Неділя, 29 березня 2020
Здоров'я

Обережно — кліщі

Фото: zoopicture.ruФото: zoopicture.ruПри відвідуванні лісу, скверів, паркових зон міста Світловодська та Світловодського району в період з березня по жовтень є небезпека підвергнутися нападу іксодових кліщів.
Кліщі — переносники збудників вірусних, рикетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин. У місті Світловодську та Світловодському районі вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз (ІКБ) у людей.


Щорічно, з 2009 року на території нашого міста та району реєструються випадки заражень на (ІКБ). В 2011 році за меддопомогою з приводу укусів кліщів звернулось 11 чоловік, у 5 — ти з них зареєстровано хворобу Лайма. За поточний період 2012 року вже зареєстровано 1 випадок хвороби Лайма. Від хворої людини до здорової збудники цього захворювання не передаються. Зараження людини відбувається тільки через укуси кліщів.

Найчастіше кліщі прикріплюються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Вони також можуть заноситися до житла з букетами квітів, собаками, іншими тваринами. У нас бували навіть випадки,коли люди зазнавали укусів кліщів прямо біля свого будинку. Ці комахи облюбували кущі,що росли біля будинків. У нашому місті найбільш небезпечна ділянка — набережна, де багато трави,зелені та дерев.

Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб, при цьому самиця збільшується в 80-150 разів, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кліщ виділяє зі слиною знеболюючу речовину, тому людина не відчуває укусу комахи, через що й не помічає її відразу. Людиною виявляються кліщі через 2-3 дні, коли з’являється припухлість, свербіння,почервоніння. Постраждалий може навіть роздавити комаху, а при цьому всі личинки потрапляють у лімфу і розносяться по всьому організму з током крові. Укус інфікованого бореліями кліща може привести до такого небезпечного захворювання як кліщовий бореліоз. У нього є кілька стадій. Перша — кільцевидна еритема (почервоніння) на місці укусу. На цій стадії людина, помітивши таке почервоніння, повинна звернутися за допомогою до лікаря. Після початку лікування припиняється циркуляція боре лій в організмі людини і хвороба не наступає. Якщо людина не звернулась за меддопомогою своєчасно, борелії рознесуться по всіх органах і системах. Таким чином може бути вражена як нервова система, так і всі суглоби і навіть серцевий м’яз, що може привести до інвалідності людини.

Для видалення кліща необхідно звернутися до травмпункту. За відсутністю такої можливості видалення проводять самостійно. Потрібно повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи тільце з одного боку в інший пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом або петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення місце присмоктування треба змастити 3% розчином йоду або спиртом.

Всім постраждалим від покусів кліщами рекомендована обов’язкова консультація інфекціоніста для встановлення діагнозу та проведення своєчасного лікування.

Засоби особистого захисту:
— виходячи на природу, рекомендується одягатися у світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, голову слід покривати головним убором;
— під час прогулянки необхідно проводити через кожні 2 години само— та взаємоогляди та ще раз — вдома ;
— місце для відпочинку, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів;
— вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;
— використовуйте ефективні репеленти (речовини, які відлякують кліщів): диметилфталат, диметилтолуамід-ДЕТА, "Редет", "Тайга", "Пермет" та інші.


Обережно — кліщі
Фото: tourism.karelia.ru

Завепідвідділом, лікар — епідеміолог ДЗ "Світловодська районна СЕС"
Р.О.Перепеляк

Фото: zoopicture.ru, tourism.karelia.ruДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top