що згідно цього ж таки закону і відповідь на лист має бути тією ж мовою, якою його написано.
"От тепер нехай там побігають у пошуках носія ідиш, адже, за недотримання вимог закону я можу і до суду позиватись за мовну дискримінацію. А якщо серйозно, то цей провокаційний законопроект іде врозріз із Конституцією України, яка не надає повноважень сільським, міським або районним радам вирішувати мовні питання", — сказав на останок нардеп.
Після чого залу заповнила громада аби послухати і поспілкуватися і з нашим інтерв’юером, і з Кальченком.

Москаль в опозиційному розумінні цього слова
Після чого залу заповнили громадяни

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 3.07.2012 | 335 комментарів | 0 публікацій
Давно і всім набридла брехня та порожні обіцянки політиків, примелькались уже ці борці за справедливість. Чому не робили як самі були у владі? Лише зараз поливають багнюкою один одного...
Сумно лише те, що народ тупуватий, ведеться на все це. Блакитні взагалі з реклам кричать як ТЕПЕР впевненно Україна дивиться вперед, як стало гарно жити, руїну подолано! Волосся стає дибки на потилиці від такої брехні в очі - а масси ведуться, хавають...
А потім ці зомбо масси візьмуть свої паспорти і підуть на вибори вирішувати долю тих хто розуміє та намагається щось зробити. Жах.. Отак і живемо, по заслугам...
Що до столичних гостей - кращеб допомогли місту чимось. Показали навіщо вОНИ Нам як фахівці з управління - виконання. Взагалі то вони на нас працюють, за профнепридатністю ніхто не хоче залишити зал засідань?! А то щось переплутали напевно, народ це тупо спосіб стати його очільником і жити з цього.

сьогодення
https://cs402320.userapi.com/v402320024/1
106/9uSoRiiCm0M.jpg
 • Нравится
 • 0
 • Ego

 • 25 липня 2012 15:29
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
"Велелюдним виявився ранок середи 18 листопада" (липня?)
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top