Вівторок, 05 листопада 2024

^ Реклама ^
Надзвичайні пригоди

Криша протекла

Володимир ПетровВолодимир ПетровНастала священна для кожного любителя нашої природи пора — в самому розпалі нерест риби. З давніх-давен в цей період навіть не дзвонили у церковні дзвони — давали можливість рибі продовжити своє потомство.
Але в наш час на перше місце вийшла, на жаль, гонитва за легким баришем. І є люди, яких і людьми назвати важко, які в період нересту займаються незаконним виловом риби, тобто браконьєрством. А у Світловодську це явище набуло такого розмаху, що під реальною загрозою майбутнє риби.
^ Реклама ^

Взагалі стоїть питання, а чи буде в Дніпрі риба через кілька років з таким відношенням до неї людей. На офіційних і стихійних ринках міста торгівля живою рибою процвітає. І хоч міська рада затвердила правила торгівлі, де на період нересту забороняється торгівля рибою, але хто на цю заборону зважає — прилавки забиті рибою з ікрою. А скільки щойно виловленої риби везуть до Харкова чи Донецька — можна тільки здогадуватися.

І ось днями по місцевому телебаченню пройшов сюжет, де (о диво!) спіймали браконьєрів. За роз’ясненнями редакція звернулася до Володимира Петрова, головного спеціаліста, державного інспектора ОНПС (охорони навколишнього природного середовища) Кіровоградської області.

— Володимире Володимировичу, розкажіть про Ваш "улов".

— 24 квітня Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області розпочала запланований рейд по охороні водних живих ресурсів у Кременчуцькому водосховищі, що територіально відноситься до Світловодського району. В перший же день в районі однієї з баз відпочинку неподалік села Велика Андрусівка було виявлено незаконне добування риби. Затримано під час лову забороненим знаряддям лову (сітки) цілу бригаду браконьєрів.

— І що ж вони добули?

— Всього браконьєрський улов склав майже півтони риби. У них вилучено біля 1 км сіток, дюралевий моторний човен та автомобіль "Нива". Але рибу в даний час не важимо, а рахуємо, поштучно. Біля 3 тисяч рибин на зможуть уже ніколи віднереститися.

— А чому поштучно?

— Тому, що тепер значно підвищено штрафи за незаконно виловлену рибу. Так карась тепер "коштує" 17 грн., тарань 85 грн., лящ 170, а короп 306 грн. Тому, підрахувавши рибу, виявилося, що браконьєри мають сплатити штраф в розмірі 236 632 грн.

— Нічого собі!

— А як же ви думали? Та і це ще не все для любителів легкої наживи. Природі нанесено велику шкоду. Тому вирішується питання щодо порушення кримінальної справи. Цим займаються правоохоронні органи, адже ми, затримавши браконьєрів, викликали наряд міліції. А далі це вже в їх компетенції.

— Цей рейд у Вас був спільний з Рибоохороною?

— Ні, рейд проводився тільки фахівцями екологічної інспекції. Також, користуючись можливістю, хочу звернутися до всіх, хто дбає за майбутнє своїх дітей… Дніпровській рибі дійсно загрожує щезання. Тож давайте разом не допустимо, щоб наші діти бачили Дніпровську рибі лише на картинках. Я ж прекрасно розумію, що цього разу ми затримали від сили 1% всіх діючих під різними "дахами" браконьєрів.


У продовження теми…

Це інтерв’ю було опубліковано у Кіровоградському "Народному слові" у №19 від 11 травня 2012 року. А вже 14 травня до кореспондента знову звернувся Володимир Петров. Ось що він розповів.

"Після публікації з’явилась надія, що компетентні органи, нарешті, розпочнуть у Світловодську відповідну роботу по припиненню незаконного вилову риби, хоча б на період нересту. Але складається таке враження, що корупція у Світловодську надто глибока, а безкарність просто жахлива. Адже уже наступного дня, 12 травня, Державною екологічною інспекцією разом із співробітниками органів внутрішніх справ, завдяки оперативній інформації, уже на Дніпродзержинському водосховищі — нижче від греблі Кременчуцької ГЕС, біля садового товариства "Дніпро-2" (це Світловодський район) — було затримано ще одну бригаду браконьєрів під час незаконного вилову риби забороненим знаряддям лову (сітками). Їх браконьєрський улов склав 73 кг риби. Внаслідок незаконного добування водних біоресурсів (риби) розмір шкоди становить 38471 грн. Але цікаво ось що. Як відомо, тепер затриманий має право на один дзвінок, чим і скористався браконьєрський "бригадир". Телефон у нього "крутий", тому нам було все чути. З обуренням і гнівом "бригадир" когось відчитував. Він так і сказав:
"А за що ми гроші платимо?".
Невдовзі "прилетів" представник Рибоохорони. Але розібравшись що до чого, щось буркнув "бригадиру", мовляв, вибач, "криша протекла"… У затриманих браконьєрів ми вилучили 12 сіток, човновий двигун, гумовий човен та два автомобіля. А так як природі нанесено велику шкоду, то вирішується питання щодо порушення проти браконьєрів кримінальної справи."


Сергій Тишко
Фото автора
  • Нравится
  • 8

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top